CRO-eu.com
Kolovoz 18, 2018, 04:27:30 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

DNEVNO 45LINES HRT PORTAL GALERIJA SLIKA   Forum   Pomoć Traži Kalendar Prijava Registracija  
 Str: 1 2 [3]
  Ispis  
Autor Tema: Zašto ne u EU?  (Posjeta: 13376 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Marica
Administrator
*

« Odgovor #30 : Ožujak 03, 2013, 10:54:26 »

EU se brine za svoju mladež, a što čini Balkan za svoju?

EK za ICT vještine i radna mjesta

Europska komisija pokrenut će sutra inicijativu kojom želi smanjiti jaz između nestručne radne snage i sve veće potražnje za informacijskom i komunikacijskom tehnologijom (ICT), pišu europski mediji.

Europa ima gotovo 700.000 nepopunjenih radnih mjesta u ICT sektoru i konkurentnost joj se smanjuje. Broj poslova u ICT sektoru kontinuirano raste, tri posto na godinu unatoč krizi, no broj studenata koji završe takve studije i drugih stručnih radnika opada.

Povjerenica za digitalni razvoj Neelie Kroes pokrenut će sutra na konferenciji u Bruxellesu tzv. Veliku koaliciju za ICT radna mjesta i obrazovanje i pozvati privatni sektor da potvrdi obećanja o partnerstvu. Jaz digitalnih vještina se povećava, kao i naši redovi nezaposlenih. Potrebna nam je zajednička akcija vlada i kompanija kako bi se taj jaz prevladao, kazala je Kroes.

Komisija želi suradnju u pitanjima kao što su dodatno osposobljavanje radnika, pomoć u njihovoj mobilnosti, standardizirano certificiranje vještina, poboljšanje školskih i sveučilišnih kurikuluma i stvaranje povoljnog okruženja za start-upove. Želi također pomoći ICT sektoru da odbaci lošu reputaciju da demotivira mlade općenito, a osobito žene.

Koalicija će na konferenciji predstaviti zajedničke smjernice i plan provedbe. SAP bi na konferenciji trebao najaviti proširenje svoje inicijative Academy Cube. Cube omogućuje mladim Europljanima lakše zapošljavanje u vodećim njemačkim IT kompanijama. Inicijativa bi trebala biti proširena i na druge države članice i s vremenom prerasti u pravu pan-europsku incijativu.

http://www.hrt.hr

U Dubaju sam, u robnim kućama tzv. "Shopping Mall-ovima", koji su veći od nekih zračnih luka, srela Mađare, Poljake, Talijane i druge, sa njihovim malim štandovima gdje prodaju specijalitete iz svoje domovine. S jednim Mađarom sam pričala i pitala ga dali mu se isplati raditi tako daleko od domovine. Nasmijano mi je je odgovorio: "Kako da ne! Isplati se ne samo za mene nego i za dvije generacije moje obitelji koje u Mađarskoj žive od male mirovine."
Marica

http://www.cro-eu.com/forum/index.php?topic=2682.msg6282#msg6282
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
 Str: 1 2 [3]
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP CRO-eu.com | Powered by SMF 1.1.20. © 2005, Simple Machines. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!