CRO-eu.com
Prosinac 14, 2018, 20:07:18 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

DNEVNO 45LINES HRT PORTAL GALERIJA SLIKA   Forum   Pomoć Traži Kalendar Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Reparacija - ratna ošteta  (Posjeta: 4190 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Marica
Administrator
*

« : Listopad 19, 2012, 17:44:09 »

Koliko je Njemačka platila na ima reparacija *

Beograd 1916

Rimska agencija javlja: Kako je već poznato, drugi anuitet Dawesovog plana za plaćanje njemačkih dugova, seže od 1. septembra 1925. do 31. augusta 1926. Svota koju Njemačka ima da plati iznosi ukupno 1220 milijuna maraka u zlatu, uzevší kod toga u obzir i sve troškove okupacije, raznih interaliiranih komisija itd. Njemačka je od 1. septembra do 30. novembra 1925. uplatila ukupnu svotu od 250.662.635 zlatnih maraka, od kojih je svota od 224.266.000 maraka u zlatu podijeljena među đržave kojima pripada stanovita svota u ima rapuacija: 25.965.000 zlatnih maraka upotrebljeno jo za inozemni njemački zajam u god. 1924., a ostatak je dodijęljen komisiji za reparacija, viaokoj komisiji rajnakog teritorija, vojničkoj kontrolnoj komisiji i uredu za plateže i reparacije.
Kvote koje pripadaju pojedinim državama, fiksirane su na slijedeći način:

-   Francuska 120.430.000 zlatnih maraka;
-   Engleska 52.210.000 zlatnih maraka;
-   Belgija 22.662.000 zlatnih maraka;
-   Italija 15.299.000 zlatnih maraka;
-   Jugoslavija 9.218.000 zlatnih maraka.

Manje svote dodijeljene su Rumunjskoj, Portugalu, Grčkoj, Poljskoj i Japanu.

Sušački novi list, 17. prosinca 1925
T. Tomljenović

Stojko Kačavenda. I on se je borio protiv Srbije!

Smederevo 1915

Moje mišljenje

Teško je vjerovati: Više od 90 godina, nakon Versajskog ugovora, plaćala je Njemačka ratne dugove iz Prvog svjetskog rata. Tek 3. listopada 2010, bile su sve oštete plaćene.

Do 1952, Njemačka je otplatila oko 1,5 milijardu maraka za reparaciju, a ista ta Njemačka za svoj gubitag teritorija i progon Nijemaca iz Istočne Europe nije dobila niti jednu DM ili €.
Muze se uvijek samo ona krava koja daje najviše mlijeka, a to je Njemačka!

Njemačka i danas, gotovo jednu generaciju nakon Drugog svjetskog rata, plaća ratnu oštetu. To je normalno i pravedno. Skandal je u tome da njemačka posljeratna generacija, koja nema krivnje, je (kolektivno) obavezana "do Sudnjeg dana" snositi troškove ratne oštete. Mladi Nijemci plaćaju oštetu zemljama čiji narod i danas u Njemačkoj traži azil. Nijemci su dvostruko oštećeni!

Ovo me podsjeća na moje predke koji su pobjegli iz nekoć bosansko – mletačkih krajeva ili bolje rečeno s područja starih Rimljana u Liku. I sada bi ja mogla od talijanske države tražiti oštetu za izgubljeno nasljedstvo mojih predaka što su im Rimljani oduzeli. Isto tako i od Turaka i Srbijanaca. Kolike bi to samo kamate bile za sve te godine? Mogla bih kupiti cijelu Europu!

Ali neću ići 1700 godina unazad nego si postaviti pitanje što Srbija misli o plaćanu ratne oštete Hrvatima i Hrvatskoj?

-   Plaća li Srbija oštetu za uništenu hrvatsku industriju i cijelu infrastrukturu?
-   Tko financira hrvatske pirotehničare i čišćenja hrvatskih minskih polja?

http://www.istraga.tv/
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP CRO-eu.com | Powered by SMF 1.1.20. © 2005, Simple Machines. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!