CRO-eu.com
Travanj 18, 2014, 20:10:54 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:  

DNEVNO HRT PORTAL GALERIJA SLIKA   Forum   Pomoć Traži Kalendar Prijava Registracija  
 Str: [1] 2
  Ispis  
Autor Tema: Prosvjedi - demonstracije  (Posjeta: 7659 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Marica
Administrator
*

« : Ožujak 15, 2011, 07:24:37 »

Pernari – naši revolucionari!

Vrlo malo Hrvata zna tko je mladi Ivan Pernar iako je njegovo prezime za Hrvate pojam za slobodu, pravdu i hrabrost.

Mladi Ivan Pernar dobio je ime po svom prastricu dr. Ivanu Pernaru (1889.-1967.), zastupnik HSS-a u Narodnoj skupštini Kraljevine SHS i državni tajnik u vladi Narodnog sporazuma iz 1925. godine.

Više > Atentat u beogradskoj skupštini > http://www.cro-eu.com/forum/index.php?topic=396.msg649

Ivan Pernar mlađi, sin od Hrvoje P., unuk od Vida P., praunuk od Emila P.- brata dr. Ivana Pernara.

Samo 30 200 dana kasnije policija - još uvijek produžena ruka Vlade – guši slobodu kretanja i govora. Dok su zagrebačkom odvjetniku dr. Ivanu Pernaru prijetili se Srbi, danas se mladom Ivanu Pernaru prijete Hrvati u Hrvatskoj

Sramota!

Organizator prosvjeda Ivan Pernar

Pernari s dugogodišnjom političkom tradicijom!

[...]Pernar osniva stranku SAVEZ ZA PROMJENE  - SP kojom namjerava pokrenuti mehanizme izlaska iz krize. Navodi da će prvo promijeniti monetarnu politiku i smanjiti PDV. Navodi kako je stranka u drugom planu sve dok Vlada ne podnese ostavku, a o stranačkoj se strategiji može više pročitati na internetu. [...]

http://www.facebook.com/pages/Savez-za-Promjene-SP/166258406739056

http://zelenapolitika.wordpress.com/about/

[...]Realno, postoje ljudi koji me žele vidjeti mrtvog. Prijeti se mojoj cijeloj obitelji. Na primjer - nazove me tip i kaže da će me noć progutati. Tu mi policija ne može pomoći, oni ionako prisluškuju telefon- rekao je Pernar. Prijetnje nije prijavio policiji jer smatra da ako ga već prisluškuju da bi mogli sami reagirati. Osim što ga prisluškuju, kaže da ga policija prati i u civilu. Ne zna u kojoj mjeri ga policija prati da ga zaštiti, a u kojoj da mu naškodi.

Na prigovore da prosvjednici neplanski lutaju gradom, Pernar kaže da postoje ljudi koji su na početku kolone i koji koordiniraju sve. Dodaje da on samo vodi službeni dio prosvjeda. Pretpostavlja da će prosvjed u utorak završiti ispred Sanaderove kuće u Kozarčevoj ulici. [...]

*   *
*

Taj zgodni, dinamični, obrazovani, odvažni i strastveni mladi Hrvat je ogledalo današnje hrvatske mladeži. Pernar ide, tamo gdje nema vrata da pokuca, glavom kroz zid. Dali mu to treba zamjeriti? Ne! Dugo je hrvatski narod šutio i trpio, pokucao i čekao da mu se otvori, da ga se sasluša.

Neki mu zamjeraju, da je tu i tamo po koja boca se razbila, da je po koji kamen letio i zastava gorila a ti isti ne zamjeraju Vladi što je našu državu opljačkala.

Tko prijetni kažiprst diže, najprije neka se uhvati za svoj nos!

Bez obzira koju stranku želite, treba biti fer u procjenjivanju osobe Pernar.

Prijatelji Vlade tvrde, da Pernar nema životnog iskustva samo zato što je mlad. To je jednostavno glupost! Mora li se biti u godinama umirovljenika ili 40 godina rada na građevini imati u svom životopisu, da bi mu bilo dozvoljeno preuzeti političku odgovornost? Vidili i doživjeli smo kud su nas te "sijede političke glave“ dogurale – do ruba propasti.

Dosta nam je "političko iskusnih" – starih, sitih, lijenih, arogantnih i protežiranih političara!

Ja želim puno sreće Ivanu Pernaru.

Marica
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #1 : Ožujak 16, 2011, 18:28:15 »

Prosvjednici u pritvoru bez vode

Policijski pritvor je mjere lišavanja slobode od strane državne koju provodi policija zbog javne sigurnosti, reda i zaštite imovine.

U takozvanom preventivnom - zaštitnom pritvor - ne smije se neljudski postupati prema zatvorenim osobama tj. mora im se dati hrana, voda i lijekovi u pojedinim slučajevima mora se konzultirati i lječnika. Alternativa policijskom pritvoru je zahtjev da dotične osobe ne smiju napustiti određeno mjesto.

Dakle; policijski pritvor se odnosi samo na javnu sigurnost, red i zaštitu imovine i to je javnosti poznato.

Što javnosti nije poznato i o čemu novinari ne pišu je ponašanje naše "neovisne" policije  pri lišenju slobode i u policijskom pritvoru.

Policija po noći dolazi na kućne adrese tzv. Facebook-pristašama, uhićuje ih po noći samo zato jer su bili na prosvjedima, drže ih pritvorene u policiji do jutra, ispituju ih. U pritvoru nema ni hrane, ni vode, ni ležaja.

Dali policija ne krši s ovakvim postupcima sve moguće zakone?

Tko se u Hrvatskoj mora štitit od koga: Vlada od naroda ili narod od policije?

Ponašanje policije je neispričljivo i treba se najstrože kazniti. Ali gdje nema tužitelja tu nema ni suda, tu nema pravde.

<a href="http://www.youtube.com/v/oShfKDve56E?fs=1&amp;amp;hl=de_DE<br /><br />http://www.youtube.com/v/oShfKDve56E?fs=1&amp;amp;hl=de_DE" target="_blank">http://www.youtube.com/v/oShfKDve56E?fs=1&amp;amp;hl=de_DE<br /><br />http://www.youtube.com/v/oShfKDve56E?fs=1&amp;amp;hl=de_DE</a>

Molim, poslušajte do kraja

Ovakvu policiju smo imali za vrijeme Kraljevine SHS, Prve Jugoslavije, u NDH i za vrijeme Titoizma. Možda ste sutra i vi "sumnjiva” osoba te nosite za svaki slučaj, kud god krenete, sa sobom hranu, vodu i lijekove. Što je sigurno - sigurno je!
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #2 : Ožujak 16, 2011, 22:17:40 »

Moram čuvati sina

Dr. Ljiljana i dipl. inž. građ. Hrvoje Pernar - roditelji Ivana Pernara

Prekjučer gledam i slušam gospodina Hrvoja Pernara, oca Ivana na hrvatskoj TV. Steglo mi se grlo čuvši "Moram čuvati sina"

Svakom roditelju ili čak svakoj odrasloj osobi je taj instinkt obrane dobro poznat. On nije ni pozitivan ni negativan osjećaj nego elementarna snaga s vlastitom funkcijom. Za naše zdravlje i blagostanje su potrebni: strah koji nas štiti, srdžba koja nas brani i suosjećanje koje nas povezuje.

Taj očev strah i zaštita bila bi mi shvatljiva da se sin i otac nalaze u maloj barci na otvorenom oceanu. Ali u Zagrebu, među svojim narodom u doba mira ... koga se treba plašiti? Zašto se plašiti? Zato što sin ide na ulicu za bolje svih nas?

'Ljudi nisu na ulicama zbog šetnje, nego zato što su gladni', kaže naš predsjednik Ivo Josipović

Ako i predsjednik razumije prosvjednike, koga se onda treba plašiti? Od koga se moraju čuvati oni za koje čak i sam predsjednik ima razumjevanje? Tko su ti neprijatelji naroda sa ulice?

Vlada i oni koji su umreženi u lopovluk i korupciju?

Policija, naš prijatelj i pomoćnik, stoji trenutno na pogrešnoj strani "ulice"

Ufaj se use i u svoje kljuse!
Vertraue auf dich und auf dein Pferd!
Trust yourself and your horse!

Napomena: Objava fotografija obitelji Pernar je isključivo za www.cro-eu.com dozvoljena.
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #3 : Ožujak 17, 2011, 00:08:12 »

Tko je Ivan Pernar mlađi?

Pernar, inače diplomirani viši medicinski tehničar, a trenutno studira komunikacijski management u jednom privatnom učilištu u Zaprešiću pokraj Zagreba, borio se je za pravdu i narod koji je ispao iz socijalne mreže i prije prosvjeda.

[...] 08.11.2010., ponedjeljak

Deložacija samohrane majke i moje uhićenje

Danas je na ulicu trebala biti izbačena jedna obitelj. Bio je to jeziv prizor - sa jedne strane policija, ovršitelj i bravar, a sa druge strani ogorčeni građani.

Cijeli kaos sliči situaciji otprije nekoliko dana kada je jedna žena sa svoje četvero djece izbačena na ulicu. Tok radnje mogao bi ovako opisati. U 10.55 zvoni mi telefon:

"Ivane, počinje deložacija! Dođi! Ja pitam... Kada? U 11h", veli mi ustrašena žena. istog trena sa prijateljem sjedam u auto i 'letim' na mjesto događaja. Barake na Zagrebačkoj cesti.

Imao sam što i vidjeti, bravar provaljuje u dom te žene, a policija osigurava mjesto događaja. Instantno krećem prema njima i dolazim do ulaza u stan u kojeg provaljuje bravar. I sada policajci mrtvi hladni to promatraju, a ja pod 'nabojem' kažem "ja ovo ne mogu gledati".

U tom trenutku policajac mi govori da se maknem, ja odbijam i kažem mu da se neću maknuti sa javne površine, na što mi on kaže, ako se ne želiš maknuti mi ćemo te uhititi. Nisam niti stigao odgovoriti već su me dvojica primila svaki za drugu ruku i stavili mi lisice. [...]

Klikni za uvećani prikaz

Citat Penar: [...] Žalosno i tužno je to da ljudi na vlasti u našem Gradu nemaju osjećaja za ovu jadnu ženu i njezinu djecu, ona je prepuštena ulici jer se ne uklapa u njihovu viziju socijalne politike. [...]

S obzirom na veliki politički angažman studij je stavio u drugi plan. Sve više ljudi ga počinje shvaćati ozbiljno. Mnogi su do sada smatrali da je on sa svojih 25 godina kao premlad za politiku, ali on naprosto melje sve političke protivnike s činjenicima. Pernar ima, ono što većina političara nema, "personality", nove suvremene ideje koje s takvom lakoćom i uvjerljivošću prezentira da ljudi ostaju zapanjeni njegovom vizijom koja je 100% realna i moguća i koja je jedini spas za ovu zemlju, ali za koju treba potpuno izmijeniti sadašnji ekonomsko-monetarni model Hrvatske.

Inače Ivan Pernar je već sada vijećnik u vijeću gradske četvrti Stenjevec (u zapadnom dijelu Zagreba). Pročitajte Pernarove komentare > link: http://stenjevecmojkvart.blog.hr/

U tom linku ima jedan strip gdje je "oprao" i guvernera Hrvatske banke, da isti vodi pogrešnu politiku precijenjene kune zbog čega su hrvatski proizvodi preskupi i nekonkurentni na svjetskom tržištu. Pernar je uspio s takvom lakoćom i jasnoćom i jednostavnošću povezati sve bitne elemente ekonomske i monetarne politke da je naprosto nevjerovatno, da bar neki njegovi prijedlozi od Vlade nisu usvojeni.
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #4 : Ožujak 17, 2011, 08:58:55 »

Piše Jure Sinovčić za
http://zelenapolitika.wordpress.com/2011/03/12/novi-prosvjed-u-ponedjeljak-14-3-u-18h-na-cvjetnom/

Tijekom četvrtka i petka s Ivanom i prosvjednicima po Zagrebu, razgovarao sam i s mojim sindikatom i zatražio od njih smjenu ove nesposobne vlasti, i bio s kolegama iz Volim Hrvatsku NE u EU.

Osobno stojim do kraja Ivane na tvom stavu kojeg si mi sam rekao :

“Ja ne mogu živjeti kao rob, na koljenima, radije ću umrijet nego živjeti kao rob.”

Ugodno sam se izneneadio kad si, u društvu s stranim novinarima, izložio vrlo argumentirano, i s neskrivenim rješenjima, kritiku: modela, rezultata, i ciljeva postojećeg ekonomskog modela u Hrvatskoj, kao i neizbježnost rješenja koje se mora poduzeti ako Hrvatska misli preživjeti i živjeti kao slobodna i konkurentna državna zajednica, s zadržanom atrakcijom investitora.

Definitivno je jedno – odgovaraš na bazično životno pitanje – Što je to što se NIKAKO NE SMIJE, i što je ONO ŠTO SE MORA – čemu nema alternative !

Sve što mainstream mediji inputiraju tebi i protestantima je otrov LAŽI I PODMETANJA, t.j. HRANA MALODUŠNIM NEVJERNICIMA I KUKAVICAMA – ROBOVIMA i PLAĆENIM SLUGANIMA / PLAĆENICIMA kojih je podosta u današnjoj Hrvatskoj.

Bitna razlika između tvoje akcije i ostalih organiziranih društava; sindikata ili stranaka ili intelektualaca koje sam ta dva dana kontaktirao, je ta što su ti ostali SKLONIJI KOZMETIČKIM PROMJENAMA OVE VLASTI i ZAKONA radi njihove OVISNOSTI O PLAĆANJIMA, dok ti jasno rezolutno, i s doslovno jasnim rješenjem, zahtjevaš SMJENU VLASTI POSTOJEĆE POLITČKE OLIGARHIJE, i OBRANU / USPOSTAVU SLOBODE I NEZAVISNOSTI ŽIVOTA U HRVATSKOJ !!!

Zato te smatram BRANITELJEM DOMOVINE i ostajem 100% uz tebe!
Smatram ključnim da to shvate i Hrvatski branitalji, seljaci, ribari, i radnici !!!

Svima link na odličan intervju u Monitoru :
http://www.monitor.hr/clanci/ivan-pernar-mladic-koji-zeli-ici-do-kraja/47973/

… i pozovite sve da se pridruže prosvjedima.

♦ ♦ ♦

Prosvjede koji se održavaju svaki drugi dan u Zagrebu od 18:00 sati organizira Ivan Pernar, odnosno on prijavljuje mjesto i vrijeme prosvjeda pod svojim imenom na policiji u istoj zgradi (Strossmayerov trg br. 3) gdje je već dva puta bio u pritvoru. Kad je drugi puta bio uhićen imao je pravo na jedan tel. poziv pa je nazvao sestru Luciju. Ona je pitala policajce jeli Ivan ima što jesti i piti tamo, a oni joj odgovoriše da "ovo nije restoran"...

Na tim prosvjedima se okupljaju svakakvi ljudi (od uličnih klošara, ultra ljevičara, ultra desničara do pojedinih saborskih zastupnika kao g. Lesar i g. Kain) koji su nezadovoljni vladom, ali inače imaju raznolike političke nazore od krajnje desnice do krajnje ljevice. Ivan Pernar na početku prosvjeda ca. 15 min razgovara s novinarima, daje izjave u njihove kamere i mikrofone. Novinari intervjuiraju i druge prosvjednika ali uvijek Ivana. Nakon toga formira se povorka prosvjednika koja počinje kružiti gradom, a ta povorka nije homogena grupa. Ivan se jednostavno samo priključuje masi, ali ne na čelu povorke jer je njegova želja da prosvjedi budu prosvjedi građana, a ne samo njegove FB grupe, a osim toga Ivan Pernar se ne želi da ističe kao njihov vođa, što stvarno i nije, ali novinare najviše zanima Ivan Pernar jer on uvijek ima neke prigodne zanimljive izjave ovisno o tome tko ga što pita. Javljaju mu se i novinari iz drugih zemalja (Slovenija, Švedska, Crna Gora..). Uglavnom ima medijsku pozornost.

Policija za vrijeme prosvjeda ne napada prosvjednike, a ni prosvjednici ne napadaju policiji tako da su to definitivno mirni prosvjedi. Problemi nastaju kad se isključe novinarske kamere i mikrofoni. Tada policija i tajne službe maltretiraju po noći Pernarove prijatelje i sljedbenike, kao i njega samoga. Do sada je Pernar već tri puta pritvoren i stalno mu savjetuju da prestane s prosvjedima i ispituju ga TKO STOJI IZA NJEGA? [/b] Pernar im je rekao da narod stoji iza njega, ali taj odgovor ih ne zadovoljava[/b].

To je POLITIČKI BULLING, a javno se govori da su mirni prosvjedi legalni izraz demokracije. Ma nema ovdje ni D od demokracije.

Marica
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #5 : Ožujak 18, 2011, 00:42:14 »

Pernar se ne predaje!

Danas, 17. 03. na prosvjedu je bilo ca. 3.000 ljudi. TV postaje umanjuju broj prosvjedenika, a HRT ih skoro ni ne spominje. Ne može se imati i kontinuitet i velik broj prosvjednika, a Pernaru je važniji kontinuitet prosvjeda nego brojnost prosvjednika. Njega se uvijek čuje pa makar sam samcat prosvjedovao. Glavni prosvjed bi se trebao održati u subotu na Trgu bana Jelačića. Tada bi se moglo skupiti nešto više ljudi, možda 10.000 tisuća, pa koliko ih bude nek bude. Važno je održati kontinuitet, Pernar se ne predaje.

Početak današnjih prosvjeda je bio na Cvjetnom trgu, a nakon toga su prosvjednici marširali po gradu. Pernar je svo vrijeme imao megafon i svo vrijeme glasno protestirao protiv Vlade. Pernara su u nakon prosvjednog marširanja gradom, da ne snime novinarske kamere i mikrofoni, opet uhitili policajci u civilu koji su bili ubačeni u prosvjednike. Priveli su ga u 1. policijsku postaju na Strossmayerov trg 3, gdje je zadržan oko 1 sat. Pušten je iz policje oko 21 h. Pernar nije dobio ništa na pismeno, navodno ga optužuju da je vodio marš prosvjednika po gradu, što policija smatra protuzakonitim jer je prosvjed bio prijavljen na Cvjetnom trgu.

Rasprodaja Lijepe naše

Ministrica financija je nastavila sa zaduživanjem hrvatske. Ovaj puta je u SAD-u prodala državne obveznice za 1.500.000.000 USD, a za 10 godina hrvatska mora vratiti 2.500.000.000 USD...!!? Dakle zadužuju narod da bi vladali nad narodom, a dug nek vraća narod za 10 godina. PRESTRAŠNO!!!

3.000 prosvjednika nije malo, ali trebalo bi ih biti puno više. Mislim da je to i zbog straha koji vlada Hrvatskom.

Kriza je strašna.

Oni koji imaju posao imaju male plaće i boje se da će dobiti otkaz ako prosvjeduju, a oni koji ga nemaju valjda se boje da ga nikada neće ni dobiti ako budu prosvjedovali.

Policija snima video kamerama prosvjede.

-   Velika većina nezadovoljnih čeka da netko drugi riješi njihove probleme, a kritizirat će vladu i politizirati po kafićima i birtijama.

-   Sindikati kukavički šute i ne žele radnike pozvati na prosvjede. Umjesto toga poslali su Vladi 128 zahtjeva!???

-   Penzionirani branitelji šute i ne prosvjeduju. Prije par tjedana su se izgalamili na Trgu bana Jelačića, a sad ih nigdje nema.

-   Penzioneri kukaju u svojim domovima da ne mogu živjeti od malih penzija i ostaju doma sjediti u foteljama.

Omalovažavanje Ivana Pernara i njegovih prosvjeda u medijima se i dalje nastavlja.

Državna TV nas samo bombardira s govorima Jadranke Kosor u kojima samu sebe hvali i prodaje svijetu kako je lijepo u Hrvatskoj.

Da, lijepa je Lijepa naša, samo koliko dugo je još naša?!
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #6 : Ožujak 18, 2011, 01:06:28 »

Gdje su Pravaši?

Dali je netko vidjeo gospođu Ružu Tomašić na zagrebačkim prosvjedima? Ipak je u Zagrebu sjedište Vlade a ne u Smokvici na Korčuli!

Možda mi je njezin pristup na TV izmaknuo ?

Ili i ona misli, da se šljivovica peče tek kada su sve šljive pobrane?

Živili!
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #7 : Ožujak 18, 2011, 12:58:54 »

Narodni prosvjedi

Moglo bi se reći i "Pernarovi prosvjedi“ jer samo Pernara policija prati, hvata, zatvara. Ali Hrvatska je puna mladih i starih Pernara na jednoj strani a na drugoj stoje Sanaderići koji su njegovi politički protivnici i koji redovno dolaze na te prosvjede. Onda su tu i policijski agenti u civilu, koji ga žele ušutkati, diskreditirati, vrijeđati, omalovažavati, uništiti, napraviti što god se može zamisliti samo da "Pernarima" naškode.

Mediji govore o fijasku prosvjedi jer je bilo "samo" 1.000 prosvjednika. A ti isti mediji neće se zapitati, pa kakav smo mi narod koji se ne želi pokrenuti protiv HDZ-ove imperije zla, nego još i napadamo onoga tko protiv tog zla prosvjeduje?

Naravno mora se znati, da HDZ-ovska imperija zla ima novac, moć, policiju, tajne špijunske službe, vojsku, sudstvo, sabor, potkupljene i podmićene ljude, medije, sve državne institucije, sva represivna sredstva na raspolaganju... Čitava ta mašinerija je trenutno u neobjavljenom specijalnom ratu protiv Pernara.

Toj zloj imperiji pridruženi su i oni koje smeta da je Pernar u središtu pozornosti hrvatske političke scene, da se predstavlja kao jedina prava opozicija vladajućem režimu. Oni bi htjeli da Pernar šuti na prosvjedima koje prijavljuje i organizira pod svojim punim imenom i prezimenom!?

Ako tim zlobnicima ne odgovara da Pernar govori na svojim prosvjedima, zašto sami ne organiziraju svoje prosvjede i nek šute do mile volje na svojim prosvjedima?

<a href="http://www.youtube.com/v/Y_uCjnuY9D4?fs=1&amp;amp;hl=de_DE<br /><br />http://www.youtube.com/v/Y_uCjnuY9D4?fs=1&amp;amp;hl=de_DE" target="_blank">http://www.youtube.com/v/Y_uCjnuY9D4?fs=1&amp;amp;hl=de_DE<br /><br />http://www.youtube.com/v/Y_uCjnuY9D4?fs=1&amp;amp;hl=de_DE</a>

Oni koji su formalna opozicija u ovoj državi, sada su pokazali da zapravo ne žele nikakve političke promjene nego samo da oni preuzmu vlast od HDZ-a, pa onda HDZ od njih, itd...

Ali mladi Pernar im neda mira i kvari im kalkulacije...

Marica
Foto: Prosvjed u Zagrebu, 17. 03. 2011., 18:00 sati
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #8 : Ožujak 18, 2011, 17:56:40 »

Mogući neredi u subotu…

Dobio sam dojavu da bi moglo doći do nasilja, odnosno neke vrste nereda u subotu. O tome izvještavaju i neki mediji (net.hr, večernji.hr, jutarnji.hr). Zato molim sve prosvjednike koji se protive nasilju da se maknu od grupe koja želi eskalaciju sukoba. Neka se šeću gradom i fućkaju.

Što se tiče ovih drugih, želim im reći da niti jedan mali dućan ne smije biti taknut, niti jedno staklo ne smije biti razbijeno na nekoj trgovini (u Radićevoj npr.), niti jedan civilni auto ne smije biti oštećen. Mali ljudi su sa nama i nisu krivi za trenutno stanje u državi, za razliku od HDZ-a, banaka koje nas izrabljuju i stranih korporacija. Ovo ne pišem zato da bi potaknuo nasilje, nego zato jer mi je savršeno jasno da se bijes dijela naroda više se ne može stišavati zidovima od laži i cenzurom i zato moram pozvati sve da ne oštećuju imovinu malih ljudi.

Ja bi najviše volio da do nasilja ne dođe i da HDZ prihvati volju naroda i raspiše prijevremene izbore. Međutim realnost jest da HDZ nije na izbore došao na demokratski način (voljom naroda), nego uz pomoć masovne medijske manipulacije koju su napravili uz pomoć novca iz crnih fondova (ukradenog od naroda) i glasova mrtvih. Činjenica da ih podržava samo 7% građana njih uopće ne zabrinjava. Budući da nisu došli na vlast na legitiman način, niti prihvaćaju osnovna načela demokracije (volju naroda), dio ljudi misli da HDZ neće htjeti niti otići na miran i dostojanstven način. Tim više što su svjesni toga da ih čekaju zatvorske kazne, onog trena kada se njihova vladavina mita i korupcije sruši kao kula od karata.

Ponavljam još jednom, moja je iskrena želja da do nasilja ne dođe i da HDZ prihvati volju naroda i pristane na prijevremene izbore.

Što se mene osobno tiče, protiv sam boca, kamenja i udaranja, jer svako nasilje daje policiji pravo za nasilnu kontru što je katastrofa za ljude jer onda ekipa nastrada. Bitno je reči da policija uvijek koristi višestruko veću silu nego je bila usmjerena protiv njih. Dakle idealno bi bilo održavati tzv. sukob niskog intenziteta, lagane provokacije i ništa nasilno.

Samo da javim da nas HDZovci zadužuju za novih 1,5 mlrd dolara… (morati ćemo vratiti milijardu US$ više nego smo posudili)

Ožujak 17, 2011 autor: Ivan Pernar
http://zelenapolitika.wordpress.com/

<a href="http://www.youtube.com/v/gd2Zyeyo1pY?fs=1&amp;amp;hl=de_DE<br /><br />http://www.youtube.com/v/gd2Zyeyo1pY?fs=1&amp;amp;hl=de_DE" target="_blank">http://www.youtube.com/v/gd2Zyeyo1pY?fs=1&amp;amp;hl=de_DE<br /><br />http://www.youtube.com/v/gd2Zyeyo1pY?fs=1&amp;amp;hl=de_DE</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/wg5I7RM38Iw?fs=1&amp;amp;hl=de_DE<br /><br />http://www.youtube.com/v/wg5I7RM38Iw?fs=1&amp;amp;hl=de_DE" target="_blank">http://www.youtube.com/v/wg5I7RM38Iw?fs=1&amp;amp;hl=de_DE<br /><br />http://www.youtube.com/v/wg5I7RM38Iw?fs=1&amp;amp;hl=de_DE</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/WEa9kppStLo?fs=1&amp;amp;hl=de_DE<br /><br />http://www.youtube.com/v/WEa9kppStLo?fs=1&amp;amp;hl=de_DE" target="_blank">http://www.youtube.com/v/WEa9kppStLo?fs=1&amp;amp;hl=de_DE<br /><br />http://www.youtube.com/v/WEa9kppStLo?fs=1&amp;amp;hl=de_DE</a>

Molim, poslušajte Pernara do kraja.
Predivan mladi čovjek koji zna o čemu govori.

Njegov pra-pradjeda Nikola Pernar je Križpljac – Ličan. Zato molim sve Ličane, da ujedinjeno s našim Pernarom sutra u 18:00 sati na Trgu bana Jelačića prosjeduju za bolju budućnost svih nas. MD

Ljubimte  Pjevam
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #9 : Ožujak 18, 2011, 22:01:52 »

Priveden zbog bacanja jaja na HDZ, tvrdi da na prosvjedu nije bio

Na policiji su me provocirali pitanjem imam li kod sebe još jaja, kaže Antun Milanković.

Antun na prosvjedu uopće nije bio. Bio sam ja, i to na čelu kolone
noseći japansku zastavu, kazao je Antunov otac Milivoj Milanković (zdesna na slici).

– Jutros u 9.30 dva su nam policajca došla u kuću i odvela mog sina Antuna uz obrazloženje da mora na policiju jer je on jedan od onih koji su sinoć na prosvjedu bacali jaja na sjedište HDZ-a. No, Antun na prosvjedu uopće nije bio. Bio sam ja, i to na čelu kolone noseći japansku zastavu s porukom da ćemo moliti za sve stradale u Japanu. A Antun je sinoć iz kuće izašao tek poslije 21 sat kada je s djevojkom kratko otišao prošetati psa – javio nam je Antunov otac Milivoj Milanković.

Premda je Antun oko 13 sati pušten te je nakratko došao kući, mobitel mu je još uvijek isključen pa nam je njegov boravak na policiji opet prepričao otac. Kazao je kako su Antuna najprije odveli u 5. policijsku postaju na križanju Bauerove i Vlaške ulice, a potom je odveden na Prekršajni sud na Oranicama.

– Antun je odmah kazao da na prosvjedu nije ni bio, no u policiji su mu tvrdili da su ga ispred HDZ-a prepoznala dvojica policajaca. Stoga će za deset dana na Prekršajnom sudu biti suočenje s tom dvojicom policajaca – kazao je Milivoj Milanković dodajući da je njegov sin maturant Trgovačke škole te je pripadnik Bad Blue Boysa, a prošlog je tjedna imao i zdravstvenih problema.

Ipak, naknadno smo uspjeli čuti i samog Antuna koji nam je prepričao što se odvijalo na policiji.

– Nakon što sam doveden u policijsku postaju rečeno mi je da sam priveden pod opravdanom sumnjom da sam sinoć bacio pet-šest jaja na sjedište HDZ-a. Odmah sam uzvratio da to nisam učinio, naprosto zato što na prosvjedu uopće nisam bio. Naime, cijeli jučerašnji dan bio sam kod kuće, što mogu potvrditi otac, majka i sestra. Iz kuće sam izašao tek poslije 21 sat, kada je k meni došla djevojka s kojom sam onda izašao prošetati psa. Sve sam to kazao i policiji. Ipak, za 30. ožujka zakazano je suočenje s dvojicom policajaca koji tvrde da su me prepoznali kao onoga koji je bacao jaja – rekao je Antun dodajući kako su ga na policiji provocirali pitajući ima li kod sebe još jaja.

Usto, na policiji su tražili provjeru alkotesta.

– Kazao sam im da se ne bih smio naprezati i puhati pri alkotestu jer sam prošlog tjedna imao zdravstvenih problema pa zbog toga od tada i ne idem u školu. Puhati sam ipak morao, a policija je pozvala Hitnu pomoć čiji su me liječnici nakon puhanja i alkotestiranja pregledali – prepričao nam je još Antun Milanković.

Iz zagrebačke su policije nam pak uzvratili kako je policija uhitila Antuna M. (19), mladića koji je navodno bacao jaja tijekom prosvjeda. Policija je izvijestila da ga je uhitila zbog drska ponašanja. Po mladića su došli u njegov dom te ga priveli u postaju na obavijesni razgovor.

Protiv Antuna M. podnesena je prekršajna prijava za remećenje javnog reda i mira, a nakon ispitivanja u policijskoj postaji, pušten je te je prijava protiv njega proslijeđena  sucu za prekršaje

Piše: Božena Matijević, Marina Škalić/VLM
Foto: Boris Ščitar
http://www.vecernji.hr/vijesti/priveden-zbog-bacanja-jaja-hdz-tvrdi-da-prosvjedu-nije-bio-clanak-266707

Komentari:

18.03.2011. u 21:07h ema.hurt je napisao/la:
Tko hapsi zbog bačenog jajeta na zgradu sigurno je vrlo, vrlo nervozan. Sve mi se čini da izbora još dugo neće biti. Grčevito se žele što dulje zadržati na vlasti jer su nesigurni i boje se što će biti nakon izbora. Sada će pokušavati svima ugoditi dijeleći novce koje će otplaćivati buduće generacije. No, mislim da je prekasno, pa se na jesen možda dogodi i kakvo izvanredno stanje. U međuvremenu i hitno SDP bi trebao promijeniti predsjednika stranke. Milanović jednostavno nije dorastao, njegove su poruke kao i njegovi stavovi krajnje nejasni. Nije se obračunao sa Bandićem i potpuno marginalizirao Linića jer nema hrabrosti. Osim što je mlad i vitak, možda i nepodložan korupciji, ne vidim u njemu niti jednu drugu kvalitetu potrebnu dobrom političaru. A treba ih puno više. Naročito u ovakvoj zemlji i u ovakvom trenutku. SDP – cin, cin, - probudi se.

18.03.2011. u 20:31h zbuzanic je napisao/la:
Koliko samo lopova ima u ovoj državi, svaki puta se iznenadim koja količina ljudi koji brane lopove, mafiju i kriminal. Poserem se tim policajcima na glavu. Kada sam ih zvao doma da utvrde tko mi šalje prijeteć poruke rekli su da će zapisati, ali da će teško saznati tko je. Dakle, kada se radi o običnom čovjeku poseru mu se na glavu, a kada treba štititi mafiju, lopova, ubojicu i kriminalca onda te privedu i zbog 2kn. Eto, ja sam bez usrane policije saznao tko mi je prijetio nakon tjedan dana istraživanja. Kada bi oni stvarno služili narodu, tada bi više ljudi imalo poštovanja prema njima, ovako, kad ih vidim u birtiji, ili na ulici da si zapale pljugicu, nisu ništa nego obični klošari. Nadam se da će se HDZ oporaviti od šoka sa jajima. Smiješno mi je da se ne organizira da 2000 ljudi donese svako jedno jaje kao protumjeru, pa neka pederčine privedu 2000 ljudi ako smiju.
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #10 : Ožujak 19, 2011, 10:52:56 »

Mario Mihaljevic HDZ jebo vam pas mater!

Frustriran, razočaran i u invalidskoj mirovini, Mario Mihaljević se preko interneta javno u rimi odrekao HDZ-a kakav vlada danas. Na početku svog monologa je rekao kako je početkom devedesete s HDZ-om imao neku vezu ovo obraćanje HDZ-u smatra kao svoju moralnu obavezu.

<a href="http://www.youtube.com/v/XwYAG43LQSI?fs=1&amp;amp;hl=de_DE<br />http://www.youtube.com/v/XwYAG43LQSI?fs=1&amp;amp;hl=de_DE" target="_blank">http://www.youtube.com/v/XwYAG43LQSI?fs=1&amp;amp;hl=de_DE<br />http://www.youtube.com/v/XwYAG43LQSI?fs=1&amp;amp;hl=de_DE</a>

- Ne, ne obraćam vam se zato što mi sad neki s razlogom vade mast, spočitavajući mi kako sam vas i ja između ostalih doveo na vlast. Ma ne, bez obzira na sve što oko sebe vidim ja se te devedesete ne stidim. Čak bi se vratio istog trena u ta vremena. Sjećaš se Šeks kako smo ponosno pili na eks?- pita javno Mihaljević Vladimira Šeksa i kaže kako nikoga iz te devedesete ne vidi oko njega. Mario Mihaljević poručuje i kako su Tomislav Ivčić, Ivo Fabijan i on besplatno na skupovima nastupali, a nada se da su oni koji su nemilice Čermakovu kesu praznili, bar javili svom dobročinitelju pismom u Haag.

- Bilo je to vrijeme kada je vaša predsjednica bila još jako simpatična radijska kolegica. Možda, baš zato što se nije petljala u velike misije, nego predano radila za djecu emisije. Mislim da je u to vrijeme tek podrezala kečke, a njen prethodnik, u inozemstvu istodobno slikavao golišave cure i potajice dečke, govori Mihaljević HDZ-ovcima o Jadranki i Sanadaru.

Mario Mihaljević je u invalidskoj mirovini i poručuje da mu nitko nije od njih novčano dužan iako mu nedostaje za režije. Tuđmanu je rekao da mu ništa nije dužan ali mu je rekao: - dužni ste mi napraviti državu po mjeri hrvatskoga čovjeka i tu nema zastare, dužni ste mi to do vijeka...- poručuje Mihaljević.

-Što je ostalo od Domovine u kojoj su banke vlasnici naše imovine. Zbog bijede ne možemo na prodano nam more, a svakim je danom sve gore i gore. Zanosno domoljublje, zamijenilo je Vaše samoljublje. Predsjednica vam svaki dan mijenja broš, a vi kradete još, još i još… Hrvatski čovjek je izgubio sebe, a vama se jebe, - kaže Mihaljević i na kraju poručuje:

- I znate kako ćete vratiti dug meni i da spasite Domovinu? Tako da odete u pičku materinu. I bez obzira što će se sada prekrižiti lažni vjernik ili pater, JEBO VAM PAS MATER!!!

Pjevam
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #11 : Ožujak 20, 2011, 12:58:20 »

Vlada oduzima slobodu kretanja

djeci hrvatskih branitelja Domovinskog rata

Ivan Pernar, sin Hrvoja, dipl. ing. građevinarstva i pripadnika 140. brigade Jastrebarsko u akciji Oluja u kolovozu 1995. na oslobođenju Banovine, odlikovan od predsjednika F. Tuđmana, uhićen je u jučer 14:00 sati na Markovom trgu gdje je imao intervju s slovenskom televizijom. U 14:00 sati na Markovom trgu nije bio niti jedan jedini prosvjednik te je policija Ivana Pernara uhitila kao nekoga ilegalnog azilanta koji se ilegalno kreće po Zagrebu.

Zar smo ovakvu slobodu izborili? Zar se je hrvatska krv proljevala u Domovinskom ratu za ovakvo nasilje od naše Vlade nad našim građanima?

Za ovu Vladu je Matija Gubec heroj a za narod primjer. Za HDZ i gospođu Kosor morao bi Matija Gubec biti kriminalac jer upravo tako postupa sa narodom - vođama bune protiv Vlade.

Dok su sinoć prosjedi još trajali, Ivan Pernar je prebačen iz policije na Štrosmayerovom trgu 3 u pritvor u Prekršajni sud na Oranicama, Donje Vrapče. Danas mu je suđenje. Prekršajni sud na Oranicama radi danas (nedjelja) od 8:00 sati. Kada će Pernar doći na red nije u ovom trenutku još poznato. Nadajmo se da je sudac čovjek koji je za temeljna ljudska prava a to je sloboda kretanja i govora.

Ovo je mišljenje naroda o onima koji "vladaju" tj. drže se svojih fotelja kao pijan plota:

Pred stan Vladimira Šeksa u Bauerovoj ulici:
"HDZ lopovi" i "javi se, javi se ...". Stan čuva pet policajaca! (na državni trošak!)
"Pijano đubre" i "Pijani lopove"

"Pahore oženi Jadranku i vodi je u Sloveniju, mi plaćamo medeni mjesec"
"Božidar Kalmeta najveći kriminalac u Hrvatskoj"
"Hoćemo izbore"
"Jednakost, zaposlenost samoupravljanje"
"Rad bez plaće gore od ropstva"
"Poništenje pretvorbe i privatizacije"
"Svi na ulice!"
"Jaco, odlazi"
"Tko to pada? Vlada!"
"Hoćemo na Markov trg"
"Pustite traktore", "Podrška seljacima" i "Čobane odlazi".
...

Pernaru zabranjeno kretanje po Markovom trgu, a hrvatskim seljacima - državljanima Hrvatske koji ovu zemlju hrane pa i ovu Vladu, zabranjen je ulaz u Zagreb.

Tko je ta mala šakica "ljudi" koja hrvatskom narodu u Hrvatskoj dijeli zabrane?

Narod ih plaća - seljaci ih hrane, te crne vrane!

Zar smo OVAKVU slobodu krvlju Domovinskog rata izborili? Zar su očevi borili se, da danas imaju Vladu koja im sinove tretira i zatvara, koje mlade heroje za bolju Hrvatsku kriminalizira?

Ne, za to se Ivana Pernara tata Hrvoje nije borio u Domovinskom ratu a mi narod nismo o ovakvoj diktaturi sanjali.

Klikni za uvećani prikaz

Marica
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #12 : Ožujak 20, 2011, 16:41:12 »

Pravo slobodnog kretanja i govora

Kosorka se kreće u pravcu "Izlaz"

Nekom oduzeti slobodu kretanja i govora simije se samo onda ako predstavlja dokazanu opasnost za javnost.

Ajmo oduzeti Kosorki pravo slobodnog kretanja i govora!

Viktoria
Marica
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #13 : Ožujak 22, 2011, 02:52:33 »

Po nalogu protuzakonito reagiranje policije

Pernar uhićen u 17:45 i pušten u 19:45 sati.

Dok je Pernar mirno hodao po Trgu bana Jelačića okružilo ga je 20-tak policajaca kao nekakvog četnika naoružanog do zubi. Nasilno su ga strpali u auto i odvezli na policiju. Pernaru je protuzakonski ograničeno pravo slobodnog kretanja iako Pernar nije nikakva opasnost za društvo. Naprotiv!

-   Zašto?

-   Zato jer se pridržava zakona o ljudskim pravima.

Osnovna prava i slobode Pravo na život (čl. 2)
Zabrana mučenja, nečovječnog i ponižavajućeg postupanja (čl. 3)
Zabrana ropstva i prinudnog rada (čl. 4)
Pravo na slobodu i sigurnost (čl. 5)
Pravo na pravično suđenje (čl. 6)
Kažnjavanje samo na osnovu zakona (čl. 7)
Pravo na poštovanje privatnog i porodičnog života (čl. 8)
Sloboda misli, savjesti i vjeroispovjesti (čl. 9)
Sloboda izražavanja (čl. 10)
Sloboda okupljanja i udruživanja (čl. 11)
Pravo na sklapanje braka (čl. 12)
Pravo na djelotvorni pravni lijek (čl. 13)
Zabrana diskriminacije (čl. 14)

<a href="http://www.youtube.com/v/a1OO-cEqRYQ?fs=1&amp;amp;hl=de_DE<br /><br />http://www.youtube.com/v/a1OO-cEqRYQ?fs=1&amp;amp;hl=de_DE" target="_blank">http://www.youtube.com/v/a1OO-cEqRYQ?fs=1&amp;amp;hl=de_DE<br /><br />http://www.youtube.com/v/a1OO-cEqRYQ?fs=1&amp;amp;hl=de_DE</a>

-   Možda ga ova Vlada smatra opasnim.

Gledajući ovaj video pada mi na pamet samo Evropski suda za ljudska prava u Strasbourgu

http://conventions.coe.int/Treaty/EN/Treaties/Html/194.htm

http://hr.wikipedia.org/wiki/Europski_sud_za_ljudska_prava

Ovdje vlada (je) zakon!
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #14 : Ožujak 22, 2011, 11:14:23 »

Novi – nepisani – zakon u Hrvatskoj

Smijati se i plakati još smiješ!

& X, članak Y: Zabranjeno kretanje bez korpe za njušku.

1.   prekršaj: 2-36 sati pritvora
2.   prekršaj: 30 dana zatvora
3.   prekršaj: Lepoglava ili Beč ili Den Haag
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
 Str: [1] 2
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP CRO-eu.com | Powered by SMF 1.1.19. © 2005, Simple Machines. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!