CRO-eu.com
Ožujak 22, 2017, 22:04:03 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

DNEVNO 45LINES HRT PORTAL GALERIJA SLIKA   Forum   Pomoć Traži Kalendar Prijava Registracija  
 Str: 1 ... 3 4 [5] 6
  Ispis  
Autor Tema: Čestitke-pohvale-zahvale  (Posjeta: 61870 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Marica
Administrator
*

« Odgovor #60 : Studeni 16, 2011, 23:15:14 »

Citat:
Život se ne mjeri po broju udisaja, već po mjestima i trenucima u kojima nam, od radosti, zastaje dah.

Jupi, Jupi... Vi ste moj turistički vodić kroz Hrvatsku i BiH. Pokazali ste mi mjesta Lijepe naše u kojima, osim Vukovara, nisam još bila.

Hvala
 Slikam
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #61 : Prosinac 09, 2011, 18:03:26 »

Sretan Božić - Frohe Weihnachten

Heilige Nacht, die Engel flüstern leise,
leis‘ wie der Schnee, der durch die Stille fällt.
Heilige Nacht, ein Traum geht auf die Reise,
Von heute an, sah ich Frieden auf der Welt.

Von heute an, sind alle Menschen Brüder,
kein Streit um Gott, kein Streit um Religion.
Nacht, heilige Nacht, der Traum aller Träume,
denn niemehr, niemehr soll Krieg die Antwort sein.

Heilige Nacht, die Engel singen leise,
denn überall ist Frieden eingekehrt.
Heilige Nacht, ihr Lied geht auf die Reise,
rund um die Welt, dass jeder Mensch es hört.

Und dieses Lied, erzählt von Glück und Liebe,
sein froher Klang erhellt die Dunkelheit.
Oh mag, Heilige Nacht, dies Lied uns nie vergessen,
und niemehr, niemehr darf Krieg die Antwort sein.

Sveta noć, anđeli šapuću tiho,
tiho kao snijeg, koji pada kroz tišinu.
Sveta noć, jedan san ide na put,
od danas, vidim samo mir u svijetu.

Od danas, svi ljudi su braća,
nema svađe o Bogu, nema svađe zbog religija.
Noć, Sveta noć, san svih snova,
jer nikad više, nikad nesmije rat biti odgovor.

Sveta noć, anđeli pjevaju tiho
jer svugdje je mir pokucao na vrata.
Sveta noć, njezina pjesma ide na put,
širom svijeta, da ju svatko čuje.

I ova pjesma govori o sreći i ljubavi,
njezin radosni zvuk osvjetljava tamu.
O daj, Sveta noći, da nas ova pjesma nikada ne zaboravi,
nikad više, nikad nesmije rat biti odgovor

Želim svima, da mir i ljubav vladaju svijetom.
Želim svima, da budu kršćani; da praštaju, vole i dijele.

Sretan Božić!
Vaša Marica
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #62 : Prosinac 21, 2011, 22:08:38 »

Bila je noć kada su pastiri bili na pašnjacima, tamna i hladna noć. Bilo je tamno za sve koji su živjeli na rubu društva, stajali izvan njega u strahu i bez nade. Sve je osvijetlilo kada je anđeo preneo pastirima "dobre vijesti". Noć je nestala i zvijezda je nad Betlehemom stajala, a štalica smrznuta srca grijala.

Isus ima rođendan i mi kršćani se radujemo. Isusov rođendan budi un nama stoljetnu čežnju za mirom, misaonošću, razgovorima i ljubavi.

Želim svima ljudima; sjaj u očima i toplinu u srcu - Sretan Božić.

Marica
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Ante_Bruno_Busic
Posebni član
*

« Odgovor #63 : Prosinac 25, 2011, 02:39:22 »

Zelim svima a posebno Marici Cestit Bozic i buducu 2012 gdoinu sretnu i uspjesnu i da nastavi sa svojim radom.
Evidentirano
Marica
Administrator
*

« Odgovor #64 : Prosinac 25, 2011, 18:20:38 »

Dragi moj Ante,

"moj" kao ravnoteža za "našu Maricu", dugo, jako dugo se poznajemo i izmjenili smo mnogo mišljenja-filozofirali smo, ali smo se znali i razljutiti-planuti. Ti manje a ja više i brže. Priznam, i zbog tvoje velike tolerancije te poštujem i volim.

Neopravdavam se ako kažem, da se je i Isus zano jako raljutiti. Isus je stvarno cool. On se mješa tamo gdje se nepravda dešava, tamo gdje se slabijeg iskorištava. Sjetimo se Isusovog izgona trgovaca iz hrama

[...] Isus je planuo. Dosegao uže. Spleo ga u bič. Pojurio među hramske trgovce. Ljutito prevrće stolove prodavača. Udara bičem od užeta. Otjeruje ovce i volove. Graju, dreku, povike, otpore nadvisuje glas ljutitog Nazarećanina: Ne činite od kuće oca mojega kuću trgovačku (Iv 2, 6). Ovakvog Isusa gotovo ne poznajemo. Kad bismo listali molitvenike i u njima potražili sličice kojima obilježavamo stranice, uvjeren sam da ne bismo našli ni jedne koja prikazuje ljutitog Isusa.

Za Isusa je pisano da je bio nama u svemu jednak osim u grijehu. Ljutio se kao i mi. Mi redovno smatramo da je ljutnja grijeh... Ali, kad se Isus ljutio, zacijelo nije ljutnja kao takva grijeh. Koja je ljutnja grijeh? Ona koja nije razmjerna uzroku. Ili ona koja je čak bez razloga. Zbog čega se Isus Ljutio? Zbog toga što su trgovci obeščastili hram Očev. Naše ljutnje su više radi nas samih, što je netko nama učinio nažao.
Pismo nam tako govori da se ljutimo ali neka ne griješimo. Znači da naša ljutnja ne bude bezrazložna ili bezrazmjerna. I još nešto veli Sveto Pismo: Neka sunce ne zađe nad vašom srdžbom. Srdžba je nekako kao mana koja se morala potrošiti u danu kad je pala, nije se smjela čuvati za slijedeći dan. Srdžba je račun koji se ne prenosi na drugi dan. Kad se okrene stranica dana, ljutnja se ne prenosi. Novi dan mora početi čist. Ljutnje su kao oblaci i kao kratko nevrijeme. Dođu i prođu. Prenositi ljutnju na drugi dan znači kvariti san. Prenositi je danima iz dana u dan znači trovati život sebi i drugima.

Isus se naljutio, žestoko se razljutio. Jedanput. Bog nam ne brani da se (s razlogom) naljutimo, ali ne da se i ljutimo.
http://www.katolici.org/nauk.php?action=c_vidi&id=9283
[...]

Naravno, da sam imala uvijek razloga da planem. Kako ne bih kada vidim da hodaš po ledu a ja znam da je led tanak!?

Foto: Thorsten Stegmann http://www.naturfotogalerie.de/

Ti ponekad, prije više sada manje, moju ljutnju pogrešno interpretiraš. Da sam pakosna gledala bih i uživala kako ti led ispod nogu puca. Znaš, nije ta moja ljutnja toliko nesebična jer nisam luda da u ledenu vodu skačem, prijatelj si mi, i da te spašavam. Bolje spriječit nego liječit- njegom i lijekom otklanjati bolest. Haha ha A vi muškarci ste prave mimoze kada ste bolesni, osjetite čak i zrno graška ispod madraca. Haha ha

Zato dragi moj Ante, malo iz sebičnosti, želim ti da si mi cijelu 2012 živ, veseo i zdrav. Naši razgovori mene uvijek razvesele. Nadam se, bar što se veselja tiče, da je to uzajamno. Za zdravlje se brini sam. Haha ha

Sretan Božić i Nova godina

Pusica

PS: Pa valjda ćemo se čuti do Silvestrova ili ti misliš ići na sklizanje!? Haha ..
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #65 : Siječanj 06, 2012, 09:50:12 »

Hristos se rodi!

Želim svima pravoslavnim kršćanima:
Srbima,
Makedoncima,
Bugarima,
Rumunjima,
Rusima,
Ukrajincima i
pravoslavnim Albancima

sretan Božić i svako dobro.
Mir i ljubav među narodima.
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Ante_Bruno_Busic
Posebni član
*

« Odgovor #66 : Siječanj 06, 2012, 16:07:12 »

Predivno Marice, uvjek u svom stilu se nadmasis ! :DDDD
Evidentirano
Marica
Administrator
*

« Odgovor #67 : Travanj 02, 2012, 22:14:21 »

Zeko i jaja za Uskrs

Danas se po cijelom svijetu slavi Uskrs kao blagdan Kristova uskrsnuća. Ali zapravo, Uskrs se je slavio mnogo ranije - dugo prije nego što se je kršćanstvo proširilo - kao blagdan početka proljeća. Već su stari Perzijanci i Egipćani za blagdan "početk proljeća" bojali jaja kao simbol plodnosti i obnavljanja prirode. Nakon uskrsnuća Krista ova dva blagdana su ujedinjena u jedan blagdan: Uskrs.

Uskrs je - kako poganska fešta "početk proljeća" - fešta obnove. Stoga su i kršćani obojana jaja preuzeli kao simbol novog života i plodnosti. Za prve kršćana jela su se jaja iz praktičnog razloga. Tijekom dugog pošćenja bilo je zabranjeno jesti sve što je životinjsko pa tako i jaja. Jaje, koje je puno bjelančevine i zdrave masnoće, jednom skuhano moglo se je u svako doba dana, bez većikih priprema, jesti a uz to: zaklana kokoš ne daje jaja. Apetit poslje pošćenja bio je velik a mesa malo.

Ali kakve veze ima zeko s Uskrsom?

I zec je jedan prastari simbol. U starim egipatskim legendama zbog njegove brzine i budnosti pripisuju mu se čak i božanski atributi. Postojala je i jedna germanska boginja s imenom "Ostara".

Ja osobno vidim u zecu plodnost tj. širenje kršćanstva upravo onako kako je Bog rekao: "Budite plodni i množite se ...", a u jaju vidim radost i buđenje novoga života - iz jaja izlaze mali pilići - iz hladne ljuska probija se nešto toplo i živo. Za pile je ljuska jaja kao kameni zid koji mora da probije da bi ugledalo svjetlo života. Jaje je stoga znak novoga života što nam ga je Isus poklonio, a u kojem smo mi često zarobljeni. Zidovi mržnje, ljubomore, zavidnosti ili nezadovoljstva.

A što da radimo s kamenjem zidina našeg zatvora?
Gradimo mostove, mostove koji nas nose preko vode, koji nas spajaju s drugima ... kršćanima.

Sretan Uskrs!
želi Vam Marica
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #68 : Travanj 07, 2012, 22:51:05 »

Šaljem Vam nekoliko sličica i mislim da bi Vam dobro došle kao dopuna za Uskrs.

Tehnika voskom izvodi se na neobojanim već kuhanim jajima. Nanosimo vosak (svijeća) kao da crtamo perom. Nakon bojanja pažljivo ostružemo vosak, a sva jaja premažemo uljem ili masnoćom.

Tehnike grebanja

Potrebno Vam je:
-   posuda za boju
-   jaka boja (za tkanine 90°C)
-   alat za grebanje (na primjer, oštar nožić ili skalpel)
-   papirnate salvete ili kuhinjski papir za držati
-   slanina ili ulje

Najprije obojajte jaja. Boja se mora dobro da osuši, inače bi imali više boje na rukama negoli na jaju.

Sada izgrebite motive na jaju. Najbolje je započeti na jednoj točki i odavde razvijati detalj okolo jaja.

Za grebanje trebate mirnu ruku, strpljenje i mnogo vremena.

Mrlje se ne mogu lako ispraviti jer na tamno obojanim jajima teško ih je ispraviti. Za crtanje-grebanje potrebno je malo vještine i prakse. Praksa čini majstora!

Držite jaje u salveti ili kuhinjskom papiru jer s vremenom se ruke počimaju znojiti.

Kao zadnje iztrljajte jaje sa slaninom ili uljem da se lijepo sjaji.

Sretan Uskrs želi Vam jUpi

Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #69 : Travanj 08, 2012, 10:18:24 »

Čestitka od Mladena Sertića
Jezerane/Sisak, 8. travnja 2012
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Markokr.

« Odgovor #70 : Svibanj 13, 2012, 07:43:45 »

Drage Mame

Siromasne i bogate, lijepe i manje lijepe (u nasim ocima su nase majke najljepse), stare i mlade, zive i umrle - danas je vas Dan i ja vam zelim sve najbolje.

Nadam se da ce vam vase kceri i vasi sinovi barem danas vratiti mali komadic onoga sto ste vi njima dale. Nadam se da ce vas barem danas, ako inace nijednog dana nisu, uciniti sretnima. Pruziti vam malo njeznosti, ljubavi i paznje. Jer vi ,drage mame, u ovoj strci za prosperitetom i blagostanjem ostajete jos dalje u mracnim uglovima paznje a ponekad i dostojanstva.

Vase kceri i vasi sinovi vam se nikada nec moci "odduziti" za ono sto ste im vi poklonile. Zivot. I razumjevanje, njeznost, saucesce u teskim trenucima, zagrljaj utjehe i na kraju zid na koji su se mogli uvjek nasloniti kada su bili "umorni".

Hvala vam za sve sto ste za nas ucinile.
Hvala vam za ZIVOT. Ljubimte
Marko
Evidentirano
Marica
Administrator
*

« Odgovor #71 : Svibanj 13, 2012, 13:08:06 »

Majčin nad

E` Marko u tebi se skriva poeta ali i više. Koliko toplih i lijepi riječi, da te u srce dirnu i suzama zastakle oči!! Predivan si ti sin a sigurno i više ... Raduje me da kršna Lika ima ovakvih sinova kao ti; pažljivih i nježnih.

Ja namjerno nisam danas pisala o Majčinom danu jer sam smatrala da će tu temu popuniti svi naši forumi a ujedno sam bila od jutros, kao "dobra kćer", puna obaveza - prilika, uživati u torti, kolačima, kavi i sjećanjima na djetinjstvo, prošlost. Danas se sjećam moje bake i onih majki koje su na "Križnom putu" u Bleiburgu i drugim Titovim logorima izgubile svoju djecu za koje naš predsjednik Sabora (gosp.) Boris Šprem tvrdi, citiram: ... nije bilo nevinih žrtava u Bleiburgu.

http://www.youtube.com/watch?v=apuPWXrFcF4

To nitko ne bi povjerovao tko nije ovaj filmić vidjeo. Ali o tome ću pisati sljedećih dana. Danas ne, jer ne dozvoljavam da mojoj mami, a i meni, osobe kao Šprem pokvare dan.

Grlim te čvrsto, onako lički, i tiho i nježno ti se zahvaljujem na javlanju.

Svima mamama i omamama-bakama - sretan Majčin dan

Marica
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #72 : Siječanj 07, 2013, 01:12:44 »

Hristos se rodi!

Nedavno proslaviše katolici svoj veliki blagdan; naš pak narod razdijeljen više po kalendaru nego li vjerom, slavi dva puta rođenje Spasitelja. Uz naše pravoslavne Hrvate, slave taj uzvišeni blagdan još oko 300 milijuna vjernika - pripadnika pravoslavne Crkve, koja je treća po veličini kršćanska zajednica u svijetu.

Želim svima pravoslavnim vjernicima, pogotovo pravoslavnim Hrvatima, da svojim lijepim narodnim običajem i obredom svoje crkve najvećom slavom proslave taj veliki crkveni dan – taj najslavniji rođendan, uz lijepi pozdrav

Pravoslavni vjernici slave Badnjak
Josipovića i Milanovića srdačno dočekali na bogosluženju

http://www.vecernji.hr/vijesti/josipovica-milanovica-srdacno-docekali-bogosluzenju-clanak-494361
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #73 : Siječanj 07, 2013, 09:32:43 »

Mir Božji, Hristos se rodi!

Boris Dvornik Bati Živojinoviću

... 30 godina u mome notezu je upisan tvoj broj telefona. Koga sada da zovem na taj broj?

<a href="http://www.youtube.com/v/wIBoy0VF4d4?version=3&amp;feature=player_detailpage <br />http://www.youtube.com/v/wIBoy0VF4d4?version=3&amp;feature=player_detailpage" target="_blank">http://www.youtube.com/v/wIBoy0VF4d4?version=3&amp;feature=player_detailpage <br />http://www.youtube.com/v/wIBoy0VF4d4?version=3&amp;feature=player_detailpage</a>

Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #74 : Ožujak 31, 2013, 00:06:41 »

Moji ideali

Moj narod trpi, užasno trpi ... Ne ogrijava ga sunce ljubavi i pravde, sreća je odbjegla njegov prag ... ljubav se razplinula, u njegovim redovima ... zloba se širi i guši plemenitost ... značaj pada ... bezznačajnost se veća ... a ko crna avet, nad glavom mog naroda, koči se tmina neznanstva ... I gle, kad to prematram, kad o tom razmišljam, grčevi mi stišću srce, duša mi klone - i prem nisam, žena ... najvolio bi plakati, u suzama okupati moju tugu i bol, i u suzama - boli i patnje - naći lijeka potištenoj duši ... Ali da, gdje su suze? ... na mom ih oku nema, jer grčevita bol im osušila izvor i stoga moje se patnje večaju, jer ni suzama ih zaliti ne mogu ... I kad potišten od tuge, boli i jada klonom, kad zdvojnost obuhvati dušu, čutila moja, - bljesne ko nebeska iskra ... tračak nade u bolju budućnost. I onda da moja duša bludi po zamamnom svijetu ...

0namo daleko, daleko, vidim četu mladih ljudi, na licima im se čita blagost, dobrota, poštenje ... ali ... i odlučnost. I gle, ti mladi ljudi, puni zanosa i poleta odlučiše, da moj narod preporode, da satru glavu zmije himbenosti, da izčupaju podlost iz narodne njive mog naroda, da posječu korjenje zlobe, izkopaju grob bezznačajnosti, sazidaju bajne dvore ljubavi i poštenju,-razplinu avet neznanstva ... jednom riječju, da moj narodi preporode iz zla u dobru, da mu u dobru skinu sa izmučenih ruku lance robstva a zasada sveto stablo slobode, ljubavi i bratstva, e da pod krošnjom tog veličajnog stabla napreduje u dobru, sreći i plemenitosti.

I zadivljen tom prekrasnom slikom, puštim mašti leta i zrijom, kako iza strašne bure, olujine, iza tutnjave gromova, bljeska nebeskih strijela, iza tajinstvene noći ... pomalja se nad obzorjem moje domovine, neko novo, čarno sunce, koje neviđenim sjajem obasjava moju domovinu ... To je sunce preporoda ... slobode ... O takovo je sunce bajno, zamamno, divotno ... I obasjana zlatnim tracima tog razkošnog sunca, prečinja mi se moja domovina ko mlada kraljevna iz drevnih priča, koja obasuta ružam i šarenim inim miomirisnim cvijećem, urešena biserjem i dragim kamenjem ... ide u susret svojoj sreći ... I kad ju gledam tako zamamnu, tako veličajnu, duša mi se i srce preporođuju, blaženstvo teče kroz moju krv, a iz potištenih grudi vine se uzklik: Mladi dolaze - bliži se i hrvatsko Uskrsnuće ...

K. U. M., Chicago, 12. travnja 1906
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
 Str: 1 ... 3 4 [5] 6
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP CRO-eu.com | Powered by SMF 1.1.20. © 2005, Simple Machines. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!