CRO-eu.com
Studeni 20, 2017, 20:53:18 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

DNEVNO 45LINES HRT PORTAL GALERIJA SLIKA   Forum   Pomoć Traži Kalendar Prijava Registracija  
 Str: 1 ... 4 5 [6]
  Ispis  
Autor Tema: Vaši komentari  (Posjeta: 26759 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Marica
Administrator
*

« Odgovor #75 : Prosinac 25, 2008, 19:27:23 »

Uzmite si vremena za borca istine i pravde; Dobroslava Paragu

http://www.hrvatsko-pravo.hr/indexa.html

http://hr.wikipedia.org/wiki/Dobroslav_Paraga

Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Radovan
Gost
« Odgovor #76 : Siječanj 12, 2009, 19:42:38 »

Postovani,

Prvo da se predstavim,moje ime je Radovan Kovacevic,arheolog i istoricar umetnosti po zanimanju i direktan potomak porodice Dinjicic Kovacevic,zivim u Indjiji u Srbiji.
Iako sam Srbin,zeleo bih da pohvalim Vas forum kao jedan od 5 najboljih rodoslovnih foruma na nekom od juznoslovenskih jezika.
Odusevljen sam,a uz arheologiju i umetnost, aktivno se bavim i rodoslovljem vec vise od 10 godina, i mnogo ste mi pomogli.Potrudicu se da budem  aktivan na ovom forumu,ukoliko ne budem na smetnji.

Najlepse hvala,
Evidentirano
Marica
Administrator
*

« Odgovor #77 : Siječanj 13, 2009, 23:27:04 »

Poštovani gospodine Kovačević,

bez obzira što je prije dva tjedna nova godina započela i što svi znamo da s jednim datumom nećemo svijet promijeniti, no ipak iz dana u dan moramo i tebamo se truditi, pokušati.

Stari je mudrac pripovijedao o sebi: “Kad sam bio mlad, bio sam revolucionar. Boga sam molio: Gospodine, daj mi moć da promijenim svijet.” Kad sam došao u srednje godine i shvatio da mi je prošlo pola života i da nisam promijenio niti jednu dušu, počeo sam moliti: “Gospodine, daj mi milost da promijenim one koje susrećem , Danas, kad sam star i moji su dani odbrojeni, spoznao sam da sam bio u krivu.

Moja jedina molitva sada glasi: “Gospodine, daj mi milost da promijenim samoga sebe! I počni od mene. Gospodine, daj da posvuda na zemlji zavlada mir i počni od mene. Gospodine, daj svoju ljubav i istinu svim ljudima i počni od mene.

Počmimo od sebe; Ne osuđujmo one koje ne poznajemo!

Trudimo se da sve bude lakše podnošljivo – bolje, ali ne samo kod nas, već i u cijelom svijetu. Komunikacija – smalltalk je potreban kao zrak za disanje. Mnogo se priča  o Bogu, politici i narodu ali malo se kaže. Naši razgovori se vrte oko svega što je bilo loše; ne opraštamo.

Što očekujemo? Što je produkt naših razmišljanja? Što nas još šokira; brutalni ratovi i konflikti, arogancija naših političara koji su uzrokovali sve krize i pri tome se obogatli dok narod pati?

I tako se iz dana u dan priča i priča, svađa, prijeti, animira. Priče – razgovori bez obaveza! Možda upravo zato, ne samo političari, već svi mi rado pričamo o drugima a ne o sebi. Mnogo vremena smo investirali u diskusije tuđih grješaka ali u trenutku kada je priča o meni i mojim promašajima, tu nisam dostojna, tu sprečavam – kočim; Stop! Ne dalje!

Šokiraju nas ratovi, ne možemo razumjeti one koji bombardiraju, ubijaju. Počmimo od sebe; mi ne vodimo rat ali što je to ako nam na autoputu netko daje znak da smo ludi iako smo mu dali prednost?
Kako mi na to reagiramo? Dali počimamo od sebe; Što sam ja uradila da sam toga vozača toliko razljutila? Ili je moja prva reakcija takva, da ju ne želim ovdije citirati?

Dali smo mi u takvim trenutcima – što se našeg nutarnjeg ponašanja tiče – stvarno tako udaljeni od zaraćenih naroda? Mi toliko energije dnevno trošimo za male – svakodnevne ratove; ulični rat, rat sa susjedom, borba u i radi obitelji, borba sa institucijama, borba za radno mjesto.

Svima nama su ti ratovi i borbe dobro poznata, dali mali ili veliki, svi uvijek počimaju u našim srcima. Jedina razlika je samo u izboru oružja

Umjesto verbalnih i fizičkih borbi, mržnje i preziranja otvorimo vrata toleranciji i ljubavi jer ćemo inače ostaviti idućim generacijama izgorenu – crnu zemlju.

Mi ne možemo svijet promjeniti ali možemo nas, bez obzira koji jezik govorimo i koju vjeru smo nasljedili od naših predaka. Upravo ta promjena u nama je najteža jer mi moramo biti na strani ponude a ne na strani potrošnje.

Moramo dozvoliti suprotna mišljenja, jedno drugoga saslušati i pokušati jedno drugome dati nade u bolju – ljudsku budućnost.

Zato me je malo zbunila rečenica “Potrudicu se da budem  aktivan na ovom forumu, ukoliko ne budem na smetnji.“

Kod www.cro-eu.com ne smeta nitko tko voli svoje i poštiva tuđe.

Marica
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Damir
Gost
« Odgovor #78 : Siječanj 20, 2009, 19:57:17 »

Dobar večer

Molim vas da napišete nešto o porijeklu prezimena MARŽIĆ-PAG i NIMAC-Lišane ostrovičke

unaprijed hvala
Evidentirano
Ana
Gost
« Odgovor #79 : Srpanj 09, 2009, 06:36:34 »

Draga Marice

Tebi i tvojim clanovima, zelim ugodan i lijep godisnji odmor.
Ne previse vrucine, sto vise lijepih dogadjaja, grilparty i kupanja u moru.
Ako putujes u nasu lijepu Liku, zelim ti sretan put, kao i svima vama koji ste odlucili, provesti ferije na nekom drugom mjestu.

Sa postovanjem:Ana
Evidentirano
Marica
Administrator
*

« Odgovor #80 : Srpanj 09, 2009, 09:44:06 »

Draga Ano,

prije ne davnog vremena, kroz tragičan događaj, odviknula sam se planirati godišnje odmore ali nisam se odviknula o njima sanjati što ću ti s ovim mojim stihovima najbolje pokazati.

Odmor

I ja sanjam o putovanjima po od Boga stvorenom svijetu,
sanjam o našim specijalitetima i ne uvijek držati dijetu.

Ne uvijek kod kuće biti; kuhati, spavati i raditi,
sanajam  bar za trenutke na odmoru život si zasladiti.

Sanjam, konačno sresti one koje sam poželila,
i zagrliti sve koje sam uvrijedila.

Sanjam od dana napraviti "party-noć",
pijevati, plesati i slaviti s prijateljima

... ah Bože, dali ću to bar ove godine moć!

Draga Ano,

prepustimo naš susret u domovini dragom Bogu, vjerujmo u njegovu moć ….. ah …. možda ću ja u moju voljenu Liku ipak doć i budi uvjerena, da neću pored tvoje kuće proć!

Sretan put tebi, Damiru i curicam – ličkim princezama.

Sretan put svima posjetiteljima "cro-eu"

Vaša Marica

Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Domagoj Herceg
Gost
« Odgovor #81 : Travanj 06, 2010, 16:32:30 »

Jako zanimljiv forum! Pozdrav iz Zagreba! Vidim da se spominje i Paraga u par postova iznad, ja sam inače član HSP1861 kojeg vodi Dobroslav Paraga. Pozdrav!
Evidentirano
Marica
Administrator
*

« Odgovor #82 : Lipanj 02, 2010, 13:06:10 »

Štovana gosp. Marice!

Kako sam već nedavno napisao da pratim pažljivo Vase stranice pišem Vam ovaj put kao čitatelj dobronamjerni kritičar.  Nakon mog pisma Vama dobio sam od troje ljudi pismo isvi me upozoravaju da sam potpuno u krivu sto se tiće Vašeg suradnika zummana. Pokazalo se da obilan i jedinstveni materijal gospodina zummanna na Vašim stranicama pripada skoro u cijelostinekoj drugoj osobi koja na drugim forumima piše pod nickom zoom_1. Zumman samo kopira s tih foruma i za moja poimanja to je sramna  kradja. I tu se ne slažem s Vasim mišljenjem o gospodinu zummanu koje ste meni napisali u odgovoru.

Neki dan  objavili Ste u svom postu sliku s nekoliko djevojaka i jednom starijom ženom u društvu s nekoliko njemačkih vojnika i napisali da se radi o djevojkama iz Jezerana slikano za vrijeme II. svj. rata. Izdvojili Ste s te slike samo jednu osobu imenom i prezimenom, Dragu Vuković rodjenu Pavlović i napisali da je napustila muža Vladu Vukovića i otišla s harmonikašem u Njemačku 1945. Na Vašim stranicama za istu osobu stoji da je nakon rata u Zagrebu izašla  iz stana u trgovinu i više se nije nikada vratila i izgubio joj se trag sve do danas. Na istom mjestu obrazloženo je da su to učinili oslobodioci što se u tom vremenu dešavalo na svakom koraku, jer se uklanjalo sve moguće koji bi mogli danas sutra praviti problem. Ubili su joj i brata Milana  kako stoji na Vašim stranicama.

Pretpostavljam da Vam je poznato tko su i druge ženske osobe na onoj slici i zašto niste i njihova imena objavili? Možda bi se javio netko tko ih poznaje i lakše bi se ušlo u trag istini  možda na objavljenoj  slici i nema Drage?

Ja kao osoba porijeklom iz Like  nešto malo znam o nekim familijma tako i o familiji Tone
Pavlovića i prvo si postavljam sam sebi pitanje kada pročitam ovako nešto: razumijem da je napustila muža i da mu se nije više nikada javila, nisu imali djece, ostalo je nije zanimalo, a i vremena su bila da nisi znao što jutro donosi pa se spašavalo na razne načine i pokazala se prilika i kidnula je.

Međutim, Draga je imala još nekoliko sestara i majku za koje je znala da su u Italiji,
jer su otišle još dok rat nije završio, a Draga je u Zagrebu bila nakon rata sa suprugom Vukovićem,  a ne u Križpolju ili Jezeranima. Draga je nestala u Zagrebu!! Meni je nepojmljivo da Draga nebi stupila u kontakt sa svojom majkom i sestrama i zato mi je ova priča nategnuta, a pogotovo što je glavni svjedok druga Vladina supruga, a ne sam Vlado Vuković. Tako Ste napisali.

Mislim da Ste i sami mogli usporediti na slikama koje imate na svojim stranicama osobu za koju se tvrdi da je Draga  s druge dvije slike koje postoje na Vašim stranicama i odmah bi Vam bilo jasno da to nije na slici Draga Vuković rodjena Pavlović. Ja sam razgovarao s nekoliko osoba kojima je fotografija i slikanje zanat i odmah su od prve odbacili mogućnost da se radi o istim osobama. Usta, oblik glave, oci, obrve!!!

Nadam se da budete objavili ovo moje poduže pismo radi svojih čitatelja.

Sa poštovanjem,
Josip Rukavina prof. um
josip.rukavina22@gmail.com
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #83 : Lipanj 02, 2010, 13:10:01 »

Pošvani gospodine prof. Rukavina.

Hvala Vam na pažljivom čitanju i promatranju foruma i portala.

Svaka me kritika, dali pozitivna ili negativna, raduje jer kritika je umjeće utvrđivanja činjenica u odnosu na osobu i situaciju.

Tvrdite da član foruma cro-eu.com "zummann" prenosi na moj forum kopirane tekstove od "zoom1". Moram Vam se najprije zahvaliti za to upozorenje jer doista bilo bi vrlo neugodno da je tako kako Vi predpostavljate.

Meni se je član "zummann" predstavio, što zahtjevam od svih koji se na ovoj stranici angažiraju. Uz to je "zummann" dosta dobro poznat mojim prijateljima koji ga poštuju kao solidnog i velikodušnoga Hrvata.

Što gospodin "zummann" koristi na raznim forumima, različite pseudonime (druga imena pomoću kojih se neka osoba predstavlja s ciljem pritajvljivanja svoga pravog identiteta) ne zabrinjava me ni najmanje jer znam da iza svih tih pseudonima stoji jedna te ista osoba.

Ja kao administratorica ove stranice, stojim lojalno i iza i pred "zummannom" jer Vi ustvari mene kritizirate a ne "zummanna“. Da Vam je to bila namjera, mogli ste se na forumu registrirati i direktno se ili sa postom ili putem privatne poruke obratiti gospodinu "zummannu".

Mislim da smo tu nesuglasicu s ovim riješili za sva vremena.

A sada o fotografiji djevojaka iz Jezerana za vrijeme II. sv. rata.

Izvor fotografija kao i izjavu gospođe Vuković pl. Podkapelski sam navela. Dali gospođa Vuković poznaje i pamti imena svih osoba, nije mi poznato. Ali jedno je sigurno da zna ime i tko je Draga. po toj priči Draga je (nakon rata) 1945. otišla s Walterom u München.

Dosta dobro mi je povijest obitelji Pavlović iz Križpolja poznata i posebno cijenim Tonu Pavlovića kao i njegovog oca Milana. To su bili pošteni, vrijedni i dobri Ličani – Hrvati i zastupnici naroda.

Moj posao nije da na ovom forumu izigravam Sherlock Holmesa ili se vidim u ulozi Hrvatskoga Vrhovnog suda te da utvrdim istinu.

Moja uloga na ovom forumu je prikupljanje informacija. Svaka informacija je kamenčić mozaik-slike.

Ja nemam razloga da sumnjam na izjavi gospođe Vuković. Zahvalna sam obitelji Vuković za svaku fotografiju i informaciju jer sve to su dragulji iz povijesti ličkih obitelji koje ne možemo čak ni u arhivama da nađemo.

Ako želite svu istinu o fotografijama Vukovića pl. Podkapelski od Jezerana saznati, ja Vam preporučujem, da se direktno obratite njima i postavite im pitanja koja ste meni postavili.

Srdačno Vas pozdravljam s ovim lijepim citatom.

Vaša Marica

"Ne vjerujete u ništa samo zato što ste to čuli. Ne vjerujte u tradicije samo zato što su prihvaćene od mnogobrojnih generacija ispred nas – naših predaka. Ne vjerujete u sve što u Bibliji piše. Ne vjerujte u ništa što Vam učitelji ili starije osobe pričaju. Ali ako je "to nešto" dobro i korisno za jednu ili više osoba onda to prihvatite."
(Kalama Sutta)
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #84 : Prosinac 12, 2010, 17:01:28 »

Citat:
Napisao Marko, Prosinac 11 - 2010. - 21:53
http://www.cro-eu.com/knjiga-gostiju/vasi_komentari/

Bog Marica

Danas sam tuzniji nego jucer.

Eh Sanaderu, Sanaderu.Poprska i ti Lijepu Nasu. Sada imaju moji austrijski prijatelji pik keca kojim ce mi vaditi mast. Ja se jadan vec nekoliko desetljeca “duvam” kako je Hrvatska prepuna postenjaka, velikih Hrvata i boraca za prosperitet nase Najmilije.A gospon Sanader mi odrijesi masnu na napuvanom balonu i.... Ma imadu ovi polusvabe pravo- Hrvatska je ipak na Balkanu.Molim sve postene HRVATE za oprostaj. Nije mi lako kada me “ovi ovdje” uzmu na nisan.

Vidis Marica kako je sve relativno i to me plasi.

Jucer sam bio ponosan - danas se osjecam satrven.
Bil sam ponosan jer smo imali umjerenog ( na nacionalnoj bazi ) premiera.
Danas znam da je bio “zabavljen” boljim poslom.
Jadno pucanstvo na koje se bez prestanka apelira da steze kajis.
Umjesto da mu se kaze da ne vjeruje ni sebi jer bi mogla liva ruka desnoj nisto ukrast.

Danas znam, bolje vec ikad , da sam kod kuce tamo gdje mi je najbolje.
Definitivno.
Domovino, ti si kao .....
tvoj “tuzni “ Marko

Kad se novac iznad svega voli!

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Dragi Marko,

Ako si stvarno tvojoj drugoj domovini i svijetu sliku Hrvatske uljepšavao onda nisi bio dovoljno realan.

Taj problem imam i ja kao i svi "Balkanci", da vrlo rado pretjerujem, dekoriram i nevrijedne stvari lijepo spakujem te na taj način prodajem svijetu sliku Hrvatske iz mojih snova.

To je manipulacija, bar pokušaj jedne masovne manipulacije.

Dali je već to moje pretjerivanje moralna pokvarenost?

Jeste, jer s tim pratim neke namjere!

Svi mi, bez iznimke, imamo, i sad sam opet kod moje tvrdnje, da sve ima dvije strane, dva ili više morala. Tu se ni crkva ne razlikuje od politike kao ni obitelj; postoji jedan "nutarnji" i jedan "vanjski“ moral koji se jedan od drugoga razlikuju kao dan od noći.

Čovijek je sklon svoju ruku pružiti samo kad je siguran da će nešto primiti – dobiti – profitirati!

Korupcija ima toliko oblika, ona je poput ribarske mreže; što grublja to više pravde, istine i morala ispada iz nje.

Za korupciju, kao i za sve ostalo, potrebne su najmanje dvije osobe

Grubo rečeno i brak je korupcija jer se, većinom, sklapa zbog osobnoga koristoljublja, radi stjecanja materijalne ili nematerijalne koristi.

Dali celibat nije korupcija?
Stvarna pozadina cilibata je interes crkve imovinu svećenika i časnih sestara  pridobiti i s tim širiti svoju moć. Vatikan nema ni najmanje razloga da ukine celibat jer se ne zadovoljava samo sa crkvenim porezom i lemuzijom- žrtvanjskim novacem-milodarom (lat: colligere = skupljati)
Dali bilo koja institucija, izvan crkve, kontrolira i zna dnevne primitke i izdatke crkve?

Razlog korupcije su dva čimbenika: pohlepnost i neodgovorna birokracija.

Korupcija nije novi problem naše civilizacije, ona je od uvijek postojala i preživjeti će nas jer je ona dio ljudske naravi i okolnosti. Što je niži standar jedne države to je više slučajeva korupcije tako su n.p. afričke zemlje sa 36 posto na gornjoj ljestvici podplaćivanja, u zemljama bivšeg istočnog bloka sa 32 posto i 23 posto u Latinskoj Americi. U zemljama zapadnog Balkana i Turskoj 19 posto dok u EU i Sjevernoj Americi "samo" pet posto podplaćuje svoje interese.

Danas, kada otvorimo novine, pune su slučajeva korupcije. Danas kažemo za one kojima se korupcija može dokazati, da nisu bili dovoljno spretni jer ne razdvajaju "zaradu" od "zasluge". Svi ti lopovi narodne imovine zaslužuju mnogo više od onoga što je sa svoje dvije ruke zaradio - zatvor!

U Hrvatskoj ne prođe ni jedan tjedan, da se ne otkrije jedan ili više slučajeva korupcije. tako da slučaj INA, skandal sa 39 kamiona, manipulacija dionica – Podravka, skandal tvrdke "Hrvatske auto ceste" te ometanje pravosuđa: istrage su, posljednjih nekoliko godina,  često spriječene kroz pritisak vladajućih političara. Sve to mene ni najmanje ne iznenađuje već znatiželjno čekamo na sljedeće otkriće kriminala.

Ja se radujem tim novim zbivanjima u našoj domovini jer konačno Hrvatska može biti na nekoga ponosna – Jadranku Kosor! Toj hrabroj ženi pripada sav moj respekt i sva moja simpatija. No, iskrenosti radi, moram priznati da mi ona do nedavno nije bila ni najmanje draga. Prevarila sam se i pozitivno iznenadila.

Razmišljam; kada sam prvi puta čula za riječ "korupcija".

Ja nisam, hvala Bogu, moj cijeli život naišla na koruptne osobe u Hrvatskoj, možda zato jer nisam imala mogućnosti a ni volje sa takvima doći u dodir. Nikada me nisu interesirali ti, za novcem, pohlepni ljudi. Naprotiv, čak mi ih je i žao, jer onaj kojem se grlo (... den Hals nicht voll genug kriegen) ne može napuniti novcem, taj ne voli ljude.

Bez ljudi i njihove ljubavi ne ide ništa. Ali ljubav mora biti uzajamna. Tako su mislili i naši prvi povratnici 1995. i grdno se prevarili.

Sjećam se ....

Odmah sa svršetkom domovinskog rata ili čak i ranije Hrvatska je mamila sa svim mogućim obećanjima iseljenike na povratak. Bezbroj knjiga i brošura stizale su mi poštom, tema je uvijek "Povratak ...“ ili "Kako započeti a ne propasti". Sva ta lektira čitala se kao jako lijepa bajka, nažalost mnogo Hrvata u diaspori povjerovalo je medenim riječima Tuđmana, negovim suradnicima i svima koji su za njima slijedili.

Poznat mi je jedan, od mnogih, tragičan slučaj kojeg se ovih dana često sjećam: Hrvatska obitelj odlučila se 1995., nakon 20 godina rada i boravka u Njemačkoj, vratiti u Slavoniju. Obećanja od strane komunalne vlasti bila su velika a želja teško zarađeni novac investirati u domovini oduzela je svakom povratniku zdravu sumnju. Ta obitelj, kao i mnoge druge, izgubila je u roku od dvije godine sve ono zašto im je trebalo 20 godina teškog rada i čvrste štednje. Otvarali su tvrtke i investirali u najmodernije strojeve kao što je to učinila povratnička obitelj u blizini Vinkovaca. Sa svih strana županije obećano im je da će sve ustanove tiskati kod njih svoje etikete, poslovna pisma, letke, posjetnice, plakate, prezentacijske mape, karte, fotografije čestitke i pozivnice. No, ni jedno obećanje nije održano.

Pojedini povratnici imali su u svojoj nesreći sreće jer su imali strane putovnice -državljanstvo ili neograničenu dozvolu boravka te su ponovo, u starijim godinama i praznih džepova živjeli život emigranta.

I opt moram spomenuti moju tvrdnju, da sve ima dvije strane; lopove i lažove – poštene i naivne; lakovjerne – prevarante; marljive - parazite.

Poštena je bila i ona Zagrebčanka koja je u interesu javnosti – društva – naroda, prekršila "bankarsku tajnu" s tim što je donjela na vidjelo kako gospođa Tuđman trpa džepove svojih bundi novcem iz humanitarne pomoći.

"Naravno – logično", gospođa je dobila otkaz i nitko ju ne pita kako sada živi ili preživljava. Naprotiv, gospođa Tuđman je javno kritizirala ponašanje te službenice!

Gdje su tu bili pravda i zakon, sud, policija i što je najvažnije narod?

Gdje je tu bila solidarnost naroda prema jedno(m)-j od naših?

Narod kuka, kritizira i optužuje ali samo u svoja četiri zida i još okreće provjerljivo glavu lijevo i desno kao da se plaši svojih zidova jer i oni bi mogli imati uši. UDBA je još uvijek u kostima, bar onim starijima.

Gdje je taj ponos i civilna kuraža Hrvata ostala?

Naš gol`i bos`narod borio se je protiv Turaka i drugih ugnjetača, i istjerao ih iz naše zemlje a danas taj isti narod šuti, trpi i gleda kako hrvatske "paše" i "begovi" pljačkaju domovinu. Čak im se ni putovnice ne oduzimaju iako se zna da postoji realna mogućnost bijega.

Imamo mi dosta iskustva sa takvima počevši od Pavelića pa nadalje. Bog zna gdje bi Sanader otišao u ekzil, avionsku kartu za SAD imao je, pri uhićenju, u džepu.

To su hrvatski kapiteni koji najprije sebi bacaju pojas za spasavanje na tonećem brodu!

Ma ... nesmijem biti baš tako kritična i sumnjati u Sanaderovo poštenje;  možda on nije htjeo uteći već je namjeravao ići u New York u shopping kao Tuđmanova kćerka svih ratnih i posljeratnih godina! I ona se uvijek fino vratila natrag u Zagreb jer nigdje drugdje nije imala tako debele žiro račune.

Čudno je, da se u ratu mogu neki tako brzo obogatiti što im sve godine prije rata nije bilo moguće! Pa, nisu ti isti prije 1991. bili "nesposobni-ji“ ili?

Možda se ipak u rata stiču i neke "sposobnosti" kako postati milijuner!?

Ako je to moguće, onda je za čudo, da Hrvati te iste sposobnosti nisu u Drugom svjetskom ratu stekli. A stekli ih nisu jer su i 1945. išli trbuhom za kruhom po cijelom svijetu.

Već godinama i vrabci na stablima pjevaju o hrvatskoj korupciji te mi nikako nije jasno gdje je do sada bila politika, pravosuđje, narod pa i crkva. Da, crkva! Zar se kod nas ne mješa crkva u politiku? Zar ta crkva nebi trebala da se u prvom redu bori za narod i za pravdu, onako kako nama ta ista crkva pamet soli sa pravdom i poštenjem?

Iz njemačkih medija znam koliko svaki pojedini njemački političar "zarađuje", kod hrvatskih političara to je uvijek bila "udbina tajna". Ima li Hrvatska samo jednog ministra koji živi u trosobnom stanu?

Svima treba da su plaće transparentne, tu političari ne smiju biti iznimka.

Kako je moguće da se toliko privatnog kapitala dnevno pokreće čak i izvan naše granice i nitko ne provjerava kako se taj kapital "privatizirao" tj. oprao?

Porez je oduvijek cijedio zadnju kap iz naroda a ta ista ustanova nije, svih ovih godina, čak ni izvor privatnog kapitala naših "begova" provjerila i ustanovila.

Razumljivo; jer u Hrvatskoj poreznoj upravi, reformiranoj 1994., sjede ljudi koji znaju računati ali se plaše izgubiti posao a uz to puno je lakše izračunati 17 - 25% od plaće običnoga radnika nego li od jednog np. ministra.

Hrvatska ima više Sanadera nego što može podnesti i čudim se da u demokraciji nemaju "Sanaderčići" ista prava kao "Sanaderi". Kod "Sanaderčića" zakon puno brže reagira dok kod "Sanadera" tom istom zakonu treba mnogo više vremena, dok i ako uopće reagira.

Čudim se i divim Jadranki Kosor, jednoj ženi, jer ima petlje da prekine tu kriminalnu nevidljivu traku u svojim najužim krugovima.

Svaka čast!

Hrvatima je sada dužnost, da stanu uz tu hrabru ženu, da ju čuvaju jer bi i nju mogao "progutati mrak"

Jadranka Kosor puno reskira i upravo s tim dokazuje koliko ljubi (voli) svoju domovinu – to je domoljubstvo!

Zato Marko, nemaš zbog čega da se stidiš i budeš tužan, jedino ako si i ti te koruptne hrvatske političare na izborima podržavao.

Hrvatski narod ima pravo da na izborima bira, pa eto i ovaj puta je dobio ono što si je izabrao! Stare metle ne metu dobro a ako da onda samo "pod tepih"

Ja ne idem na izbore odkako su prije nekoliko godina Hrvati u Hrvatskoj digli "pobunu" i odkako žele diaspori zabraniti pravo glasa.

E, a kada mi moj narod neda ni pravo da i ja zajedno s njima biram ono –ga koji je za našu domovinu najbolji ... onda nek žive s onim što su si izabrali.

Naša ljubav, ljubav diaspore, je možda najpoštenija i najiskrenija ljubav prema domovini jer mi joj od uvijek pomažemo a ako ne, sigurno joj nismo još ni jednu Kunu ukrali.

Domovina je ..... kao krava koju svako muze do zadnje kapi i eto; jedni se, kao Kleopatra, kupaju u mlijeku a drugi nemaju ni djecu da nahrane.

Domoljubstvo je izgubilo svoje značenje te se kao i sve ostalo zloupotrebljava.

Pravi domoljubi su pod zemljom od Bleiburga do Vukovara!

Jadna naša domovina – g o d i š n j e opljačkana za 800 milijuna Euro!
Nije zato čudo da ta mala Hrvatska ima toliko "begova" i "begovića"!

Tebi jedan čvrsti lički zagrljaj, a
Jadranki Kosor želim snage i solidarnost cijelog hrvatskog naroda.

Možda Jadrankin broš na kragni kostima u obliku metle simbolizira, da će ona ipak taj "svinjac očistiti" ("Saustall ausmisten")!

Biti će sve (jednog dana) bolje – samo čovjek trebamo imati snage i volje!

Tvoja Marica
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #85 : Siječanj 08, 2011, 10:27:50 »

Dobar dan dragi moji domoljubi!

Kako ste već na portalu i na forumu mogli čitati, apelirala sam na sve koji na ovu stranicu dolaze i za koje ja neumorno tražim, kupujem, skupljam i stavljam rijetke informacije, da mi daju na raspolaganje bilo što imali od sela Drežnica. Drežnica je ličko selo u blizini Križpolja, Drežnica je u Hrvatskoj i s time dio moje domovine.

Nitko se nije odazvao kao većinom na svaku moju molbu!

Malo čudna je ta ljubav prema domovini! Zar ne?

Jako sam tužna, da samo jedna šakica domoljuba, daje svoje slike i ostale informacije javnosti na raspolaganje. Te osobe ne moram pojedino da imenujem jer ispod svakog posta navodim autora - vlasnika.

Pravi domoljub dijeli, ono što je u interesu naše hrvatske povijesti, sa svima ljudima širom svijeta!

Domoljubstvo se ne demonstrira sa satelitskom antenom i hrvatskom zastavom na krovu!

Iako sam jako razočarana ja ću i dalje prikupljati za sve vas materijal koji je za naše porijeklo i našu domovinu od velike važnosti.

Vaša Marica

Ljubimte
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Vera.
Gost
« Odgovor #86 : Siječanj 13, 2011, 17:32:48 »

Poštovana, evo pročitavši vaš post kako ste razočarani domoljubljem članova i ostalih posjetitelja, ponukana sam da i sama napišem komentar.
Zaista ste si dali puno truda radeći na forumu, pišući članke i komentare, svaka čast.
Ali jeste li se ikad zapitali zbog čega članovi i posjetitelji ne javljaju vam se sa obavijestima odnosno ne šalju slike. Zar niste pomislili da bi možda ti isti članovi i posjetitelji sami postavili koji članak (post) ili sliku na vaš forum.
Mislim da vam u te dve rečenice stoji cijeli odgovor na vaše razočaranje u domoljube.

Srdačan pozdrav član Vašeg foruma Vera   Pa-pa

Evidentirano
Marica
Administrator
*

« Odgovor #87 : Siječanj 13, 2011, 17:52:01 »

Poštovana gospođo Vera,

hvala Vam na savjetu. Vi ne možete nikako znati koliko pošte ja dnevno dobijem ali to nije ni za Vas a ni za moje posjetitelje od neke važnosti. Važno je samo, da ja s mojim prijateljima odlučujem što će se, na ovom forumu, objaviti a što ne.

Ja sam tri puta javno zatražila pomoć posjetitelja ovoga foruma, zadnji je; fotografije Drežnice. Naravno da ću ih dobiti ali na proljeće jer i Vi sigurno razumijete, da jedno selo pod snijegom nije ono što sam ja tražila. Pa se strpite do proljeća.

No, ipak Vam hvala da se toliko brinete o angažiranju članova ovoga foruma.

Meni je oduvijek bio važan kvalitet a ne kvantitet!

Ja sam više nego zadovoljna i sretna, da sa malim brojem aktivnih članova pružam svima kvalitetne i većinom jedinstvene informacije.

Može biti da ste Vi drugog mišljenja i to je u redu. Nitko nije prisiljen posjećivati ovaj forum. Zar ne?

Hvala Vam na Vašem trudu s ovim komentarom koji je doista jako poučan što ne znači, da me je motivirao mijenjati koncept ovoga foruma.

Lijep pozdrav

Marica
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
 Str: 1 ... 4 5 [6]
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP CRO-eu.com | Powered by SMF 1.1.20. © 2005, Simple Machines. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!