CRO-eu.com
Kolovoz 11, 2020, 01:32:48 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

DNEVNO 45LINES HRT PORTAL GALERIJA SLIKA   Forum   Pomoć Traži Kalendar Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: 118. gospićka brigada  (Posjeta: 2999 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Marica
Administrator
*

« : Siječanj 05, 2013, 14:04:33 »

Hrvati zaboravljaju svoje junake

Pitate li nekog da Vam navede bar deset imena od hrabrih i požrtvanih branitelja 118. gospićke brigade, rijtko tko će se sjetiti imena onih kojima zahvaljujemo slobodnu Hrvatsku.

Većinu vremena gubimo s mislima o "sad"- u ovo vrijeme, u ovaj čas. A nitko ne razmišlja da "sad" uopće ne postoji. "Sad" je, prije nego što okom trepnemo, prošlost. Malo dijete bi reklo: "Sad je kada velika i mala kazaljka na satu stanu". Što preciznije računamo vrijeme, to nam je sve jasnije da postoji samo; jedna prošlost i jedna budućnost.

Jučer je važan i za sad i za sutra. Naši branitelji bili su važni za "jučer" - za "sad" i "sutra".

Kad vidimo u kafiću jednog čovjeka kako sam sjedi i satima gleda u svoju polaprazunu čašu, kada na ulici vidimo čovjeka u invalidskim kolicima ili na klupi u paku, možda za trenutak pomislimo da je njegova praznina posljedica rata ali, mi ne razmišljamo, jer smo zauzeti sa budućnosti, što je taj branitelj sve doživjeo i pretrpio, za nas i domovinu. Koliko dana i noći, mjeseci, bio je gotovo bespomoćno izložen snijegu mrazu i hladnoći. Koliko dana je čučeći, klečeći ili ležeći promatrao svaku crnu točku u bijelom snijegu - neprijatelja. Kratki trenutci razmišljanja; on ili ja – on ili moj narod.

Gladan, žedan, smrznut i umoran ležao je danima u svojoj poziciji u snijegu. Znao je zašto se bori. Ljubav prema narodu i domovini bila je jedina vatra koja ga je grijala.

Ležali su u snijegu, da bi Vi danas mogli ležati na plažama u pijesku  

Da, to je bilo "jučer" i naša je sramota da smo upravo "jučer" već zaboravili.

Ove slike, prvi puta na internetu, pokazuju Nikola Grgurića-Sokla, njegovu braću i druge branitelje 118. gospićke brigade sa prve linije obrane kod Perušića!

Protuoklop 118. gospićke brigade

Nitko danas ne vidi njihove traume koje vješto prekrivaju iz dana u dan s osmjehom na licu.
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #1 : Siječanj 05, 2013, 14:06:52 »

Hrvatski sokole

Nema više one tuge, koja peče, koja guši
Prema nebu pružam ruke, radost je u mojoj duši.
Kroz oblake i kroz kiše, granulo je sunce sreće
Sve sad cvijeta i miriše a iz srca pjesma kreće

Hrvatski sokole, dugo nam letio,
Hrvatski sokole, Bog te poživio.
Hrvatski sokole, dugo nam letio,
Hrvatski sokole, Bog te poživio.

Kroz oblake i kroz kiše, granulo je sunce sreće,
Sve sad cvijeta i miriše, a iz srca pjesma kreće...

Mario Ušić

https://www.youtube.com/watch?v=oxw9_YzqqQ4 
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP CRO-eu.com | Powered by SMF 1.1.21. © 2005, Simple Machines. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!