CRO-eu.com
Siječanj 26, 2020, 12:54:28 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

DNEVNO 45LINES HRT PORTAL GALERIJA SLIKA   Forum   Pomoć Traži Kalendar Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Saučešće i mjesto sjećanja  (Posjeta: 12530 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Milan Krznarić
Ograničena dozvola

« : Srpanj 01, 2008, 09:31:47 »

Povodom navedenog citata pod linkom:
http://www.cro-eu.com/forum/index.php?topic=454.msg724#msg724

Zahvaljujem se Marici na saučešću!
Evidentirano
Marica
Administrator
*

« Odgovor #1 : Prosinac 02, 2008, 12:57:55 »

http://www.lougheedfuneralhomes.com/runtime.php?SiteId=24458&NavigatorId=136166&Keywords=Kostelac

Kondolencija

Danas nas je dostigla tužna vijest,
zauvjek nas je napustio Ličan, Otočan iz Poljica

Ante Kostelac

Svaki put ima jedan početak i jedan kraj,
neki kraći-brži, neki duži.

Ante Kostelca put vodio je od rodnog Otočca
do Argentine 1945. te u Kanadu
gdje je 27.11. 2008. zauvijek,
u rukama svoje kćeri zaspao.

Sahrana je danas, 02. prosinca 2008.
u krugu obitelji, Ličana i prijatelja .

Našu srdačnu samilost upućujemo
kćerkama Mariji, Anki i Nancy kao i
obitelji Orešković.

Sklopimo ruke u dubokoj tugi i
prihvatimo u poniznosti Božju volju.

Zadnji srdačni pozdrav Anti Kostelcu
šalju Otočani, Dabrani, Brinjaci i

Marica
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #2 : Rujan 17, 2009, 00:48:57 »

Borbu je izgubio

Patrick Swayze je izgubio svoju dugu borbu protiv raka: Umro je u ponedjeljak u dobi od 57 godina

Nakon 20 mjeseci borbe i nade, Patrick Swayze je mirno zaspao u krugu njegove obitelji. Njegova supruga Lisa Niemi i njegov brat Don su do zadnjega časa bdili pored njegovog kreveta na renču nedaleko Los Angeles-a .

U ožujku prošle godine, Swayzev je liječnik potvrdio da glumac boluje od raka gušterače. Patrick se pokazao borcem, prošao je brojne terapije i sve do nedavno bio je za  TV-seriju "The Beast" pred kamerom. Predati se bolesti nije dolazilo za njega u obzir. "Ležim li na svojoj samrtnoj postelji? Oprostiti se od ljudi? Ni u kojem slučaju!", rekao je Patrick Swayze još početkom godine u jednom intervjuu.

"On je bio jedan pravi Cowboy s jednim mekanim srcem. On je bio rijedka i prekrasna kombinacija iz muškosti i nevjerojatne milosti", rekla je "People" magazinu njegova partnerica iz filma "Dirty Dancing", glumica Jennifer Grey.

Tijelo Patrick Swayze je nakon 48 sati kremirano. Pepeo je prosipan po njegovom renču .

Patrick nio bio samo uspješan kao glumac već kao i pjevač.

<a href="http://www.youtube.com/v/AVi4PUx8bXk&amp;hl=de&amp;fs=1&amp;color1=0x2b405b&amp;color2=0x6b8ab6" target="_blank">http://www.youtube.com/v/AVi4PUx8bXk&amp;hl=de&amp;fs=1&amp;color1=0x2b405b&amp;color2=0x6b8ab6</a> 
Patrick Swayze - She's Like The Wind

* * * * *

Love you forever

Strašno sam tužna. Bio je veliki - predivan čovjek. I naravno da sam ga voljela kao Orrya i Johnnya i Sama, i zbog toga što je toliko volio svoju ženu.

Ničiji osmijeh i pogled , nitko nije tako nježno gledao svoje filmske partnerice kao što je on to činio i umio.

Samo dobri umiru mladi - love you forever, Patrick!

Nebo ima jednu zvijezdu više!

<a href="http://www.youtube.com/v/y97bWP33d8I&amp;hl=de&amp;fs=1&amp;color1=0x2b405b&amp;color2=0x6b8ab6" target="_blank">http://www.youtube.com/v/y97bWP33d8I&amp;hl=de&amp;fs=1&amp;color1=0x2b405b&amp;color2=0x6b8ab6</a>
Patrick Swayze i Jennifer Gray - Time of My Life (Dirty Dancing)

Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #3 : Lipanj 11, 2010, 15:17:58 »

Danas sam dobila tužnu vijest,
napustio nas je Ivan (Jive Juretin) Rajković iz Zabara.

Laka mu dabarska zemlja bila

Danas, oko 10:00 sati prije podne, dobro se je osjećao i radio je u vrtu. Zbog velike vrućine u Dabru (oko +30 ¨C), Jive je marljivo poljevao svoj vrt. Osjećao se je dobro i poslje obavljenog rada otišao je do sestre na kavu i piće. Dok su sjedili i pričali Jivino srce je prestalo da kuca.

Iznenada, u 67. godini života Bog je pozvao još jednoga Dabrana k sebi.

Jivina najdragocjenije naslijeđe je da je ostavio trag svoje ljubavi u našim srcima.

Iskreno saučešće obitelji Rajković i Smolčić od moje mame i mene

Marica
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
kreso
Gost
« Odgovor #4 : Lipanj 11, 2010, 21:11:23 »

Ive laka ti crna zemlja bila!!!! Svi smo jako tuzni i tesko smo podnijeli tvoj odlazak jutros kad nam je Željko javio nismo mogli vjerovati da je to stvarno istina ali kasnije smo to i potvrdili nazalost bio si jako dobar i velik covijek jako velikog srca! svi smo jako pogođeni tvojim odlaskom napustio nas je jedini nas Dabran koji nas je docekao u svom domu.Eto Ive toliko od mene posljednji pozdrav od tvojih Rajkovića i Smolčića iz Rokovaca i Andrijaševaca!
Evidentirano
sertic

« Odgovor #5 : Lipanj 13, 2010, 17:37:20 »

Žalosno je i tužno kad nas netko od naših dragih i najmilijih zauvik napusti..

iskreno saučešće ožalošćenoj obitelji Rajković od jezeranca Mladena Sertića, iz Siska..
Evidentirano

"Oprosti tvojim neprijateljima, ali ne zaboravi nikada njihova imena"
John F. Kennedy
Marica
Administrator
*

« Odgovor #6 : Siječanj 02, 2011, 19:20:37 »

Anka Grgurić, † 1. siječnja 2011.

Danas sam dobila tužnu vijest; Anka Grgurić, napustila je ovaj svijet.

Mislim na obitelj pokojnice, na sve kojima će ostati u lijepom sijećanju, na sve koji danas za njom tuguju.

Pogotovo Ankinom sinu, Nikoli, želim reći, da znam kako se osijeća; kao da je tlo, na kojem je do sada čvrsto stajao, poplava odnjela.

Kada nam smrt oduzme naše najmilije, oduzme i u nama svaki osijećaj, što ostaje je praznina, praznina koju nitko ne može ispuniti.

Nikola, znam da će ti nedostajati majčina ruka, njezin nježni i dragi pogleda, njezin osmijeh.

Sada se osjećaš rastrgan i slomljenog srca, pitaš se: Zašto ona, zašto sada?

Za one koje volimo, odlazak nam se čini uvijek prerano.

Bog je tvoju mamu uzeo k sebi, gdje njezina duša ne pati, gdje nema bola.

To je jedina utjeha koju ti ja mogu pružiti.

Od sveg srca, moje saučešće

Marica
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #7 : Veljača 03, 2011, 18:08:51 »

Propovijed vlč. Mile Čančara
na dan ukopa Anke Grgurić

Anka Grgurić rođ. Špoljarić
† u subotu 01. 01. 2011.

"...I mi kršćani imamo svoje opredjeljenje to je upravo ono koje nam je Bog otkrio,obznanio i na kraju darovao u Isusu Kristu, svome sinu koji se je rodio, koji je postao čovjekom, i evo ovih dana slavimo njegovo rođenje. Ali to je početak onoga puta što će ga  dovršiti u svojoj smrti na križu ali i svome slavnom uskrsnuću.

Upravo u toj vjeri gledamo i s onu stranu smrti. Vjerujemo Isusu koji nije samo rekao svojim apostolima, nego danas govori i vama ožaloščenima, ali i zapravo svima nama, neka se ne uznemiruje srce vaše, vjerujte u Boga i u mene vjerujte.

A upravo on nas je predvodio i u smrti kako bi nas priveo ili kako bi nas uveo u stan, dom nebeski.

Zapravo pa tamo i jest naša nebeska domovina i naš dom.

Ovo je privremeno, sve je prolazno i unatoč svemu tako brzo prođe kao što je u ostalom prošao život i završio životni put naše sestre Anke.

Klikni za uvećani prikaz

Rođena je uoči II. svjetskog rata 1938 i dakako s njegovim početkom ostala je bez oca , rano s dvije godine.

Možemo se samo misliti, kakvo je ono vrijeme bilo za nju i za njezine.

Ali kako je odrastala i u takom vremenu, pa znamo i sjećamo se i mi mlađi onog drugog vremena, nažalost i svega onoga što se događalo, a ne tako davno ali eto Bog je dao da je uzrasla do onoga uzrasta kad se evo udala za svoga muža i s kojim je s voljom imala 10 - toro djece od kojih vas je osmero živih.

Imamo li braćo i sestre što reći, to je život, život u neimaštini, život u teškoćama, a koji to nije?Kada to nije ili kada to neće biti, uvijek dok je nas, dok je čovjeka tako če biti, ali veličina je čovjekova u darivanju.

Primila je i darovala, podarila sebe i svoga muža i svoju djecu, ali i ovaj naš svijet upravo onim najljepšim, najvećim a to je ljudski život u svojoj djeci.

A onaj tko je spreman primiti on je spreman i darivati, i to je učinila , ali samo zahvaljujući otvorenosti božjoj.

Bog je onaj koji nas bogati sobom, onaj koji nas bogati takvim bogatstvom prvinom života koji ne može završiti u smrti nego se zapravo preobražava u onu puninu života u vječnosti.

Imala je zasigurno to svjedoći veliko srce i snagu duha , onu snagu koja je bila potrebna za njezin život obiteljski za život u onom vremenu, evo sve dok nije zaklopila svoje oči za ovaj svijet ali vjerujem, otvorenih očiju svoga srca i vjere primila ono što Krist svojima ne samo obećava nego i daruje a otišla je sa ovog svijeta i pomirena s Bogom i s njime, s Isusom  je otišla jer njega je primila i onda kad je tijelom bila, gotovo mi bismo rekli na kraju.

Ali je upravo on okrijepio za onaj prijelaz kojemu se svi nadamo, uspješno da čemo doći tamo gdje nas dobri otac, gdje nas naš brat Isus čeka.

Upravo želimo u ovoj euharistiji zahvaliti bogu za dar, njezina i života i smrti.

Stojimo pred darom svakog čovjeka evo njezina a po njoj i njezinom suprugu i mužu i pred darom njihove djece.

Evo zahvaljujem kao sadašnji župnik i u ime prijašnjeg župnika Ante i svih svećenika odnosno župnika župe Gospić na svemu onome evo što Nikola, njezin sin čini za našu župu, katedralu u gospiću, njegovoj obitelji ali dakako i svima vama.

Pozivam vas na zajedničku molitvu u kojoj čemo preporučiti dušu naše sestre Anke , da je dobri Bog očisti opere od svakoga grijeha i ljudske slabosti da je primi u svoj dom."

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Bakovac - Anka Grgurić rođ. Špoljarić, pogreb 09. 01. 2011., 13:45
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #8 : Listopad 10, 2011, 20:06:05 »

Ja imamm tužnu dužnost da sve prijatelje i poznanike obavjestim, da nas je sinoć zauvijek napustio u 55. godini života Stipe Klišanić Bućijin.

Put kojim ćeš od sada ići,
nitko ne zna.
Nikada ga nije tako išao,
kako ga ti sada ideš.
To je tvoj put Stipe,
na koji će te samo ispratiti

Tvoji Dabrani
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Marica
Administrator
*

« Odgovor #9 : Svibanj 19, 2012, 10:57:58 »

Tužni smo

Nakon kratke i teške bolesti
oprostila se od nas naša draga sestrična,
sestra, supruga, majka i baka

Slavica Vrbanac rođ. Draženović
Dabar * 16. 01. 1953  † Zagreb, 18. 05. 2012

u 12:50 na rukama svoga supruga.

Draga Slavice,

ti me sjećaš sunca, nebeskih vedrina,
dabarskih brežuljaka i dolina.
Ti me sjećaš sreće,
što se vratit ne će.
Sve je tako kratko bilo,
baš kao da se snilo.
Nema više nade za nas,
da ćemo se sastat u Dabru ...
bar za tren, bar za čas ...

Tvoja tužna sestrična Marica
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP CRO-eu.com | Powered by SMF 1.1.20. © 2005, Simple Machines. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!