CRO-eu.com
Studeni 21, 2017, 13:28:30 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

DNEVNO 45LINES HRT PORTAL GALERIJA SLIKA   Forum   Pomoć Traži Kalendar Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Napolitanke - Oblatne  (Posjeta: 11365 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Marica
Administrator
*

« : Prosinac 27, 2013, 11:25:42 »

Evo, baš radim napolitanke od oblatna, slikam po redu. Znam da ih volite:-))

Oblatne

Tri jaja
25 dkg šećera
150 g čokolade
250 g margarina
Žličica-dvije gustina (škrobno brašno)

Jaja i šećer se umute u metalnoj posudi i dodamo čokoladu razlomljenu na kocke. Sve to postavimo u jednu veću posudu u kojoj vrije voda, i kuhamo na pari, povremeno miješajući oko pola sata. Pred kraj uspemo žličicu-dvije gustina, da još malo zgusne. Mora biti gustoće npr. meda, kad se ohladi. Ohladimo.
Za to vrijeme narežemo margarin na listiće, i izmiksamo.

Obje smjese spojimo, i izmiješamo mikserom.

Listove oblatne stavimo na ravnu površinu s rupicama prema gore, i lagano, ne puno premažemo kistom ili spužvicom s otopinom mlijeka i kakaoa, da listovi MALO ovlaže.
Tada mažemo kremu, pa novi list oblatne i ovlaživanje kakaom, krema i tako do kraja. Mora se malo ovlažiti, bolje se lijepi. Na kraju cijelu oblatnu omotamo plastičnom folijom , opterettimo velikom npr. knjigom i ostavimo par satina hladnom.
Režemo rombove, preko folije, da se ne suši.

Slike imam sve osim izrezanog kolača, poslati ću vam sada.
A sliku izrezane napolitanke- možda sutra.

Ja sve napisao iz glave, i opširno, da vamje lakše raditi. Može i šaka mljevenih oraha ili badema u filu, kokosov orah ne, previše je suh.
Probajte, nije teško a recept je dobar

Eto, malo sam požurio i odrezao tanak rub napolitanke, više zbog slike:-)) ... Još se nije potpuno sljubila, bude do sutra , haha. A i prije spavanja čaša crnog vina iz Imotskog :-))

Jupi, ja sam zadnji puta domaće napolitanke (oblatne) jela u Vinkovcima. Mama ih je pravila kao kocke ili kao štrudlu (savijaču). U fil od čokolada dodala je sitno izlomljene obične kekse (Leibniz?) i dosta grubo isjeckane orase. Da bi ih za goste od mene "spasila", stavljala ih je pokrivene na kredenac. No ja sam nakon raznih pokušaja privukla stol do kredenca i pošto mi nije ni stol bio dovoljno visok stavila sam na njega moju malu stoličicu. Visina je idelna bila sve dok se nisam oskliznula, pala na stol, izgubila ravnotežu i našla se na podu. Tada sam došla na ideju, kada mama napravi oblatne, da se jednostavno legnem u krevet i simuliram bolesnika jer je moja baka uvijek rekla: Zdravom se daje, a bolesnika se pita (što želi).
Naravno da mi je mama onda dala napolitanke samo da što brže "ozdravim". Ali mala nemirna Marica izdržala bi tako cijeli dan u krevetu. "Ozdravila" bi tek kada je tacna bila prazna.

Kolač

Otac već spremi
Masnu pečenku,
Majka peče
Kolač "napolitanku"

Sirote dosta
Dječice ima
Ja ću kolače
Djeliti s njima.
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP CRO-eu.com | Powered by SMF 1.1.20. © 2005, Simple Machines. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!