CRO-eu.com
Kolovoz 07, 2020, 23:36:17 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

DNEVNO 45LINES HRT PORTAL GALERIJA SLIKA   Forum   Pomoć Traži Kalendar Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Lički Ribnik – Dubravko Šaka  (Posjeta: 5770 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Marica
Administrator
*

« : Studeni 10, 2010, 00:50:09 »

Lički Ribnik – Dubravko  Šaka

Klikni za uvećani prikaz

Na ovom mjestu odvijala se bitka
za Ribnik i stvaranje uvjeta
za oslobođenje Medaka i zaleđa
24. 09. 1991.
Poginuo

DUBRAVKO   ŠAKA

Ranjeni

-   Željko Belšić
-   Ivan Ban
-   Rudolf Jovanović
-   Zoran Kršić
-   Ivan Husnjak
-   Mijat Vujnović
-   Ivica Novak
-   Velibor Vlanić

Spomen obilježje podiže
Središnjica UHDDR

♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Znate li Vi tko je Šaka? Sigurno ne!

Znate li Vi tko je Dubravko Šaka? Možda!

Znate li Vi za oklopnjak "Krešimir"? Sigurno da!

Nazvala sam nekoliko poznanika iz okolice Gospića i postavila im to isto pitanje koje sada postavljam Vama. Iz svih mojih telef. razgovora, večeras znam koliko sam i prije znala. Čak sam se potrudili i tražili po internetu u nadi da će prijatelji, bar oni koji su s njim 24. 09. 1991. sjedili u oklopnjaku, staviti koju fotografiju, pisati crtice o njihovim ratnim danima s Dubravkom Šakom ali ništa.

Neizbježno je pitanje; koliko je nama važan jedan oklopnjak  a koliko osoba koja je u njemu, za domovinu, poginula.

Ništa ali baš ništa se ne piše o tome mladom čovjeku, kojem samo ime znamo, o čovjeku koji je pun ponosa i optimizma krenuo u rat, spreman da žrtvuje svoj život za domovinu i da mi danas možemo sjediti u kafićima i hvalisati se svojim domoljubstvom.

Samo, da podsjetim; u Ličkom Ribniku je 1991., prema popisu stanovništva, živjelo 292 Hrvata i 3 Srbina. Tko od njih se sjeća Šake?

Iako me oklopnjaci i ratno oružje ni najmanje ne interesira, treba i mene svrstati među one koji više o "Krešimiru" ili "Hrvoju" znaju nego li o njegovoj posadi.

http://www.hrvatski-vojnik.hr/hv_baza/form_trazi.asp

Jednoga dana će i "Krešimir" potunuti u (zaboravu) travi.

Sl. 1-3 od 01. 04. 2006. u 08:30 sati
Sl. 4-5 od 09. 06. 2010. u 15:30 sati
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
Mukica
Gost
« Odgovor #1 : Rujan 28, 2011, 17:38:07 »

Ja jako dobro znam tko je Šaka.
I još puno ljudi s kojima je dijelio život prije nego što je poginuo.
O njima sve možete doznati ovdje http://www.facebook.com/OSC.oldscoutclub, a tamo ima i pokoja Šakina slika.

Šaka je živio na Rudešu u Zagrebu. Mama, tata i brat su mu još tamo.
Pokopan je na Mirogoju, ako idete prema križu gdje su pokopani branitelji, njegov je grob u prvoj "ulici" lijevo... treci ili cetvrti po redu.
Bio je dugogodišnji i zaslužan član izviđača.

S njim smo proveli jako puno trenutaka u životu. Svi mi gore navedeni i trenutno okupljeni u OldScouClub. Rado ga se sjećamo i sigurno će živjeti u svima nama sve dok je i jedan od nas živ. Postoji još jako puno ljudi koz čije je živote Šaka prošao i koji su znali Šaku, ali jednostavno ne dolaze na ovaj vaš portal. I ja sam slučajno naletila.
Jednom ćemo prikupiti sve biografske podatke o našem prijatelju i staviti ih negdje na net da ne bude da nema baš nikakvog virtualnog traga, obzirom da je Šaka otišao prije nego smo živote preselili u virtualu. Ostatak ćemo sačuvati za sebe.

Ja sam zahvalna što je bio dio mog života. Od njega sam naučila puno o ljudskoj prirodi.
Počivao u miru.

Mukica
Evidentirano
Marica
Administrator
*

« Odgovor #2 : Rujan 28, 2011, 19:56:49 »

Citat:
Ja jako dobro znam tko je Šaka.
I još puno ljudi s kojima je dijelio život prije nego što je poginuo.
O njima sve možete doznati ovdje http://www.facebook.com/OSC.oldscoutclub, a tamo ima i pokoja Šakina slika.

Draga Mukica,

zahvaljujem Vam se na javljanju i na informacijama. Ja znam, da Šaku njegovi prijatelji nikada neće zaboraviti i da dobro znaju tko je on bio ali ja nisam niša o njemu znala a toliko sam se puta pitala tko je taj mladi čovjek koji je poginuo u ovakmom oklopnjaku.

Smetalo mi je i još mi uvijek smeta da naša Vlada nije ništa, a kamo li kratku biografiju, poginulih branitelja, objavila. Mislim da je to njezina dužnost. Ali branitelja se političari sjete tek pred izbore, onda kada je svaki glas potreban za njihove osobne pobjede. Šaka im ne može više dati svoj glas!

Srdačno Vas pozdravljam

Marica
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP CRO-eu.com | Powered by SMF 1.1.21. © 2005, Simple Machines. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!