CRO-eu.com
Prosinac 14, 2019, 05:58:36 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

DNEVNO 45LINES HRT PORTAL GALERIJA SLIKA   Forum   Pomoć Traži Kalendar Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Hrvatska Matica iseljenika  (Posjeta: 2633 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Marica
Administrator
*

« : Svibanj 01, 2009, 06:29:58 »

Dragi čitatelji Matice,

u uvodniku prošloga broja Matice Nenad Zakarija najavio je svoj odlazak s mjesta glavnog urednika. To se i dogodilo početkom ovoga mjeseca, kad je vodstvo kuće odlučilo da on prijeđe na mjesto voditelja Infocentra HMI-a, a da ja s dosadašnje funkcije izvršnog urednika prijeđem na mjesto glavnog.
Iako me mnogi prijatelji i suradnici Matice poznaju, red je da se ukratko predstavim. Rođen sam u Zagrebu 1960. godine. Djetinjstvo i mladenačke godine proveo sam u Austriji. Moj dugogodišnji boravak izvan voljene Hrvatske odredio je i moj kasniji život. Osobno iseljeničko - gastarbajtersko iskustvo obogaćeno je u Austriji i upoznavanjem s tamošnjom hrvatskom manjinom - gradišćanskim Hrvatima. Sve je to snažno utjecalo na želju da se, unatoč tomu što sam po struci ekonomist, društveno i poslovno bavim hrvatskom dijasporom. Tako sam od 1993. djelatnik Hrvatske matice iseljenika, gdje vodim Odjel za hrvatske manjine sve do prelaska u redakciju našega mjesečnika, prije dvije i pol godine.

I evo, dragi čitatelji, odnedavno sam na čelu časopisa duge i burne povijesti koji neprekidno izlazi još od 1951. godine. Nadam se da će naš mali uređivački tim uspješno, iz mjeseca u mjesec, proizvoditi časopis koji ćete i dalje rado čitati. Vjerujem da će Matica kao klasičan magazin distribuiran putem pošte, unatoč sve bržim promjenama na globalnoj medijskoj sceni, i dalje imati važno mjesto u životu hrvatskog iseljeništva i manjina.
Na kraju želim zahvaliti dosadašnjemu glavnom uredniku Nenadu Zakariji na svemu dobrom što je učinio za našu Maticu te mu ujedno želim uspješan rad na novome radnom mjestu. Zahvaljujem kolegama iz uredništva na dosadašnjoj pomoći i suradnji, a našoj ravnateljici Daniri Bilić na iskazanu povjerenju.

Dragi čitatelji, u duhu našega gesla Matica - most hrvatskog zajedništva pozivam vas na potporu i suradnju. Pišite nam vijesti i šaljite fotografije, kreirajte s nama sadržaj Matice pišući nam o tome što biste željeli čitati, što smatrate dobrim, a što lošim. Neka Matica uistinu bude most između Hrvatske i vas, Hrvata diljem svijeta.

Srdačno, vaš novi urednik Hrvoje Salopek

Hrvatska Matica iseljenika
Trg Stjepana Radi 3, pp 241
10002 Zagreb
Evidentirano

Jedna ruka drugu pere
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP CRO-eu.com | Powered by SMF 1.1.20. © 2005, Simple Machines. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!