CRO-eu.com
Lipanj 04, 2020, 05:00:46 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

DNEVNO 45LINES HRT PORTAL GALERIJA SLIKA   Forum   Pomoć Traži Kalendar Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: 25.06.2011  (Posjeta: 4125 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Ante_Bruno_Busic
Posebni član
*

« : Lipanj 24, 2011, 15:20:03 »

Domovino u srcu te nosim

Dajem ti srce, zemljo moja
i bi' ću s tobom
u dobru i u zlu
i nema sile da mi te uzme
Ja bi' ću s tobom, ostat ću tu.

Dajem ti život, zemljo moja
i bi' ću s tobom
u dobru i u zlu
Podijelit s tobom sreću i tugu
Bog neka čuva moju Hrvatsku
.

.....moja ljubav je daleko od mene ali uvjek je dio mene i ja sam sa njom ma gdje bio...

Danas ona puni 20 godina u kontrastu bjede i profiterstva, ljepote prirode i rugobe ljudske nakaze izopacenosti razuma, korupcije i solidarnosti, mrznje i ljubavi, ispunjenih srca i praznih dzepova, beznadja i milosti... jer je nasa ali sve je tudje... no tu su nasi djedovi i pra pra pra djedovi ostavili kosti svoje i kulturu, jezik i obaicaje, vrednote kao Boga, ljubav i cast, i sve ono bez cega mi nebi bili mi vec bi bili nesto drugo,
sve to nama u najam....

Sto ce mo mi ostaviti nasim unucima ?

Sretan rodjendan i vidimo se opet ubrzo ... Domovino

http://www.youtube.com/watch?v=vNF2hA7qzhA
Evidentirano
Marica
Administrator
*

« Odgovor #1 : Lipanj 24, 2011, 20:06:24 »

Dragi Ante,

Grlo mi se steglo, nos me peče i borim se sa suzama koje se već između trepavica probijaju i kotrljaju niz obraze dok čitamo tvoje "ljubavno pismo" upućeno našoj Domovini.

Moja prva misao, ovoga trnutka, ne pripada ispaćenoj i slobodnoj državi Hrvatskoj već njezinim braniteljima za čiju slobodu strahujem i plašim se da će hrvatska Vlada od naših heroja napraviti zločince.

Svu radost na ovaj veliki dan "25. lipanj – dan državnosti" u meni je ugasila lista s kojom se sprema progon 17 tisuća hrvatskih branitelja bez kojih cijela Hrvatska ne bi imala što da slavi.

Moje misli su kod Brodarca, Milankovića i Bošnjaka

Ante, Ante, svi smo te volili
ali i zaboravili!

Živila sloboda!
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Ante_Bruno_Busic
Posebni član
*

« Odgovor #2 : Lipanj 25, 2011, 00:02:35 »

(jel mozes urediti malo moj post, ja ne znam... da izgleda sarmantnije) :D
Evidentirano
Marica
Administrator
*

« Odgovor #3 : Lipanj 25, 2011, 00:34:45 »

(jel mozes urediti malo moj post, ja ne znam... da izgleda sarmantnije) :D

Ante, Ante ...,

kako nije šarmantan? Toliko lijepih riječi nije ni jedna žena najednom čula od svoga ljubavnika koliko ti imaš za tvoju - našu Domovinu.

Tko te pozna, pogotovo žene, znaju da si ti drag, pažljiv i šarmantan. Neke žene se tope, kao sladoled na suncu, čim te ugledaju - da ni ne progovoriš.

Pokušala sam tvojem šarmu prilagoditi pismo tj. tvoju ljubavnu izjavu Domovini, no nisam sigurna da mi je uspjlo jer ja sam više ledena nego li slatka i moj "šarm" nema dlake na jeziku.  HA-HA

Ljubimte i čvrsti lički zagrljaj
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #4 : Lipanj 28, 2011, 08:51:15 »

OBLJETNICA HRVATSKE DRŽAVNOSTI

Dvadeset godina, deset vlada, pedeset milijardi euro vanjskog duga

Građanima se nije moglo naći posao, riješiti stambeno pitanje, osigurati besplatno zdrastvo, studiranje, vrtić, tramvaj i sve ostalo bez visokih poreza, bez prodaje imovine i bez inozemnog zaduživanja.

Povodom dvadesete godišnjice hrvatske samostalnosti nekoliko najvažnijih kreatora njene gospodarske politika suočili smo s podacima koji u najmanju ruku ne odgovaraju onome što su građani očekivali kada su se 1991. godine odlučili za odlazak iz SFRJ.

U protekla dva desetljeća udvostručen je broj umirovljenika, vanjski je dug čak 15 puta veći, a očajnika u potrazi za bilo kakvim zaposlenjem je skoro sto tisuća više nego ih je bilo u prvim danima rođenja nove države. Struktura BDP-a je potpuno promijenjena a o privatizaciji i pretvorbi uopće ne treba trošiti riječi.

1991. - 2011.: Vanjski dug 15 puta veći, dvostruko više umirovljenika

Socijalistički mentalitet

Za to Borislav Škegro, bivši ministar financija i Tuđmanov potpredsjednik Vlade za gospodarstvo (1993.), najviše krivi 'naslijeđeni socijalistički mentalitet'.

- U ovih dvadeset godina velik dio ljudi kao da je samo promijenio 'republičko državljanstvo' u puno državljanstvo, petokraku zamijenio šahovnicom, a većinu ostalog zadržao. Najviše stav da 'država' svakome mora naći posao, riješiti stambeno pitanje, osigurati besplatno zdravstvo, besplatno studiranje do 40. godine, vrtić, tramvaj… i sve to bez visokih poreza, bez prodaje imovine, bez inozemnog zaduživanja, ističe bivši ministar financija, jedan do idejnih tvoraca hrvatske privatizacije, danas suvlasnik investicijske tvrtke Quaestus.

Njegov tadašnji šef, bivši premijer Nikica Valentić, danas građevinski poduzetnik, obuzdao je hiperinflaciju ranih 90-tih. Smatra da su gospodarski problemi toliko duboki i taloženi godinama da je teško očekivati da jedna politička opcija pronađe rješenje.

Rata nema a kriza sve veća

- Za razliku o nas koji smo nekad imali i rat, danas je jedini Vladin zadatak izvući državu iz krize, a za to su nužne potpune reforme zdravstvenog i mirovinskog sustava, uključujući i rezove koji ne mogu biti popularni. Zato, smatra Valentić, taj posao odmah treba oduzeti političarima i prepustiti reforme stručnjacima koji će znati 'gdje treba uzeti, a gdje dodati'.

Puno je oštriji bivši ministar gospodarstva u koalicijskoj vladi Ivice Račana (2002.) Ljubo Jurčić.

- Hrvatska je u dvadeset godina potrošila, ponajviše upropastila u glupostima, oko 150 milijardi eura. Prije 20 godina bili smo u mnogo boljoj ekonomskoj poziciji nego danas, jer nismo bili zaduženi i imali smo veliku imovinu. Svu smo imovinu prodali, a maksimalno smo zaduženi, tvrdi Ljubo Jurčić, predsjednik Hrvatskog društva ekonomista i nezavisni saborski zastupnik, navodeći kako je glavni učinak hrvatske privatizacije 'stvaranje vlasnika imovine, a ne poduzetnika'.

Hrvatskom su vladali tuđim novcem

U dvadeset godina neovisnosti, Hrvatska je promijenila deset Vlada. Sa svakom novim premijerom rastao je vanjski dug. Primjerice, u četverogodišnjem premijerskom mandatu Zlatka Mateše (1996.-2000.) vanjski dug je porastao za 7,1 milijarde eura, prosječno 1,5 milijardi godišnje. U četverogodišnjem mandatu Ivice Račana (2000.-2004.) povećan je za 9,7 milijardi, prosječno 2,6 milijardi godišnje. Samo u prvih četiri godine mandata Ive Sanadera vanjski dug je porastao za 11,4 milijarde eura, prosječno 2,8 milijardi godišnje.

Autor: Damir Grund
Photo: pixsell
Utorak | 21.06.2011 21:38

Više >
http://www.dnevno.hr/vijesti/novac/za_gospodarsko_stanje_u_drzavi_kriv_je_socijalisticki_mentalitet_njenih_gradana/324791.html
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP CRO-eu.com | Powered by SMF 1.1.21. © 2005, Simple Machines. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!