CRO-eu.com
Srpanj 06, 2020, 09:02:05 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

DNEVNO 45LINES HRT PORTAL GALERIJA SLIKA   Forum   Pomoć Traži Kalendar Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Rijeka Dobra  (Posjeta: 3839 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Marica
Administrator
*

« : Svibanj 18, 2012, 22:04:58 »

Rijeka Dobra

Žao mi je što imam samo ove dvije slike rijeke Dobre, ali kako rekoh, slikali smo na povratku pa sam jedva imao snage u baterijama i za ovo. Snimljeno je u Jarče polju, mjestu 30-ak km od Karlovca prema Rijeci, na staroj cesti. Priroda je prekrasna, motel Dobra nalazi se kraj mosta, novouređen, terasa gleda na rijeku, uredan, imaju finu kavu i hladnu pivicu.

Jupi, 29. 04. – 01. 05. 2012

Dolina rieke Dobre

Uz dolinu rieke Kupe, dolina je rieke Dobre ponajkrasniji kraj hrvatske Švice, Gorskoga kotara, pa se stera od istoimena sela do Vrbovskoga. Liep se pogled na nju otvara na Skradu, po gotovo s jutra i pod večer. Ima u dolini briegova na kojih se izmienjuje mrka smreka su bielom brezom; ima bregova pustih ili travom i vriesom pokrivenih, ali i kamenih, medju kojimi se iztiču prama Vrbovskomu crveni briegovi werfenskili škriljeva. Uz korito rieke Dobre, u kojoj ima i oslustnih pastrva, steru se bujna polja i livade, zuče pile i štropoću mlinovi. Od sela Dobre dolnje do Vrbovskoga juri kraj vode Karlovačko-riečka željeznica.

Dobra je ponornica, koja u gradu Ogulinu uvire u 38 m. dubok ponor Gjulin ili Tulin izbija i tekući 5 km. podzemno kod sela Gojaka, te se poslie salieva u Kupu dalje od Karlovca.

D. Hirc 15. ožujka 1896
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP CRO-eu.com | Powered by SMF 1.1.21. © 2005, Simple Machines. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!