CRO-eu.com
Svibanj 22, 2019, 03:56:24 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

DNEVNO 45LINES HRT PORTAL GALERIJA SLIKA   Forum   Pomoć Traži Kalendar Prijava Registracija  
 Str: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 51
  Ispis  
Autor Tema: Domovinske vijesti  (Posjeta: 381461 )
0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.
Marica
Administrator
*

« Odgovor #285 : Rujan 02, 2013, 10:44:31 »

U Vukovaru počelo postavljanje dvojezičnih natpisa

U Vukovaru je počelo postavljanje dvojezičnih natpisa. Predstavnici Stožera za obranu hrvatskog Vukovara, njih 30-ak, mirno prosvjeduju ispred svih zgrada na koje se ploče postavljaju, a blokirali su ulaz u Državnu upravu.

Pročelnik Vukovarsko-srijemskog ureda Državne uprave Goran Bošnjak izjavio je za Hinu da je zbog prosvjednika odgođeno postavljanje dvojezične ploče na zgradu Državne uprave. Potvrdio je da su jutros dvojezične ploče postavljene na zgradu Policijske postaje.

Postavljanje nadzire oko stotinu interventnih policajaca.

http://www.hrt.hr/index.php?id=vijesti-clanak&tx_ttnews

Opet u Jugoslaviji!

Ne čudi me da je Zvonko Bušić počinio samoubojstvo jer teško je pravom domoljubu pratiti ovakav razvoj Hrvatske.

Ako se već poštivaju u toj (opet) komunističkoj Hrvatskoj manjinska prava onda su u Vukovaru, pa i u cijeloj Slavoniji, tablice trebale biti na hrvatskom i njemačkom jeziku jer zna se tko je Vukovar gradio i čija kultura je ostavila duboke tragove u nas Hrvata: Dunavski Švabe!

Samo tim protjeranim Švabama smo zahvalni. A što nam je ostavila četnička kultura? Zemlju natopljenu hrvatske krvi i minska polja!

Manjina i manjina nije jedno te isto.

Hrvatskim političarima fali filing - šesto čulo - koje očevidno samo Pupovac za svoje "Srbine" ima.
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #286 : Rujan 03, 2013, 00:39:00 »

Saborski zastupnik SDSS-a Milorad Pupovac izjavio je da država ne smije ustuknuti pred bezakonjem i onima koji uništavaju državnu imovinu komentirajući današnje onemogućavanje postavljanja ploča s dvojezičnim natpisima, na latiničnim i ćiriličnom pismu, na tijelima državne uprave u Vukovaru.

http://www.hrt.hr/index.php?id=vijesti-clanak&tx_ttnews%5Btt_news%5D=219595&tx_ttnews%5BbackPid%5D=850&cHash=e11c8970a5

-   Tko je uništio državnu i privatnu imnovinu Hrvata?
-   Tko je uništio dvorac Eltz koji je 1749 sagradio Nijemac-Hrvat grof Anzelmo Kazimir Eltz?
-   Tko je rušio katloličke crkve?
-   Tko je palio lička sela? ...

Ako Hrvati nešto ruše; ruše svoje na svome - svoju imovinu stečenu i plaćenu od hrvatskog naroda - radnika i poljoprivrednika.

Mržnju ne širi onaj tko je protiv dvojezičnih tablica. Mržnju ne može nitko više da širi nego što je to učino Tomislav Nikolić s izjavom od 26. 05. 2012: "Vukovar je bio srpski grad, Hrvati se tamo nemaju što vraćati".

To znači:
-   Ako Hrvat kaže da se ne slaže s dvojezičnim natpisima, on širi mržnju i treba ga se kazniti.
-   A ako Srbin kaže da je Vukovar srpski grad, njega se treba bratski ljubiti.

http://www.cro-eu.com/forum/index.php?topic=3071.msg7807#msg7807

Pa jesam li ja to u pogrešnom filmu ili je sve ovo 'viša matematika' za mene?
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #287 : Rujan 11, 2013, 17:14:30 »

Načelnik generalštaba Hrvatske u prvoj poseti Srbiji

Ovo nije fotomontaža nego realitet

General-pukovnik Lovrić sastao se sa načelnikom Generalštaba Vojske Srbije generalom Ljubišom Dikovićem, s kojim je razgovarao o saradnji Vojske Srbije i oružanih snaga Hrvatske

General-pukovnik Lovrić sastao se jutros sa načelnikom Generalštaba Vojske Srbije generalom Ljubišom Dikovićem s kojim je razgovarao o saradnji Vojske Srbije i oružanih snaga Hrvatske i mogućnostima za njeno unapređenje.

Prema Lovrićevim rečima, Hrvatska kao članica NATO i Evropske unije snažno podržava evroatlantske apsiracije Srbije.

- Oružane snage Republike Hrvatske spremne su razmeniti sva svoja iskustva sa Vojskom Srbije koji se odnose na pristupanje tim integracijama. Mi smo u tom procesu spremni da podelimo svo znanje i iskustvo kako bismo mogli zajedno da delujemo – rekao je Lovrić.

On je dodao da odbrambena saradnja Hrvatske i Srbije predstavlja temeljni stub regionalne saradnje.
- Smatramo da možemo razgovarati o procesima koji su u vezi sa izgradnjom određenih standarda, posebno u sklopu izgradnje sposobnosti za evropske borbene snage, zbog čega je potrebno da Hrvatska i Srbija, odnosno naše oružane snage, izrađuju sposobnost za buduće učestvovanje u evropskim borbenim snagama – smatra Lovrić.
Prema njegovim rečima potrebno je razmotriti planove buduće saradnje kako bi se izgradila što veću sposobnost za izgradnju mira i stabilnosti u regionu i šire.

- Predani smo dobrosusedskoj saradnji i odnosima i smatramo da dve vojske mogu u tom procesu i dalje da obezbeđuju mir i stabilnost u regiji, da pokazuju kako mogu zajedno da sarađuju i kako da izrađuju sposobnost u sprovođenju mirovnih operacija širom sveta – rekao je Lovrić.
Generala Diković je istakao da saradnja dve vojske, koja ima za cilj razmenu kapaciteta, resursa, iskustava i zajedničke nastupe, predstavlja ključan deo u regionalnoj saradnji i dobrosusedskim odnosima što je, kako je rekao, jedan od spoljnopolitičkih prioriteta Srbije.
- Sve je to fokusirano ka poboljšanju i očuvanju bezbednosti u ovom regionu. Sa oružanim snagama Hrvatske imamo uspešnu vojno-vojnu saradnju koja je započeta pre nekoliko godina – rekao je Diković i dodao da je tokom 2013. planirano da se održi petnaestak zajedničkih aktivnosti dve vojske.

Ovo nije fotomontaža nego realitet  

http://www.telegraf.rs/vesti/820861-nacelnik-generalstaba-hrvatske-u-prvoj-poseti-srbiji-foto

_______

Jedan iskreni neprijatelj mi je draži od lažnog prijatelja bez obzira koje boje je njegova uniforma, jer da je u pitanju samo 'brada' i koze bi mogle propovijedati.

Čula sam kako netko kaže: "Cigani se tuku - cigani se ljube". Ja to nikada, bar javno, ne bih rekla. Ali ovo o 'iskustvu' mi je trn u oku. Koja su to nama iskustva još s četnicima i JNA potrebna? Pa i ličke koze su 'iskusile' gdje su minska polja te pobjegle na Velebit.

Citat:
- Oružane snage Republike Hrvatske spremne su razmeniti sva svoja iskustva sa Vojskom Srbije ...
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #288 : Rujan 11, 2013, 19:21:25 »

Attenborough: Ljudi su kuga na planetu. Trebamo rađati manje!

Sretni smo što živimo sada jer će stvari biti sve gore. Mislim da će ljudi za sto godina na naše vrijeme gledati kao na doba u kojem je bilo puno više prirodnih bogatstva, manje gužve i više zdravlja – upozorio je prirodoslovac

Nema optimizma kad je riječ o budućnosti. Barem ne u riječima poznatog prirodoslovca Davida Attenborougha koji smatra da ljudi jednostavno ''trebaju odbaciti koncept velikih obitelji''.

Zaustavili prirodnu selekciju

Opisavši ljudsku rasu kao ''kugu Zemlje'', Attenborough misli da je ona fizički i genetski prestala evoluirati zbog kontrole rađanja, kontracepcije, pobačaja i razvoja medicine.

– Čovjek je jedino živo biće koje je slobodnom voljom zaustavilo prirodnu selekciju. Dogodilo se to onog trenutka kada smo postali sposobni podići 90 do 95 posto djece koja se rode – kazao je ovoga tjedan Radio Timesu, prenosi Guardian.

No, ne mora to nužno biti loše i depresivno, smatra znanstvenik. – Naša evolucija sada je kulturna. Možemo naslijediti znanje o računalima, televiziji, elektronici, zrakoplovima i sličnom – napominje Attenborough.

Nećemo izumrijeti, ali bit će nam gore

Poznati znanstvenik ne misli da ljudskoj vrsti skoro prijeti izumiranje. Pametni smo i snalažljivi, tvrdi, ali, iako ćemo pronaći način očuvanja, pitanje je koliko će nam životi biti bogati kao sada.

– Populacija se može brojčano smanjiti i to bi bilo dobro, no u sljedećem stoljeću to je malo vjerojatno – kazao je i istaknuo da kao pokrovitelj zaklade Population Matters podupire kineski demografski koncept jednog djeteta po obitelji iako se ne slaže s prisilnim metodama njegova provođenja.

– Bilo bi dobro kada bismo ljude mogli uvjeriti da je osnivanje velikih obitelji danas neodgovorno jer živimo u dobu kada se materijalno vrednuje bez posljedica. Stoga ne gledam optimistično na budućnost. Sretni smo što živimo sada jer će stvari biti sve gore. Mislim da će ljudi za sto godina na naše vrijeme gledati kao na doba u kojem je bilo puno više prirodnih bogatstva, manje gužve i više zdravlja – upozorio je Attenborough.

http://www.vecernji.hr/vijesti/attenborough-ljudi-su-kuga-planetu-trebamo-radati-manje-clanak-611192

Možda bi se ljudi dali uvjeriti kada ne bi imali religije.

Natalitet u Europi 2006

Religija nikada nije bila neophodna za očuvanje vrijednosti.
-   O kojim je vrijednostima uopće riječ?
-   Koje se vrijedosti trebaju očuvati?
-   Dali one koje su od čovjeka, dijelomično s nasiljem, narodima nametnute i propagirane?

Ja imam svoje vrijednosti, a one koje su mi prisilno kroz odgoj nametnute ne želim zadržati jer religija nedozvoljava razvitak, dok na sreću čovjek može da se razvija, traži svoju sreću i dozvoljava nove činjenice. Činjenica je da onaj tko se osjeća odgovornim prema društvu i svijetu neće rađati djecu za koje nema uvijete da ih sretno i bezbrižno odgaja.

Države po broju novorođenih u odnosu na broj stanovnika  

I pošto su, i trebaju da jesu, djeca naše najveće dobro trebamo najprije promjeniti svijet, društvo i politiku. U svijet u kojem se vele sile bore za moć, za komadić zemlje i religije za što veći broj gladnih i bosih vjernika, u tom svijetu nema mjesta za djecu.

Razmisljam > Države po broju novorođenih u odnosu na broj stanovnika

Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #289 : Rujan 16, 2013, 19:10:51 »

'Jesu li građani dali punomoć Milanoviću da ih posvađa sa cijelim svijetom?'

Hrvatska 16.9.2013. 17:32 Poslovni.hr/Hina

Predsjednik HSS-a Branko Hrg upitao je danas, komentirajući odluku Europske komisije (EK) o pokretanju postupka protiv Hrvatske, jesu li hrvatski građani predsjedniku Vlade Zoranu Milanoviću i Kukuriku koaliciji dali punomoć da ih posvađa sa cijelim svijetom.

"Imali smo mukotrpan put ulaska u Europsku uniju, a sada, čim smo zakoračili u nju, zbog bahatosti jednog čovjeka opet ćemo biti na promatranju. Koje bi stvarne štete mogle nastati zasada još nitko u stvari ne zna, znamo samo da one nastaju zbog bahatosti jednog jedinog čovjeka, premijera Milanovića", izjavio je Hrg Hini.

Rekao je kako ga začuđuje da je Europska komisija navodno jednoglasno donijela odluku, iako znamo da je i hrvatski predstavnik član Komisije.

Ustvrdio je da "bahatost koju Milanović pokazuje prema parlamentu, oporbenim strankama i građanima Hrvatske u krajnjem slučaju, očito, ne prolazi u Europi".

"Ne bi to bio veći problem kada ne bi nanosilo velike štete Hrvatskoj i hrvatskim građanima", istaknuo je Hrg.

Naveo je da u ovom trenutku svi govore o uskraćivanju 40 milijuna eura za pripreme ulasku u 'schengen'. "Ali to je manja šteta, a veća šteta je da bi se mogao produžiti rok pristupanju 'schengenu', što bi nanijelo velike štete Hrvatskoj", kazao je Hrg.

http://www.poslovni.hr/hrvatska/jesu-li-graani-dali-punomoc-milanovicu-da-ih-posvaa-sa-cijelim-svijetom-252204#

-   Jesu, ako su u predizbornoj kampanji dobro slušali Milanovićeve izjave.
-   Nisu, jer je s vremenom postao sve bahatiji.

-   Kojem hrvatskom političaru se može još doslovce vjerovati?

-   Dobroslavu Paragi!

http://www.hsp1861.hr/
http://hr.wikipedia.org/wiki/Dobroslav_Paraga
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #290 : Rujan 21, 2013, 01:04:10 »

Ranjena tuna

Draga Marice, ovih je dana bilo uzbudljivo u mojoj uvali. Doplivala je ogromna ribetina, najprije sam mislila da je ranjeni dupin, ali kasnije se na slici ispostavilo da je ranjena tuna. Bila je duga skoro dva metra. Zvala sam pomoć i institut za dupine, ali smo kasnije ipak ustanovili da je riječ o tuni. U blizini je i uzgajalište tuna na otoku Ugljanu pa je moguće da je od tamo pobjegla, a možda je i ušla u Jadran za nekim brodom. Uglavnom tako veliku tunu još nisam vidjela uživo.

17. 09. 2013 16:31

Uzgajivači tune Županiji godišnje plate sto tisuća eura

Na prošloj sjednici Županijske skupštine s dnevnog reda skinut je zahtjev za koncesijom jednog mladog Zadranina koji je htio uzgajati dagnje u Mekoj Dragi u Kruševu, i to zbog peticije mještana koji se protive uzgajalištu

Zadarska županija godišnje uprihoduje 1.725,317 kuna samo od koncesija za marikulturu, a u nju spadaju koncesionari koji se bave uzgojem velike plave ribe, odnosno tune, bijele ribe i školjki.

Za uzgoj tune Županija je izdala dvanaest koncesija i to Jadran tuni, Kali tuni i Pelagos net farmi, tvrtki generala Ante Gotovine. Ukupna koncesionirana površina prostire se na površini od 987.500 metara četvornih, gdje je mogućnost uzgoja tune od 8.420 tona godišnje.

Ova tri koncesionara godišnje plaćaju koncesijsku naknadu od 767.100,00 kuna i svoje obveze uredno podmiruju, kaže Jerolim Uroda, pročelnik Upravnog odjela za more i turizam Zadarske županije.

Najjači Cromaris

Za uzgoj bijele ribe trenutačno postoji osamnaest koncesija i to na površini od 835.533 metara četvornih s mogućnošću uzgoja od 6.400 tona. Među koncesionarima za uzgoj ove ribe najjači je Cromaris koji namjerava ići u ekspanziju i proširiti svoje kapacitete, ali Županija trenutačno nema što ponuditi ovom najvećem izvozniku, odnosno da bi se Cromarisu omogućila ekspanzija, odnosno proširenje zone uzgoja bijele ribe, Županija mora ići s izmjenama prostornog plana, što će, nada se Uroda, i napraviti, jer bilo bi šteta ovoj uspješnoj tvrtki, koja će time i zaposliti nove ljude, ne omogućiti širenje.

Tako Zadarska županija samo od koncesija za uzgoj bijele ribe godišnje bude bogatija za 788.217 kuna.

Osim velike plave i bijele ribe, na zadarskom području puno je zainteresiranih i za uzgoj školjki, pa trenutačno 24 takva koncesionara na površini od 165.790 metara četvornih imaju mogućnost uzgoja od 1.400 tona godišnje, a Županija od toga uprihoduje iznos od 170 tisuća kuna.

Ipak, podsjetimo kako je na prošloj sjednici Županijske skupštine s dnevnog reda skinut zahtjev za koncesijom jednog mladog Zadranina koji je htio uzgajati dagnje u Mekoj Dragi u Kruševu. Njegov zahtjev promptno je skinut s dnevnog reda, kako nam je tada pojasnio predsjednik Skupštine Željko Lončar, jer se s peticijom protiv te koncesije javila skupina vikendaša koji sebe nazivaju "Udruga vikendaša Meka Draga". Oni se, naime, protive uzgoju daganja zbog štetnosti turizmu, a i njima kao vlasnicima vikendica, jer se nemaju gdje kupati. U peticiji protiv sadašnje, a i buduće koncesije su tada spominjali kako ih bove podsjećaju na minsko polje i sl. Njihova žalba došla je i do Jerolima Urode koji je ovih dana, kaže, dobio odgovor Ministarstva pomorstva, kojima se ova udruga također žalila.

Vikendaši protiv daganja

- U odgovoru ministarstva jasno se kaže kako je Zadarska županija izdajući koncesiju Vatroslavu Karamarku postupila po zakonu. Koncesija se ne može oduzeti dok ne istekne, pa čak ni onda ako bi se izmijenio prostorni plan, koncesija je na snazi dok ne istekne rok na koji je dobivena, govori Uroda kojemu nije jasna logika po kojoj se koncesijama za uzgoj dagnji na tom području protive čak i gradske vlasti.

- Marikultura je od velikog interesa za Zadarsku županiju, jer više vrijedi naknada koju koncesionari plaćaju mjesečno nego prihod od 18 tisuća kuna koliko je od boravišnih pristojbi prošle godine zaradila obrovačka Turistička zajednica. A što se tiče zagađenja o kojem oni pričaju, to su potpune obmane. Dagnje su čistač mora. Tamo gdje se uzgaja dagnja, tamo je more čisto. Nema govora o nikakvom zagađenju, to bar svima treba biti jasno, kaže Uroda.

Osim na Mekoj Dragi, dagnje se uzgajaju na Pagu, u Podvelebitskom kanalu i Novigradskom moru. Nigdje do sada, navodi Uroda, nije bilo problema, samo na Mekoj Dragi.

http://www.zadarskilist.hr/clanci/19092013/uzgajivaci-tune-zupaniji-godisnje-plate-sto-tisuca-eura

General Gotovina kreće u uzgoj tuna na Vrgadi

General Ante Gotovina krajem siječnja osnovao je tvrtku Pelagod net farma d.o.o. Vrgada za uzgoj tuna i time riješio nedoumice oko pitanja čime će se baviti nakon što je u studenom oslobođen i pušten iz Haaga.

Njegova se novoosnovana tvrtka jedina javila na natječaj za koncesiju na pomorskom dobru za uzgoj tuna na lokaciji između otoka Vrgada i otočića Gira. Zadarska županija raspisala je javni natječaj za koncesioniranje površine 60 tisuća četvornih metara na kojem se u kavezima mođže uzgajati do 450 tona tuna godišnje. Upravni odjela za more i turizam proveo je natječaj, utvrdio da tvrtka 'Pelagos' zadovoljava sve uvjete i uz suglasnost župana predloženo je Županijskoj skupštini da se na skorašnjoj sjednici Gotovininoj tvrtki izda koncesija.

Suosnivač tvrtke 'Pelagos' je Gotovinin prijatelj Milan Mandić, glavni čovjek 'Jadran-tune' iz Biograda, tvrtke koja je prije nekoliko mjeseci u biogradskoj poslovnoj zoni otvorila najsuvremeniju hladnjaču u kojoj će se moći smrzavati 100 tona ribe dnevno, a tu je i pogon za obradu ribe.

Pogon je krajem prošle godine otvorio ministar Tihomir Jakovina, a na svečanosti je bio i generalov brat Boro Gotovina. Dobre veze s Ministarstvom poljoprivrede i ribarstva vidljive su i po upravo objavljenoj odluci o određivanju ovogodišnje raspodjele državnih kvota za ulov tune.

Prema odredbama ICCAT-a, hrvatski ribari ove godine u Jadranu smiju uloviti samo 367 tona tune, a prema raspodjeli te kvote, koju je odredilo Ministarstvo poljoprivrede, 8,22 posto dodijeljeno je ribarskom brodu 'Carica' u vlasništvu tvrtke 'San-Žak', odnosno Milana Mandića. To je novi brod za lov tuna na Jadranu od 30 metara, a izgrađen je u Alabami, piše Slobodna Dalmacija.

Gotovina će u 'Pelagosu' biti direktor, a zanimljivo je da je ta tvrtka osim za poslove vezane uz ribarstvo, registrirana, među ostalim za sve vrste turizma od seoskog preko pustolovnog do golf-turizma. Druga tvrtka Ante Gotovina s prijateljem Željkom Dilberom Ardiatik gradnja, radi na plinifikaciji Zadra kako podizvođač tvrtke EVN Croatia.

http://www.057info.hr/vijesti/2013-03-15/general-gotovina-krece-u-uzgoj-tuna-na-vrgadi
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #291 : Rujan 21, 2013, 11:28:46 »

Citat:
Bog Mare

Procitavsi onaj clanak o poratmim aktivnostima naseg Ante Gotovine pitam se od kuda svim nasim generalima toliki novac ?
Zauzvrat onaj gospodin Darko Murat nema novca za normalno prezivljavanje?
Nije da nesto sumnjam ali .....
Samo toliko.
Pusica
Tvoj Krizpoljac

Bog Križpoljac

Drugi ili treći dan nakon njegovog povratka iz Den Haaga najprije sam se pitala odkud mu nova kuća u Zagrebu pa onda iz dana u dana sam saznala koliko tvrtki on ima i naravno da sam ne samo sebe nego i prijatelje u mailovima pitala: Odkuda mu sve to. Odgovore koje sam dobivala bili su kao šamari, kao šaka u oko.

Moja baka je rekla: Nekom rat nekom brat.

Ne branim ja Gotovinu ali kada je Sanader mogao toliko obogatiti se, a dupe mu nije ni dan vidjelo rata i nikada nije svoju domovinu branio, pa onda se može jednom generalu prije na jedno oko zažmiriti.

Ništa nije u redu jer ljudi nisu u redu. Eto čitam i o Putinu kako je rođen kao naj-najveća bijeda a danas je težak 40 milijardi $. Istina Putin je tri puta siromašniji od Assadovog klana ali i 10 puta bogatiji od samog predsjednika Assada. I da Putin onda meni prodaje pravdu i solidarnost?! Da taj isti meni soli pamet a ima isto deset prstiju koa i ja. Čudo, moj je novčanik uvijek prazan … jer sam voljna da dijelim.

U intervjuu s njemačkim dnevnim listom 'Die Welt' od 12. studenoga 2007 tvrdio je eksil-oligarh Boris Berezovsky da Putinovo ukupno bogatstvo iznosi od oko 40 milijarde dolara, uglavnom u obliku dionica. Po Belkowskim informacijama Putin je suvlasnik
-   sa 37 posto dionica 'Surgutneftegas-a' (procijenjena tržišna vrijednost na kraju 2007 20 milijardi dolara),
-   sa 4,5 posto dionica 'Gazprom-a' i
-   sa 50 posto, putem svog predstavnika Gennadi Timchenko, je suvlasnik tvrtke'Gunvor' (zarada 2006 od 40 milijardi Dolar je, dobit od osam milijardi dolara).

http://de.wikipedia.org/wiki/Surgutneftegas
http://de.wikipedia.org/wiki/Gazprom
http://de.wikipedia.org/wiki/Gunvor_(Unternehmen)

Putinova žena se je rastala jer nije mogla podnosti njegove ljubavne afere. Pa, tko kronično vara svoju ženu, taj vara i narod.

http://www.spiegel.de/politik/ausland/putin-und-seine-frau-ljudmila-lassen-sich-scheiden-a-904334.html

Ja ne znam kako od nas griješnika napraviti poštenjake. Nama ni KRIŽ Isusov nije pomogao; ostali smo što smo i prije Isusovog uskrsnuća bili: lažovi i pohlepnici.

Mislim da je jedina mogućnost nas ljude ‘dovesti u red’ s ukidanjem svih religija, a umjesto ogromnih sabora i narodnih skupština (u kojima se ili spava ili pijani svađaju) pustiti narod da putem anketa i peticija donosi odluke. Pa ako je narod država, neka narod i odlučuje a ne njegovi pretstavnici: lopovi i lažovi.

Ne znam kako od lažova napraviti iskrenjaka. A što se Darka Murata tiče, po mojim informacijama, on i njegove dvije djevojčice kao i nejgova supruga nisu suhog kruha gladni.

Kada sam još maloljetna sa mamom došla bez torbe i kofera u Njemačku imala sam na sebi trifrtaljke, bluzicu bez rukava i balerinkice. To je sve što sam ponela iz ex-YU. Moj cijeli život sam učenjem i radom zarađivala moj novac. Što danas imam je od mojih deset prstiju zarađeno i što mi je ostalo od pokojnog muža - moje jedine i najveće ljubavi. I danas mi on ponekad nedostaje. Pa i sam vidiš kako sam odgojena kad već 10 godina njegujem moju mamu i živim prilagođeno jednom teškom bolesniku. Zato ja imam moju osobno kreiranu vjeru i moj osobni osjećaj za pravednost. Da skratim: Zaključila sam da ja na ovaj svijet ne pripadam i zato ljude pogotovo ‘elitu’ izbjegavam kao ovca nož.

Grlim te

Tvoja Marica
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #292 : Rujan 21, 2013, 13:41:08 »

Mare, ja hocu nesto drugo rec.

Kako je laku ljude dovoditi u zablude. Kako je lako od nekoga posthum napraviti koljaca , grabljivca i lopuzu (Tito) a kako je lako u danasnjici vjerovati „junacima“ koji su branili svoju domovinu. Gotovina sigurno nije ni u jednom trenutku izvrgnuo svoj zivot opasnosti za dobrobit Hrvatske. Jako je malo generala koji su poginuli u ratu. Jako malo. Prije su se kraljevi borili na prvoj liniji i ima sigurno nekoliko primjera da su tamo i izgubili zivote.

Darko Murat nije sigurno dobrovoljno izlozio svoj zivot pogibelji za Hrvatsku. On je morao otici u Zutu Lokvu na strazu. Njega i ostale su tamo poslali oni koji su se njihovim izgubljenim zivotima kitili i koji i dan danas na njihovim grobovima drze srceparajuce govore. Takvi kao Gotovina  koji su za vrijeme ubitacne pucnjave po ledjima jadnih vojnika su bili zaklonjeni u bunkeru koji ni atomska bomba nebi mogla probit.

Ja imam dosta prijatelja i dobrih poznanika u Becu iz svih krajeva bivse Juge. Nisu to sve akademici ali nisu to ni budale. Normalan narod. Netko ima Dr. titulu , netko je radnik a netko sluzbenik. I svi su istog misljenja o „Gotovinama“  , muslimanskim i srpskim Djeneralima koji se danas dice nizom ordena a trezori su im puni ratnog plijena.  Sve nacionalnosti iz bivse Juge. Sve su to „zrtve“ a najbolje prodju oni koji se onda „nepravedno“ privedu pred ruke pravde i govore da nikada nikoga nisu ubili. Pa i nisu. Oni nikada niti nisu bili u ratu. Oni su nekoliko desetina kilometara iza crte okretali janjce I pili odabrano vino iz dalmatinskih I istrijanskih podruma dok su njemci I amerikanci za nas vodili diplomatske ratove I tako nam omogucili “oslobadjanje Hrvatske”.

Sto se Putina I ostalih tice vidi se koji nas mamlazi vode kroz zivot I nama odredjuju kako se treba zivjet. Pa onaj ludjak iz Rusije ni nezna da ce za desetak ili dvadesetak godina odprdnuti I da mu njegove milijarde mogu ugurati u after zajedno sa svime sto posjeduje. Koliko nam je zivotinjski svjet superioran dokazuje I to da crvi pozderu samo nas a pare I zlato ostave za nasa pokoljenja koja ce se medjusobno opet iz prozdrljivosti poubijati tako da bi opet imali (crvi) sto jesti.

Ne mora nitko Gotovinu braniti. Njega nitko ni ne napada. Pajdasi iz njegove klape nece jer bi I oni onda bili otkriveni a mali narod treba svoje junake. Viva Cezar.

Ja veceras idem na jednu priredbu muslimanskih( bosnjackih)  obicaja. Pozvan sam od nekih organizatora pa me bas zanima na kojem ce se to nivou odvijati. Organizator je KUD Behar iz Beca . Ja se hocu malo “internacionalizirati” jer samo becka (ne)kultura i obicaji su mi se popeli navrh glave.

Velika pusica od tvog Krizpoljca

Pametna moja lička glavo

Kako se rado, već godinama, s tobom dopisujem i još se nikada nismo 'zaratili', a to samo zato jer si ti jedan od rijetkih miroljubivih ljudi Brinjskoga kraja. Ponekada ti za taj duševnim mir zavidim, ali samo ponekad! Kadkad sam rado ratoborna i rado provociram, sve ovisi zbog čega.

Neke tvoje mailove stavim na forum jer smatram da će čitatelje potaknuti na razmišljanje, a možda i na predomišljanje.

Što se Darka Murata tiče; On je heroj – živi heroj. Svi ga poštujemo i svi smo mu zahvalni. Mislim da nema Ličana koji ime Murat ne povezuje uz domoljubstvo, hrabrost, solidarnost i nesebičnost. Smatram da je Darku Muratu naša vlast također zahvalna i s mirovinom mu bar omogućila normalan život. A ako nije tako, pa rušimo tu nezahvalnu Vladu i to odmah!

U boj, u boj za narod svoj! .... pa makar s olovkom ili perom.
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #293 : Listopad 13, 2013, 09:37:33 »

Desetmetarska srpska zastava vijori se na crkvi u Bršadinu

To je službena zastava srpske pravoslavne crkve i imaju je pravo, prema zakonu, postaviti na svoje institucije, ali u dvorištu, kaže policija

Mnogi koju su danas prolazili kroz Bršadin, selo nadomak Vukovara s većinskim srpskim stanovništvom, iznenadili su se kada su u središtu mjesta vidjeli veliku, desetmetarsku srpsku zastavu s četiri ćirilična "S" postavljenu na pravoslavnu crkvu.

Iznenadili su se jer je pravilo u mjestima s većinskim srpskim stanovništvom uz isticanje srpske zastave, staviti i hrvatsku državnu zastavu. No, u policiji objašnjavaju kako je sve zakonito.

- To je službena zastava srpske pravoslavne crkve i imaju je pravo, prema zakonu, postaviti na svoje institucije, ali u dvorištu. S obzirom na veličinu zastave koja je postavljena na bršadinsku crkvu, ona nošena vjetrom izlazi iz dvorišta. Danas se u Bršadinu obilježava slava, nešto što je kod katolika crkveni god, i ta zastava je ostavljena tim povodom i imaju dozvolu da bude postavljena tijekom ovog dana - kaže glasnogovornik PU vukovarsko-srijemske Domagoj Džigumović dodajući kako je u blizini i policijska ophodnja koja je tu i inače često zbog nadzora prometa.

http://www.vecernji.hr/vijesti/desetmetarska-srpska-zastava-vijori-se-crkvi-brsadinu-clanak-626643

Dolje sa srpskom državnom zastavom!

Državna zastava  simbolizira nacionalnu neovisnost, suverenost i samostalnost. Ona također simbolizira pravo -/zahtjev na teritorij. Zastava je znak oduševljenja - poticaj na junačka djela i to ne samo u ratu. Zastava je simbol žara i požude, stoga je u ratu nosilac zastave bio posebno hrabra osoba. Ako se zastava nije vijorila - bitka je izgubljena. Mahati zastavom je znak predaje. Državna zastava se može koristiti kao pozitivan i negativan simbol, u nekim slučajevima čak kao znak uvrijede. I upravo to čini (srpska) pravoslavna crkva s srpskom državnom zastavom: ponižava i vrijeđa.

Stidim se za našu zemlju. Gdje su Hrvati - junaci - koji mogu stati ovoj noćnoj mori na kraj?

Kroz ponavljanje naše povijesti prepoznatljivo je u kojem smjeru ova hrvatska vlada ide, a kuda narod. Smjernica naroda je: očuvanje svojeg na svojemu gdje nema, niti ćirilica niti srpska državna - srpska crkvena - zastava, mjesta.

Zakon o zastavi kao i drugi zakoni su samovoljna odluka hrvatskih političara koji ne predstavljaju mišljenje i želje hrvatskog naroda. Srpski simboli su, još uvijek, kao sol u otvorenoj rani.

Kroz našu noviju povijest Hrvati su bili ukupno 36 godina neovisni. Vlada nema pravo ignorirati mišljenje hrvatskog naroda, silovati ga i preodgajati ga. Neovisnost je mlada – narod nije maloljetan! Osjetljivi smo!

Hrvatski narod, koji se kroz svoju zastavu reprezentira kao neovisna država Hrvata, je kroz dizanje neprijateljske zastave od strane Srpske crkve i hrvatske vlade ponižen.

Citat:
Ivo Pilar - Svjetski rat i Hrvati
[. . .] Mi Hrvati zadnjih pedeset godina nismo imali nego neuspjeha. Naša je mana da za naše neuspjehe uvijek krivimo druge i nećemo da uvidimo da smo im najviše sami krivi. Krivica naših neuspjeha leži u dvome: naši ljudi ne valjaju, i misli koje ove ljude vode također ne valjaju, a rezultat je: neuspjeh na svim poprištima narodnoga života. [. . .]

Ako ne pružimo pojedinim provokacijama i zakonima jaki otpor - izgubili smo sve!

Srbima u Hrvatskoj treba da je dozvoljeno mahati i to samo bijelom zastavom!

Samo jedna zastava smije vijoriti > http://www.cro-eu.com/forum/index.php?topic=1879.msg8246#msg8246

M. Pupovac: Zakon o zastavi srpske nacionalne manjine u Hrvatskoj
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #294 : Listopad 14, 2013, 10:40:34 »

Ne ide to tako: jedno pisati a drugo govoriti

<a href="http://www.youtube.com/v/OCI9h3Vq234?version=3&amp;feature=player_detailpage" target="_blank">http://www.youtube.com/v/OCI9h3Vq234?version=3&amp;feature=player_detailpage</a>

Srpski jezik koristi dva pisma, ćirilicu i latinicu, kao i dva govora, ekavicu i ijekavicu. Ali kad Srbi već hoće da govore, a ne samo da pišu, "svojim" jezikom, najprije neka nauče srpski vokabular.

http://hr.wiktionary.org/wiki/Razlikovni_rje%C4%8Dnik_hrvatskog_jezika_i_srpskog_jezika

Bre, ne ide to tako bre: jedno pisati, drugo govoriti i treće misliti. HA-HA

Nas Hrvate povijest je naučila kako Srbi "misle", te nismo naivci koji smo još za vrijeme Radića bili. Čak i o čemu sanjaju mi znamo. Naravno, taj san se može samo na ćirilici sanjati.

Kod ove manjine, koja sebe naziva srpskom, trebalo bi točno istražiti iz koje kneževine taj danas pravoslavni narod potječe.

Hrvatski "Srbi" ljube svoju "domovinu" Srbiju tek kada su izvan nje.

HA-HA

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #295 : Listopad 17, 2013, 12:10:54 »

Raseljeni Srbi predali Josipoviću zahtjeve na ćirilici

Predsjedniku Hrvatske Ivi Josipoviću, koji se sinoć u Beogradu sastao s predstavnicima izbjeglih i raseljenih Srba iz Hrvatske, izaslanstvo tih udruga predalo je 14 zahtjeva kojima se traže pravična i trajna rješenja za njihove probleme.

Taj je dokument tiskan ćirilicom, a potpisao ga je predsjednik Koalicije udruga izbjeglica i narodni zastupnik u Skupštini Srbije Miodrag Linta.

http://www.hrt.hr/index.php?id=vijesti-clanak&tx_ttnews%5Btt_news%5D=223626&tx_ttnews%5BbackPid%5D=850&cHash=736ad45859

Dok vojvođanski Hrvati u Srbiji ostaju bez prava, raseljeni Srbi predali Josipoviću svoje zahtjeve na ćirilici!

http://www.dnevno.hr/vijesti/regija/100756-dok-vojvodanski-hrvati-u-srbiji-ostaju-bez-prava-raseljeni-srbi-predali-josipovicu-svoje-zahtjeve-na-cirilici.html

Jedan alfabet za EU

U svim primarnim službenim jezicima svijeta se naširoko koristi latinica samo u Srbiji kod nekih vrućih glava ne. Misle li te srpske grupice da će na ćirilici potpisivati političke i gospodarske ugovore i na ćirilici prositi kod EU za pomoć iz EU-fondova?

Korištenje latinice u svijetu:
-   Tamno zeleno: isključivo latinice
-   Svjetlo zeleno: latinice kao dodatak drugim sustavima pisanja

Pregled alfabeta koji se koriste u cijelom svijetu

Nigdje u svijetu nije toliko primjetljiv protupokret, lokalizacija ili regionalizacija kao što je to u Srbiji koja sve pokušava postati članica EU.  Isticanjem svoje  nacionalne i lokalne važnosti – tu se ubraja i ćirilica – Srbija, kao manjina EU, s time demonstrira svoje neprilagođavanje većini. Lokalno pismo Srbije je na gospodarskom sektoru u Europi i cijelom svijetu neprihvatljivo, zašto onda da ga Hrvatska prihvati?

-   Latinica je jako svjetsko (gospodarsko) pismo
-   Latinica je srednjoeuropsko pismo
-   Latinica je jako kulturno i znanostveno pismo

To su neki od razloga zašto mi Hrvati gledamo ćirilicu kao lokalno pismo i ne prihvaćamo ju kao službeni svjetski alfabet.

Ovi zahtjevi, "raseljenih" tj. (iz bilo kojeg razloga) pobjeglih Srba, pisani na ćirilici su ne samo provokacija nego i čista uvrijeda za Josipovića i cijelu Hrvatsku.

-   Dali je to prvi korak u "pravom pravcu" ?
-   Hoćemo li mi Hrvati to sebi dozvoliti?
-   Jesu li mobiteli u Srbiji na ćirilici?

Citat:
Predsjedniku Hrvatske Ivi Josipoviću, koji se sinoć u Beogradu sastao s predstavnicima izbjeglih i raseljenih Srba iz Hrvatske, izaslanstvo tih udruga predalo je 14 zahtjeva kojima se traže pravična i trajna rješenja za njihove probleme.

Taj je dokument tiskan ćirilicom, a potpisao ga je predsjednik Koalicije udruga izbjeglica i narodni zastupnik u Skupštini Srbije Miodrag Linta.

-   Plaća li Srbija oštetu za uništenu hrvatsku industriju i cijelu infrastrukturu?
-   Tko financira hrvatske pirotehničare i čišćenja hrvatskih minskih polja?

Ratna ošteta http://www.cro-eu.com/forum/index.php?topic=2943.msg7258#msg7258
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #296 : Listopad 19, 2013, 13:11:29 »

Zdenka Peternel, u pet godina zaradila 3,7 milijuna eura

Tužiteljstvo sumnja da je od početka 2006. do veljače 2011. s računa HGK-a na taj način isplaćeno najmanje 4,2 milijuna eura.

Premilovac je ilegalnu zaradu navodno doznačavao na austrijske žiro račune jedne češke tvrtke, podizao ih u gotovini i donosio u Hrvatsku. Od novca koji bi donio u Hrvatsku uzimao bi deset posto i davao ga Komeričkom, a on potom Zdenki Peternel, koja je po sumnjama Tužiteljstva na taj način zaradila gotovo 3,7 milijuna eura.

http://www.hrt.hr

Srpska ćirilica i hrvatski lopovi

Citat:

Vidis Mare da nas problem nije cirilica niti su to nasi susjedi. Ovo ponavljam vec stotinu puta. Nas problem su Sanaderi i ova gospoja, a takvih ima u Hr. na svakom koraku. Da smo posteni gdje bi nam bio kraj !!

Ćirilica i lopovština su dva velika hrvatska problema jer izazivaju u nama osjećaje. Ovisi što kod čega osjećamo i što ti osjećaji u nama uzrokuju.

Ćirilica je: Osjećaj dubokog poniženja, rezultat ozljeda ili bola.

1.   Ćirilica je obično povezana, kod nas, s intenzivnim negativnim osjećajima i mislima. Ona izaziva i prisjeća nas na:

-   diktaturu,
-   nenaklonjenost,
-   atentat,
-   tlačenje,
-   sučeljavanje,
-   vrijeđanje,
-   neprijateljstvo,
-   borbu,
-   sukob i
-   rat.

Ćirilica nas također prisjeća, da Srbija nikad nije bila prijateljski raspoložen prema Hrvatima, da nikad nije suosjećala i nikad nije bila sklona poštivanju tuđeg teritorija. Ćirilica izazva 'opasne', sankcionirane emocije u Hrvata. Da su hrvatski "Srbi" prijateljski raspoloženi prema Hrvatskoj poštivali bi naše boli, tuge, gubitake i ratne traume koje su oni, uz pomoć Srbije, uzrokovali. Hrvatski "Srbi" nisu do danas niti s jednom gestom pokazali solidarnost prema - zemlji koju nazivaju domovinom - Hrvatskoj. Zašto Pupovac i njegovi hrvatski "Srbi" nisu dobrovoljnim akcijama čistili minska polja od ostavštine njihove braće - četnika?

Lopovština je: Osjećaj sreće, uspjeha i moći.

Budimo iskreni, mi ljudi povezujemo u životu sve ali baš sve s osjećajima, sve što radimo je pohranjenо, bilo pozitivno ili negativno, u našoj glavi. Uspjeh je povezan samo s pozitivnim emocijama, toliko mora biti jasno! Dok definacija sreće u potpunosti ovisi o mišljenju pojedinca

Kako je u Hrvatskoj moguće godinama milijune krasti?

Nakon Sanadera i ostalih Sanaderića 'Hrvatska lopovna lista' i dalje se popunjava s novim ličnostima - elitom - lopovima kao:

-   Davor Komerički
-   Igor Premilovac
-   Zdenka Peternel

I dok lista 'Najsposobnijih hrvatskih lopova' postaje svakog dana sve duža nitko se ne pita tko je za to ogromno pljačkanje države odgovoran.

U prvom redu naš politički sistem: Snažno i (ne)sposobno pravosuđe, Državni ured za reviziju idr., te kao zadnji; narod koji vidi ali šuti.

Kod ove zadnje i najveće grupe moramo njihov protes prema ćirilici, srpskoj zastavi i ostalim domoljubnim problemina razumjeti, kao i njihovu pasivnost prema korupciji i jasno vidljivoj krađi. Jer mi svi, iako iskreni, pošteni, dоstojanstveni i savjesni građani, volimo novac.

-   Novac ima velik utjecaj na naš život.
-   Svi smo mi dio socijalnog i gospodarskog sustava utemeljenog na novcu.
-   Dakle, potreban nam je novac za sudjelovanje.

Već samo razmišljanje o tome kako doći do novca utječe na nas. Mnogi ljudi razmjenjuju vrijeme i radnu snagu za novac. Nekima to nije dovoljno, te razmišljaju o tome kako brže doći do više novca.
Većina ljudi, čim im se mogućnost pruži, ide tako daleko da su spremni 'osloboditi se' od moralnih vrijednosti, pa čak i zakon kršiti.

Mnogi ljudi imaju nedostatak novca. Ono što dobiju za svoje rad i trud to nije dovoljno za život bez ograničenja. Dakle, oni moraju svaki dan razmišljati što si mogu za svoj novac priuštiti i što ne: kruh ili lijekove. Tko želi živjeti u relativno urednim okolnostima, taj zahtjeva više negoli stan, struju, odjeću i hranu. Mnogi štede na hrani ili odjeći da bi mogli otići u kazalište, s društvom na večeru ili na godišnji odmor.

Novac utječe na naše međuljudske odnose. Netko tko ima malo novca na raspolaganju je isključen iz aktivnosti kao što su kino ili restoran posjete – socijalna izolacija je pretprogramirana.

Kod mnogih (bračnih) parove, novac je češće kamen spoticanja negoli seks, vjernost ili nered.

-   Mnogi odnosi propadaju zbog dugotrajnog nedostatka novca.
-   Veliki utjecaj na izbor partnera ima također i novac.

Iako mnoge žene nikada to neće priznati, činjenica je da kod žene - majke, kćerke - igra veliku ulogu kolika je plaća budućeg potencijalnog muža ili zeta.

Jednom zgodnom, zdravom i poštenom čistaču ulica, sa plaćom oko 4.500 kuna (590 €), je teže naći partnera koji zadovoljava njegove želje, negoli np. jednom Ž. Kerumu sa šest puta većom mjesečnom plaćom od oko 18.000 kuna (2.400 €).

<a href="http://www.youtube.com/v/3ZiJZ2oMKZ4?version=3&amp;feature=player_detailpage ." target="_blank">http://www.youtube.com/v/3ZiJZ2oMKZ4?version=3&amp;feature=player_detailpage .</a>
Kolika je zaista prosječna mjesečna plaća u Hrvatskoj
http://www.tonimilun.com/

Novac ne zna za kritiku i omalovažavanje ali i on čini bolesnim!

Oni koji raspolažu s izuzetno puno novca, na kraju mogu izgubiti mjeru za određene vrijednosti jer hvalisanje i šepiranje čini također bolesnim.

-   Prva skupina bogatih ljudi (sportaši, pjevači) je često okružena ulizicama i čizmoliscima, koji su spremni sve učiniti da bi i oni komadić od torte dobili.

-   Druga skupina bogatih ljudi (menedžeri, političari) se povlače da bi izbjegli "pješadiju" i druže se samo s istim društvenim slojem. To dovodi u nekim slučajevima do izolacije, jer duboka prijateljstva u takvoj klimi rijetko uspijevaju te sve ostaje površinskim.

Novac nema manji utjecaja na naš život negoli seks. Za većinu ljudi koji se mogu pohvaliti s prijateljstvom ili druženjem s nekim tko "smrdi po novcu" je taj osjećaj poput orgazma.

-   Dali 'taj' osjećaj "molog čovjeka" trebamo, istom mjerom kao ćirilicu, torpedirati?

-   Naravno da da iako su osjećaji različiti.
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #297 : Listopad 19, 2013, 23:50:52 »

Milorad Pupovac igra se s vatrom već 20 godina, a ne Vlada

vkrsnik - Ned, 13/10/2013 - 21:37

Predsjednik Srpskog narodnog vijeća i saborski zastupnik Milorad Pupovac u Vukovaru je nakon posljednjih zbivanja oko dvojezičnih natpisa priprijetio hrvatskima vlastima da se „ne igraju s vatrom“. Odmah treba kazati da je to vrhunski cinizam samozvanog lidera srpske etničke zajednice u Hrvatskoj, jer otkako je Hrvatska ušla u krvavi proces osamostaljenja od Jugoslavije pa sve do današnjih dana onaj tko se igra s vatrom je upravo Milorad Pupovac.

Treba prije svega podsjetiti da Milorad Pupovac nije hrvatski političar kakav bi po svojem položaju u hrvatskoj politici po tom položaju trebao biti, nego je srbijanski političar na privremenom podrivačkom radu u Republici Hrvatskoj. Za vrijeme dok je Hrvatska stenjala pod naletom velikosrpske Miloševićeve politike Milorad Pupovac nikad tu politiku nije osudio što praktički znači da ju je ne samo odobravao, nego je u njoj bio na perfidan način i suučesnik. Ovdje je potrebno distancirati Milorada Pupovca od većeg dijela srpske nacionalne manjine u Hrvatskoj. Ona je po slovu Ustavnog zakona o pravima nacionalnih manjina zaštićena bolje nego i jedna druga etnička manjina u europskim zemljama. U njima se uopće ne poznaje predstavljanje nacionalnih manjina u njihovim parlamentima, a to su Austrija, Češka, Danska, Estonija, Francuska, Italija, Letonija,Litva, Mađarska, Nizoztemska, Norveška Poljska Portugal, Slovačka, Španjolska, Švedska, Velika Britanija. To tako izgleda kad se Hrvatska uspoređuje s međunarodnom praksom na tom polju.

Druga je stvar koga uopće Milorad Pupovac kao predsjednik Srpskog narodnog vijeća i potpredsjednik parlamentarne stranke SDSS-a predstavlja u Hrvatskoj. Na posljednjim saborskim izborima od oko 180.000 upisanih birača na listi Srpske nacionalne manjine u Hrvatskoj, Milorad Pupovac je dobio samo 7,9 posto glasova i na temelju toga ušao u Hrvatski sabor uz još dva kandidata SDSS-a. Prema tome Milorad Pupovac predstavlja samo manji dio srpske nacionalne manjine u Hrvatskoj koja je i te kako zastupljena u društvenom životu Republie, počevši od toga da oni u sadašnjoj Kukuriku koaliciji drže četiri ministarska portfelja na čelu s potpredsjednikom Vlade Brankom Grčićem koji je u doba velikosrpske agresije kao profesor na splitskom Ekonomskom fakultetu zdimio iz Hrvatske u Beograd i vratio se kad se situacija smirila, da bi čak dogurao da visokog položaja u Vladi. Nažalost takvi hrvatski Srbi koji su se integrirali u hrvatski društveni život ne čuju se ovih dana kad Milorad Pupovac kao predstavnik agresivne manjine u toj etničkoj zajednici grmi da se vlasti „igraju s vatrom“. Nitko mu od službenih predstavnika vlasti nije odgovorio na pravi način, jer ako se tko igra vatrom ovih dvadesetak godina od osamostaljenja Hrvatske, onda je to upravo Milorad Pupovac i društvo oko njega na čelu s Vojislavom Stanimirovićem koji je čak bio ministar u samozvanoj vladi tzv SAO Krajine.

Da su stvari dovedena do apsurda u samom Vukovaru, gdje se forsira, unatoč još uvijek nezaliječenim ranama, nasilno postavljanje ćiriličnih natpisa, nije kriva samo skupina oko Milorada Pupovca nego je još više kriva pogrešna politika hrvatskih vlasti, bilo to HDZ-a ili SDP-a. Prije svega pitanje je kakav je Zakon o aboliciji još za vrijeme Tuđmanove vladavine usvojen koji je uzrok da četnici i danas slobodno šetaju Vukovarom i štoviše bivši policajci SAO Krajine predstavljaju većinu u policiji na vukovarskom području. Tako se može dogoditi da se Hrvati u Vukovaru i okolici provociraju raznim prigodama, kao što je to bilo na nedavnim košarkaškim utakmicama u Vukovaru i Vinkovcima s transparentima „Ovo je Srbija“, a da sve to prolazi nekažnjeno, iako je barem prekršajno utuživo. Tada se Milorad Pupovac, i ne samo u toj prilici remećanja reda i dizanja etničke napetosti, ne čuje, ali su on, njegovo Srpsko narodno vijeće, klub zastupnika SDSS-a, Zajedničko vijeće općina, Srpsko kulturno društvo „Prosvjeta“ i Srpsko privredno društvo „Privrednik“ sada i te kako glasni i „zabrinjava ih činjenica što se umjesto osude onih koji šire netoleranciju, nezakonistost i nasilnost stvara atmosfera osude ćirilice“.

Bilo je očigledno da će neprimjerena odluka vladajuće Kukuriku koalicije o postavljanju ćiriličnih ploča izazvati opravdani revolt u sredini kakav je Vukovar, gdje pravda nakon ratnih događaja još uvijek nije ispunjena sa stotinama nestalih i neotkrivenih grobova, a tamo gdje nema pravde na može biti ni mira. Očito je dakle da je SDP-ova koalicija namjerno izazvala ovaj incident koji se sada pod okriljem noći širi i u drugim mjestima Hrvatske gdje su dosad bez problema stajale dvopismene ploče. Takva klima odgovara s jedne strane samoj Vladi koja na taj način odvraća pozornost s vitalnih problema zemlje kojima su jednako pogođeni svi stanovnici bilo Hrvati, bilo pripadnici nacionalnih manjina među kojima i srpske. Međutim mnogo je opasnije što ovakvu napetu klimu koristi taj agresivni dio srpske nacionalne manjine na čelu s Miloradom Pupovcem koji nikad nije prihvatio Hrvatsku kao svoju domovinu i još uvijek smatra Beograd svojim glavnim gradom. Srbijanska politika prema Republici Hrvatskoj nije se ni u mirnodopskim uvjetima promijenila, nego se samo prilagodila novim uvjetima, jer s radikalnom velikosrpskom desnicom na vlasti ne može se očekivati promjena te politike koju personificiraju četnički vojvoda trenutno na funkciji predsjednik Srbije Tomislav Nikolić s izjavom da je „Vukovar srpski grad“ i Aleksandar Vučić koji još sanja granicu Virovitica-Karlovac-Karlobag.

Kakvu će politiku Srbija voditi prema Hrvatskoj to je njezino legitimno pravo, ali hrvatska politika kao što je to bilo u dosadašnjem mandatu Ive Josipovića ali i Jadranke Kosor, a da ne govorimo o sadašnjoj Kukuriku koaliciji na čelu s premijerom Zoranom Milanovićem, ne bi smjela dozvoliti poniženja koja takvom njihovom politikom trpi Vukovar, cijela braniteljska populacija i cijela hrvatska javnost. Nažalost sadašnja vladajuća garnitura svjesno ili nesvjesno podržava provokacije Milorada Pupovca i skupine oko njega, a ne vodi računa da je pretežni dio hrvatskih Srba lojalan Republici Hrvatskoj, da se dobar dio njih čak i borio u Domovinskom ratu, ali takvih nema u državnim strukturama, nego baš Pupovčevih Srba koji kao takvi predstavljaju novu velikosrpsku „petu kolonu“ u Hrvatskoj.

http://pollitika.com/milorad-pupovac-igra-se-s-vatrom-vec-20-godina-a-ne-vlada

Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #298 : Listopad 20, 2013, 11:15:14 »

Stožer: Srpske organizacije bez osjećaja za žrtve velikosrpske agresije

Stožer za obranu hrvatskog Vukovara prozvao je danas srpske organizacije, koje su učestalo skidanje dvojezičnih ploča ocijenile oduzimanjem prava Srba na svoje pismo, da su pokazale kako nemaju osjećaja i ljudske odgovornosti prema žrtvama koje su, kažu u Stožeru, njihovi sunarodnjaci počinili nad Hrvatima tijekom velikosrpske agresije.

"Potpisnici priopćenja su nedvojbeno pokazali da nemaju nikakvoga trunka empatije i dobrohotnosti prema žrtvama ratnih zločina koji su njihovi sunarodnjaci počinili nad Hrvatima i drugima tijekom velikosrpske agresije na Republiku Hrvatsku, a osobito prema tolikim nevinim žrtvama Vukovara", poručuju iz Stožera u priopćenju.

Reagiraju time na nedavno priopćenje Srpskog narodnog vijeća, saborskog Kluba SDSS-a, Zajedničkog vijeća općina, Srspkog kulturnog društva "Prosvjeta" i Srpskog privrednog društva "Privrednik", koji su skidanje dvojezičnih ploča ocijenili nasiljem prema ćiriličnom pismu. Upozorili su da se u Hrvatskoj stvara atmosfera u kojoj se Srbima oduzima pravo na njihovo pismo.

U Stožeru pak ističu kako izvor prijepora oko uvođenja dvojezičnosti nije u poštivanju prava bilo koje nacionalne manjine, "nego u neoborivoj činjenici da se za ostvarivanje prava na službenu uporabu srpskog jezika i ćiriličnog pisma u Vukovaru nisu stekli zakonski uvjeti, a da hrvatska vlada protuzakonito vrši nasilje nad jednim gradom i njegovim stanovnicima".

To, ocjenujuju, znači da se u Vukovaru ne provodi 'nasilje prema ćiriličnom pismu', a onda posljedično i prema pripadnicima srpske manjine u Hrvatskoj, nego se provodi nasilje nad žrtvom i mučeništvom Vukovara, "u kojemu sada udjela, izgleda, imaju i potpisnici ovoga priopćenja".

"Sadržaj priopćenja ukazuje da njegovi potpisnici nemaju nikakvoga razumijevanja, a onda niti osjećaja političke, moralne i nadasve ljudske odgovornosti prema patnjama koje su njihovi sunarodnjaci izazvali nevinim ljudima. To znači da potpuno ignoriraju i ne priznaju povijesnu činjenicu da je na Hrvatsku izvršena velikosrpska agresija, da je nad Vukovarom i njegovim stanovnicima i hrvatskim braniteljima izvršen ratni zločin s jasno vidljivim obrisima genocida, da se ne žele niti jednim svojim činom ili riječju ispričati hrvatskom narodu za počinjene zločine, što se, nažalost, teško može razumjeti, a još teže opravdati", kažu u Stožeru.

Spomenutim srpskim organizacijama zamjeraju i da pozivaju na zabranu javnog govora svima koji se ne slažu s njihovim stavovima, pitajući se znači li to da Hrvatska "iznova treba potonuti u višedesetljetnu 'hrvatsku šutnju', koju su prekinuli hrvatski branitelji 1990-ih". "Potpisnici priopćenja očito smatraju da imaju ekskluzivno pravo samo na svoju 'istinu', druge ih ne zanimaju, a osobito ih ne zanimaju žrtve i stradalnici", tvrde u Stožeru.

Dodaju kako su srpske organizacije, ako su htjele iznijeti zajednički stav o dvojezičnosti u Vukovaru, imale priliku pokazati razumjevanje žrtava i njihove patnje, želju za stvaranje ozračja dijaloga, snošljivosti, međuljudskog i međunacionalnog razumijevanja i pomirenja. Mogle su, smatraju, potvrditi svoju spremnost da učine sve kako bi se razriješila sudbina svih nestalih osoba, otkrili i procesuirali zločinci.

Imale su, ističu, priliku i odreći se "velikosrpskih ideja i pretenzija te da na taj način Hrvatsku razumiju, prihvate i vole kao svoju domovinu". "To su, nažalost, propustili, pa ne možemo ovo priopćenje ocijeniti nikako drugačije nego kao jeftin, demagoški pamflet koji je izravno u funkciji nove 'srbizacije' Vukovara i Hrvatske", zaključuje Stožer u priopćenju.

http://dalje.com/hr-hrvatska/stozer--srpske-organizacije-bez-osjecaja-za-zrtve-velikosrpske-agresije/487417

Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #299 : Listopad 20, 2013, 11:17:26 »

I zato nikad više ćirilica u cijeloj Hrvatskoj

<a href="http://www.youtube.com/v/CU0qRu_XVnc?version=3&amp;feature=player_detailpage" target="_blank">http://www.youtube.com/v/CU0qRu_XVnc?version=3&amp;feature=player_detailpage</a>

Hrvatsko pravosuđe - sramota!!!
"Zakon se mora poštivati", kažu Josipović i Milanović,
ali samo ako su u pitanju dvojezične tablice.

<a href="http://www.youtube.com/v/T8zlKlQUGyI?version=3&amp;feature=player_detailpage" target="_blank">http://www.youtube.com/v/T8zlKlQUGyI?version=3&amp;feature=player_detailpage</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/B57z8PErkPs?version=3&amp;feature=player_detailpage" target="_blank">http://www.youtube.com/v/B57z8PErkPs?version=3&amp;feature=player_detailpage</a>

Muče li i gosp. Zorana Milanovića noćna mora? Možda da. Ali samo koje?!

<a href="http://www.youtube.com/v/4SpSz_2cYxI?version=3&amp;feature=player_detailpage" target="_blank">http://www.youtube.com/v/4SpSz_2cYxI?version=3&amp;feature=player_detailpage</a>

Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
 Str: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 51
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP CRO-eu.com | Powered by SMF 1.1.20. © 2005, Simple Machines. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!