CRO-eu.com
Rujan 21, 2020, 06:08:30 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

DNEVNO 45LINES HRT PORTAL GALERIJA SLIKA   Forum   Pomoć Traži Kalendar Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Pitanje  (Posjeta: 5355 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
luka lik
Gost
« : Lipanj 11, 2012, 18:42:12 »

Bok Marice, našao sam temu  

http://www.cro-eu.com/forum/index.php?topic=1011.msg1855#msg1855

ali vidim da slike imaju pismenu zabranu kopiranja na druge forume. Ja bih htio, ako je moguće, slike postati ovamo

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1041571

i na

http://www.facebook.com/pages/Croatian-heritage/304483092949738

Prva tema je dio velikog foruma o arhitekturi, na kojoj nastojimo skupiti što je više moguće pojedničanih primjera određenog tipa graditeljstva na području HR.

Druga adresa je facebook stranice koja se bavi promocijom manje poznatih spomenika HR na način da se objavi nekoliko kvalitetnih slika i kraći ili duži tekst o povijesti te građevine.
Evidentirano
luka lik
Gost
« Odgovor #1 : Lipanj 11, 2012, 18:44:12 »

Pa bih tio uz vaše dopuštenje postaviti te slike na te dvije stranice (izuzev slika grobnice i spomenika) naravno slike ne bih mijenjao te bih naveo izvor.
Evidentirano
Marica
Administrator
*

« Odgovor #2 : Lipanj 11, 2012, 18:53:54 »

Bog Luka!

Naravno da Vam dajem pravo kopiranja s navodom izvora. Tko me tako pošteno i unaprijed, a ne poslje objave, pita taj imao ne samo moje odobrenje već i moju podršku. Samo bih Vas zamolila da Vi nekoj trećoj osobi ne dozvoljavate bilo kakvo prenošenje postova sa ovog Frouma.

PS: Pogledala sam stranice na kojima ste aktivni. Solidan rad! Bravo!
Imam knjigu o dvorcima, pa ako Vam nešto treba javite mi se.

Pa-pa do sljedećeg puta
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
luka lik
Gost
« Odgovor #3 : Lipanj 11, 2012, 20:44:23 »

U redu, hvala.  Viktoria
Evidentirano
luka lik
Gost
« Odgovor #4 : Lipanj 11, 2012, 21:04:55 »

Inače moram vas pohvaliti radi zaista velikog rada na ovome forumu i stranici. Imate zaista enormnu količinu podataka za hobisticu. Teme su pisane iscrpno i informativne i već sam koristio neke vaše podatke (informacije) u svojim radovima kao npr za članak o poštanskoj ruti Deležanc na Facebook-u.
Moje osobno mišljenje je da bi nešto od tog gradiva vi trebali objaviti u nekoj knjizi, to bi uvelike doprinjelo nekom recimo tako "skidanju vela" sa Like ; prvo  u Hrvatskoj a zatim i u diajspori i inozemstvu.
Evidentirano
Marica
Administrator
*

« Odgovor #5 : Lipanj 11, 2012, 21:53:40 »

Inače moram vas pohvaliti radi zaista velikog rada na ovome forumu i stranici.

Hvala Luka. Vaša pohvala je najveća cijena za moj rad.
Iz više razloga od mene neće nikada biti knjiga na tržistu, osim samo jedne i to o mojem rodnom selu Veliki Kut kod Križpolja, ali to će potrajati dok se riješim drugih obaveza i odem u "zasluženu" mirovinu na nekom nenaseljenom otočiću.

Danas "bube i bubice" pišu knjige. Ponekada su to prave informacije i može se reći rudarski posao, a poneke knjige nisu ništa drugo nego krpara – patchwork. Neke nisu vrijedne svoje prodajne cijene.

Moj rad za ovaj Forum je namjenjen svima koji si ne mogu danas lijek u ljekarni kupiti (zbog cijene), a kamoli jednu knjigu. Moj rad je i za dijasporu, da drugoj i trećoj generaciji naših iseljenika pružim mogućnost što opširnije upoznati našu povijest i današnji život našeg naroda u Hrvatskoj.

Internet se može koristiti na razne načine; za osobnu zabavu i druženje ili za  nesebično, bilo bi pogrešno reći beskorisno, pružanje informacija svakome kome zatrebaju bez obzira na kojem kraju svijeta oni žive i u koje doba dana.

Moja korist od ovog Foruma je np. Vaša pohvala. Što mi treba više?!

Ljubimte
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #6 : Lipanj 25, 2012, 15:56:42 »

Tek sada vidim koliko sam ja neobrazovana. Dali mi netko može reći gdje je taj Šumski Rajh (na njem. šumsko carstvo / Reich)?

Rajko Vasić zapenio: Kad vam budem jebao mater

Navodni genocid u navodnoj Srebrenici: Fašizam Rajka Vasića
Photo: Stock

Iznerviran tekstom "Zaustavite teror u Omarskoj", Vasić Rajko, mali Göbels iz Šumskog Rajha rešio je da odgovori svima: ženskim i muškim udrugama, evropskim funkcionerima i, naravno, e-novinama koje su se usudile da objave tekst u kojem se pominje genocid u Bosni. Rajkanov moždani uradak pod naslovom "Laži ljubitelja genocida" prenosimo integralno, uz genocidne međunaslove.

RAJKAN JAVLJA: Plinski portal za Srbe, e-novine, prenio je pismo izvjesnog broja udruga i pojedinaca koji su se uortačili sa namjerom da svjesno, nasilno i masovno šire neistine o genocidu kojeg su, navodno, Srbi činili u građanskim ratovima u BiH. Tu je i spisak potpisnika pisma, od Preživjelih logora Omarska i logora Manjača do ženskih udruga odovud i odonud.

RAJKAN OBJAŠNJAVA: Pismo je upućeno Barosu i cijeloj plejadi Europljana gdje ih se poziva da pomognu obilježavanje događaja iz Etničkog Čišćenja i Genocida u BiH. Sve je imenovano patetičnom inicijativom Čuvari Omarske. A u pismu su optuženi svi, od najvećeg svjetskog proizvođača čelika, do mene i mojih Naredbi na mom blogu.

RAJKAN NAPADA: Neću da citiram sebe sa svog bloga. Citiraću pasus Lažova Omarske. Jebo ih Alija Izetbegović. Tako je i on slagao kad se vratio iz Lisabona. Pa bi, umjesto da lažu da je genocid bio u Višegradu, Srebrenici i Prijedoru, mogli da odu u Lisabon i polože Vijence na virtuelni spomenik Žrtvama Žrtve Mira Za BiH. Sve što je stradalo u BiH, u toku građanskih ratova, stradalo je nakon Alijine čuvene tragične rečenice. Za BiH ću žrtvovati mir.

RAJKAN JE MALO NERVOZAN: Šta sam napisao na blogu, može se provjeriti u tekstu Teror Bijelog Genocida, ili slično. A evo šta su napisali i Lažovi Omarske Situacija je dodatno eskalirala 31. maja, 2012. godine zbog reakcije koja je usljedila kao odgovor na kampanju "bijelih traka" koju su pokrenule lokalne nevladine organizacija za označavanje datuma iz 1992. godine kada je svim ne-Srbima u općini Prijedor bilo naređeno da nose bijele trake na rukavu kao identifikaciju. U toj reakciji, gospodin Rajko Vasić, glasnogovornik stranke SNSD RS, je objavio na svom blogu poziv lokalnim vlastima u Prijedoru, Srebrenici i drugdje u RS da javno negiraju genocid te da uz pomoć policije spriječe bilo kakve događaje koji služe za obilježavanje stradanja. Tekst ove izjave se može pročitati na lokalnom jeziku na njegovom blogu. Mi smo uz pismo priložili prijevod, međutim, moramo vas upozoriti na njegov eksplicitan sadržaj.

RAJKAN SE KURČI: No, mogu i ja da napišem jedno pismo g. Barosu, g. Fileu i cijelom euroorkestru.

Vaše ekselencije,
Znam da nećete čitati pismo Lažova Omarske a ni tekst moje izjave na mom lokalnom jeziku. Molim vas, ipak, da vas vaši saradnici obavijeste o presudi izvjesnom Nesrbinu Kosu i ostalima, u kojoj su osuđeni za zločine protiv čovječnosti, Zadnja Pošta Srebrenica. Presudu je donio sud u Sarajevu.

RAJKAN JEBE MAJKU E-GOVNINAMA: ps. Sarajevo je etnički čisto srpsko mjesto a Sud BiH je formirala Republika Srpska. I, ako na mom lokalnom jeziku, nekom, sa spiska Čuvara Omarske, budem jebao mater, obavijestiću vas eksplicitno. Zasad to činim e-Govninama. Vaš r.v., preživjeli Velikog Žrtvovanja Mira Za BiH.

* Tekst http://focusnewsinfo.wordpress.com/2012/06/19/rajko-vasic-zapenio-kad-vam-budem-jebao-mater/
http://vasicrajko.blogspot.de/
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #7 : Listopad 13, 2012, 12:41:26 »

Dali mi netko može reći što znači riječ "prekvisiti"

Ovo mi piše jedan Križpoljanac i potpuno je u pravu.

Citat:
Ča si se prekvisil ? -  Što si tako bezvoljan ili što si tako lijen. (Prekvisil – obisil, je bezvoljan stav tjela)

Izraz je starokrižapoljski i neznam dali se negdje još upotrebljava.

Marica: Da, upotrebljava se u mojoj obitelji (križpoljskoj, ne dabarskoj) i to uvijek ako su nekome "puna usta".
Ja se sjećam da su moj djeda i baka (majka i ćaće) tu riječ često upotrebljavali u smislu  kao np.:

-   "On se je previše prekvisio preko prozora" - Previše se nagnuo van [prozora]

prek = preko + visjeti (visiti)

Što znači:
-   puna su mu usta; puno obećava (piriča), a nezna dali može (obećanje) održati. Usuditi se daleko većem riziku; ugrožavati; dovesti u opasnost.

Upravo je to svakodnevni položaj (stanje) naših političara koji se rado prekvise preko prozora ali, svjesni pada, samo onda kada je prozor prizemno.

Visjeti (visiti)

nešto visi u zraku nešto se naslućuje, nešto će se dogoditi;
noge mu (mi, ti itd.) vise gotov je, stradao je, propao je [posljednji su u ligi i noge im vise = ispast će iz lige] (slika obješenjaka);
to još visi nije riješeno;
vise mu noge pren. propao je, mogao bi propasti;
visi kao luster razg. pred samom je propašću;
visi mu mač nad glavom prijeti mu opasnost;
visi o koncu, na niti, na dlaci u opasnosti je, može lako propasti;
visjeti kome nad glavom nadgledati koga, paziti na koga, kontrolirati;
visjeti kome o vratu biti komu na teret
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP CRO-eu.com | Powered by SMF 1.1.21. © 2005, Simple Machines. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!